Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi az igazság a bókolásról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az igazság a bókolásról? Jó ötlet bókolni a lányoknak, vagy nem?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert mindenki megtanulja gyerekkorában, hogy a nőkkel lovagiasan kell bánni, virágot kell nekik venni, szerelmet kell nekik vallani és rettentő kedvesnek kell lenni hozzájuk, aztán jó esetben kamaszkorban, rossz esetben később mindenki megtanulja, hogy ez egy oltári nagy ***szság és semmivel se írhatja ki magát jobban az ember a potenciális jelöltek körében az efféle nyálaskodásnál.


Miután erre ráébredtem, elkezdtem kicsit heccelni, oltogatni a csajokat, ami miatt néha kicsit bunkónak tűntem, úgyhogy ez se igazán jött be. Volt egy csaj az életemben nemrég, akivel elég őszintén megbeszéltünk mindent, és ő bevallotta, hogy őt az bizonytalanította el, hogy nem bókoltam neki, viszont oltogattam egy kicsit, és így azt hitte, le akarom rázni. Most akkor végképp nem értem, mi van. Ha bókolok, az a baj, ha nem, az a baj. Mi a megoldás? Tényleg félek dicsérni, mert attól tartok, hogy onnantól kezdve elvesztem a lány érdeklődését. Mert egyszerűen így működnek, bele van programozva a ki***szott genetikájukba, hogy akkor "izgi" valaki, ha egy tajparaszt. Félek kedves lenni, mert akkor csak egy nagyon aranyos, nagyon szerethető BARÁTTÁ válok. Mit csináljak?


2015. máj. 29. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, mert tényleg van amikor sok, fojtogató, őszintétlen. Máskor meg tényleg jólesik, még el is hiszem és feldobja a napomat. Ígérem gondolkodok rajta és ha jutottam valamire hogy mitől kerül egy bók az egyik vagy a másik kategóriába, megírom.
2015. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
ha barát parlkolóban akarsz ragadni bókolgass csak! ma az már nem menő ma a bunkózás flegmaság semmibe vevés a jó azt élvezik a nők arra gerjednek be igazán
2015. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

én ezzel úgy vagyok, hogy szeretem a bókokat, de csak mértékkel. ha túl sokat, vagy irreálisan bókolsz, meg lovagiaskodsz, az kicsit taszítana engem, túl nyomulós.

oltogatni, viccelődni meg a haverokkal szoktam.

a lényeg, hogy mindent, még a kedves és jó dolgokat is csak mértékkel :)

2015. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Csajtól függ. Valakinek az udvarlás, a tenyéren hordozás jön be, valakinek meg a rossz fiús, leszarom hozzáállás. De vannak köztes esetek vagy külön speciális esetek is. Érdemes megismerni előtte a lány stílusát finomat és csak utána nyitni. A haverodból de lesz 5 perc alatt legjobb barát akinek mindent elmondasz.
2015. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Csajtól függ. Valakinek az udvarlás, a tenyéren hordozás jön be, valakinek meg a rossz fiús, leszarom hozzáállás. De vannak köztes esetek vagy külön speciális esetek is. Érdemes megismerni előtte a lány stílusát finomat és csak utána nyitni. A haverodból se lesz 5 perc alatt legjobb barát akinek mindent elmondasz.
2015. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy mi, férfiak ezt meg tudnánk válaszolni, amikor maguk a nők sem tudják soha, hogy mi a francot akarnak. Ha bókolsz, az a baj, ha nem bókolsz, az a baj, ha csipkelődsz velük, az a baj, ha nem csipkelődsz velük, az a baj, ha foglalkozol velük, az a baj, ha telibeszаrod a nyomorukat, az a baj. Tisztára mint a Bëlga szám: https://www.youtube.com/watch?v=4sz1gsRtZTM
2015. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Az udvariasság soha nem tolakodó. Ha ezt valaki így érezte, valószínűleg csak fel akartad szedni, és nem szívből jött a dicséret. A dicséretben a figyelmesség, és hogy a másiknak akarsz örömet okozni. Ha rosszul dicsérsz, nem mérted fel jól, hogy a másik minek örülne.


Én nem venném tolakodásnak, ha megdicsérne egy-egy férfiismerősöm, de ez ritkán fordul elő, általában csak családtagokkal (látod a dicséret nem szexualitáshoz kötött, egy nagymamát, egy anyukát is meg lehet dicsérni). Nőket nőként is rendszeresen dicsérek, ha bizonytalanok egy ruhadarabban, akkor azért, hogy megnyugodjanak, vagy csak jobb legyen a kedvük, vagy csak elinduljon egy beszélgetés vagy csak random örömet okozzak... látod a dicséret nem is nemekhez kötött.

Férfiakat is szoktam dicsérni, ott nyilván nem a külsőt (bár volt olyan próbálkozásom is, mert nagyon tetszett egy srác pólója, de kicsit furán jött le az alapján, ahogy ő reagált), hanem az elért eredményeket, vagy éppen a humorukat, intelligenciájukat, lovagiasságukat.


Mit csinálj?

Hát ne legyél bunkó paraszt. Ne csak azt dicsérd, akire rá vagy izgulva, mert azonnal lejön, hogy ez egy eszköz számodra és nyomulás a részedről.

Próbálj meg udvarias lenni.

2015. máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Az az igazság, hogy nincs olyan, ami minden lánynak bejön. Ismerned kell a kiszemeltedet ehhez.


A bunkóság nem jön be, én megijedek a bunkó emberektől.

(Már szinte látom, ahogy péppé ver, mert nincs vacsora.)


A bókolás nálam azért nem működik, mert tinédzserkoromban rettentő kövér voltam, így nem bókolt senki, így magam építettem fel az önbizalmamat. Tehát ha valaki - akár nő, akár férfi - megdicsér, mosolygok, de azt gondolom "hidegen hagy, hogy tetszik-e, nem neked van".


Az udvariasság sem nyűgöz le, ha csak nekem szól, mert akkor az egy megjátszott valami. Inkább azt kell nézni, hogy másokkal hogy bánik - hogy előre engedi-e a nénit, elállja-e mások előtt az utat.


És semmi baj a barátsággal. Gondolom, egy lánnyal akarsz összejönni - a többi nyugodtan lehet a barátod.

2015. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha a lány meglát azonnal el tudja dönteni mint ahogy mi férfiak is, hogy megismernénk e azt a félt vagy isten ments.


Ergo sokszor nincs értelme.

2015. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bókolás alapvetően egy jó dolog. Százból kilencvenkilenc lánynak bejön. (A századik pont előttem válaszolt :D)

A nyálaskodás viszont nem jó. Amikor a fiú megalázkodik a lány előtt, az meg kimondottan taszító.


A bókolás olyan,mint a főzés vagy bármi más: lehet jól csinálni, de piszok rosszul is. Akit elhajtanak amiatt, hogy bókol, az valószínűleg az utóbbi kategóriába esik.


Vannak általános bókok, amiket nyugodtan bárhol, bármikor, bárkinek elsüthetsz. Anyukádnak, a főnöködnek, a pénztárosnak a boltban... Például "nagyon csinos vagy ma", "jól áll ez a fülbevaló", hasonlók. Sokan az ilyen típusú bókokat már automatikusan mondják, például apukám akárhol vásárol, mond valami hasonlót a kasszásnak. Főleg ha az rosszkedvűnek látszik.

Ha viszont valakivel ismerkedsz, akkor érdemes személyre szóló bókot kitalálni. Ez nem olyan bonyolult, ha figyelsz rá. Nekem a legutóbbi kedvencem a következő volt: "Nagyon különleges a bal szemed attól a két kis barna pöttytől." Kék szemem van egyébként, de valóban van a szivárványhártyámon két kis pötty. Az, hogy ezt dicsérte meg, arra utal, hogy tényleg jól megnézett magának. De persze millió más bókot is ki lehet találni.

Ha vevő rá a lány, akkor nyugodtan lehet benne szexuális utalás is - ha egyértelműen a tudtára adod, hogy szexi és kívánatos számodra, akkor nem valószínű, hogy baráttá válsz a szemében.


Egy dolgot kell csak elkerülni, a megalázkodó viselkedést. Egyenrangú partnerként kell egy nő mellett állni, nem pincsikutyaként.

Már gimiben utáltam a béna szerelmes verseket, belenevelik az emberekbe, hogy a szerelmes olyanokat mond, hogy "te vagy a fénylő nap életem egén", "nélküled mit sem érek", és hasonló baromságok.

Volt egy srác (nem sikerült felszednie), aki olyanokat mondogatott, hogy az istennője vagyok és még a lábam nyomába se léphet... most őszintén, hogy tekintsek férfiként arra, aki ilyeneket mond?


Nyilván sarkított példákat hoztam, de talán érthető. Bókolj úgy, hogy az ne legyen nyálas. Ennyi a trükk :)

2015. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!