Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, szerelmes lettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, szerelmes lettem a pszihologusomba?

Figyelt kérdés
Pont ma mutatta a barátnője fotoját, nagyon rosszul lettem, észre is vette, megkérdezte hogy mi bajom van, nem mondtam el. És eléggé szarul érzem magam, félek hogy le fog mondani rollam, pedig nagyon jol müködik a terápia, maár majdnem 2 hónapja.
2015. aug. 18. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig mondd el neki, ez fontos, hogy rendes kezelést kapj, tudnia kell róla.
2015. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes egy terápiában, és ha pszichológusod képzett terapeuta, akkor ezzel ő is tisztában van, nyugodtan elmondhatod neki. Ezt úgy hívják szaknyelven, mármint amikor a páciens érzelmeket táplál a pszichológusa iránt, hogy indulatáttétel.

Azt viszont nem igazán értem, hogy miért mutogat magánjellegű fotókat. Ez elég gáz.

2015. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A barátnő fotóval bizonyította magának a gyanúját. Nem kell tenned semmit, majd Ő tesz, igaz befolyásolná lépéseit, ha elmondanad neki, de ha nem érzed, ne mond el, úgy lesz jó....
2015. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt már elmondtam neki jó pár hete, és megnyugtatott hogy ez normalis, el fog mulni.De sajnos nem mult el, ma találkoztam vele személyesen , mert külföldön dolgozom, és csak Skypon volt lehetöség....Hát igen, elég sokat beszél magárol, mondta a multkor is hogy van barátnője , ma meg mintha direkt olyan fotot mutatott a kislányárol, ahol a nője is volt, megcsaltnak éreztem magamat. Amugy nagyon jol müködik az egész, sokat javultam, csak ez zavar hogy pont a Dokimba szerelmes vagyok, és nem akar elmulni kb 2 hónap után sem
2015. aug. 18. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez elég általános, nagyon sokan "beleszeretnek" az orvosukba. Vagy inkább valami rajongásféle ez, mint szerelem.

Lehet, hogy nem hiszed, de ha valóban együtt kéne élned vele, még az is lehet, egy hónap után azt mondanád, kell a fenének! :)

Tudom, most majd' belehalsz, hogy nem lehet a tiéd.

Előbb-utóbb el fog múlni, nyilván nem egy-két hónap alatt, de majd túl leszel rajta. Pláne ha találsz valakit, akibe majd tényleg beleszeretsz.

2015. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez is a terápia része, ahogy fentebb írták, egyfajta indulatáttétel. A terapeutád dolga, hogy megtanítson kezelni a helyzetet. Két hónap pedig egy terápiában semmi, ennél jóval hosszabb idő kell az érzelmi folyamatok átalakításához.


(Erről eszembe jutott egy egykori terapeutám, aki férfi volt, és győzködött, hogy szerelmes vagyok belé... pedig nem voltam. De hát "tankönyvileg" bele kellett volna szeretnem. :) Úgyhogy ennyire természetes, hogy az ellenkező nemű terapeuták szinte "el is várják". Kicsit a régi rossz tapasztalat miatt is választottam ezúttal női terapeutát, aki nem várta el, hogy beleszeressek. :) De azt, hogy kötődjek hozzá, igen, mert tényleg ettől működik a terápia, mostanra már beláttam.)


Szóval nyugi! Amit te most szerelemnek érzel, az majd szépen átalakul ún. terápiás kötődéssé, ami viszont fontos, mert anélkül nem hatékony a terápia.

2015. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na tessék, ezért jó ide feljárni. Miket nem lehet, tanulni elég érdekes dolog ezt eddig nem tudtam.:D
2015. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!