Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a különbség szerelem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség szerelem és függés között?

Figyelt kérdés

Hogyan fogalmaznátok meg a különbséget a szerelem és az érzelmi függés között?

Mikor mondhatjuk azt, hogy ez nem szerelem, szeretet, hanem inkább "beteges" függés, érzelmi deviancia?



2015. máj. 22. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerelemnél ha elveszíted pocsék de el tudod fogadni.. Függőként olyan hülyeségekre vagy képes mint mondtad h az deviáns.. És egy függésnél mindegy mivan többet akarsz Sztem kb..
2015. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szerelem az, amit két egészséges lelkű, teljes életre képes, önálló ember érez egymás iránt, és amelynek célja az, hogy jobbá tegye a másik életét, mindenféle önzés nélkül. Mindeközben azonban van annyi tisztánlátása, hogy pontosan tudja, mi az, ami belefér számára a kapcsoltba, és bár nem az a célja, de a párja nélkül sem csúszna ki a talpa alól a talaj, ha szakítanának. A függés lényeg, hogy az ember nem a barátját szereti, hanem az érzést, hogy ő párkapcsolatban van és őt szereti valaki, ami miatt biztonságban érzi magát és felértékelődik a saját maga szemében. Szinte bármit képes elviselni azért, hogy ez az állapot fennmaradjon, képes kiszolgáltatni magát anyagilag, érzelmileg, fizikailag, mert még mindig jobb, mint egyedül maradni. A cél nem az, hogy kölcsönösen szeressék és építsék egymás életét, haladjanak egy közös cél felé, hanem minden energia a kapcsolat fenntartására megy el, a jövő bizonytalan, és a kiszolgáltatott személyisége nem épül, hanem egyre inkább leépül.
2015. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amig a szerelem tart, addig szinte semmi. A kulonbseg akkor kezd el erzodni, amikor mar a szerelem az egyik vagy masik fel reszerol elmulik vagy at (kellene) alakulnia egy egeszseges parkapcsolatta. A leg szembetunobb pl. szakitaskor lehet, ha az elhagyott fel egyszeruen barmit megtenne vagy tesz is hogy a masikat visszaszerezze vagy ha kiderul megcsaltak akkor még ő akar egyre jobb lenni magat okolva, ha nem tudja elkepzelmi egyedul az eletet. Ha meg kapcsolatban van akkor az erzelmi jolete elsosorban attol fugg a masik fel mit mond neki, mikor hivja, milyen a mimikaja stb. es ez meghatarozza napi szinten a hangulatat.

Szerelmesen is csinalu k hilyeseget de az erzelmi fuggesben elok pl. Kepesek evtizedekig egy alkoholista, verekedos vagy folyamatosan megcsalos par mellett is elni, elturik az alazast csak azert mert nincs onertekelesuk. Sokszor ez a problema addig nem is jon napvilagra amig nem tortenik valami olyan a parkapcsolatban, ami masoknal rég kiveri a biztositekot, de a fuggo ember még mindig ragaszkodik a tarsahoz...

2015. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes, mert engem pont azért érdekel a szex- és szerelemfüggés témája, mert ebben az addikcióban a legnehezebb különbséget tenni az életet támogató és azt romboló magatartás között. Hiszen a szex és szerelem alapjában a legélettelibb dolog. Hogyan is válhat ez rombolóvá?

Általában azok jelentik ki, hogy a viselkedésük deviáns, akik a pokol legmélyebb bugyrait is megjárták már a saját maguk által megfogalmazott függőségük miatt.

A Te általad kérdezett esetben pedig általában szenvedésnyomás van a szerelmi életeden, aminek keresed az okát. Ha nincs szenvedés, nincs vergődés, akkor nincs is függőség, önpusztítás a szerelmi érzelemvilágodban.

2015. jún. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerelemnél (tehát egészségesen kezelve) minden kötelék és féltés, gondoskodás mellett képesek vagytok saját munkát, hobbit, baráti társaságot is fenntartani és élvezni, és ezt a másiknak is képesek vagytok megengedni sértődés vagy féltékenység nélkül. Mindkettőtöknek van legalább annyi légtere, hogy ne érezzétek a kapcsolatot a másikon csimpaszkodásnak, a másik megfojtásának. Fontos, mit érez ő és mit szeretne.


Függésnél (tehát betegesen kezelve) a féltés már alaptalan féltékenységbe is átcsap, akárhányszor munka/iskola/barátok miatt már nem a közvetlen közeledben tölti az időt, a falat kaparod a féltékenységtől. Nem bízol benne és önmagadban sem, hogy képes lennél elég lenni számára, ezért próbálod kisajátítani magadnak, a kis tornyodba zárni. Ez pedig önzés és beteges, mert itt már nem fontos számodra az, mit érez ő és mit szeretne.

2015. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Egyébként nem a féltékenységre irányítanám a témát, mert nem így értettem. Hanem inkább az a probléma, nem tudom, hogy amit érzek Iránta, az reménytelen szerelem, irtó erős, szeretet vagy (mivel elutasít) inkább csak valami beteges ragaszkodás?

Azt érzem, hogy kelllllllllllllllll nekem! Nagyon. (De én neki nem)

2015. jún. 2. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Most találtam meg a kérdést, noha hónapokkal ezelőtt tetted fel. Én mégis válaszolnék. Azt nem tudom mi a szerelem, de volt egy pasim, iránta valóban elég erőteljes érzelmi függést éreztem. Ez nem volt pozitív, sokkal inkább negatív érzelem. Azt éreztem, hogy nélküle sokkal kevesebb és gyengébb vagyok. Nem voltam vele boldog, de nem is tudtam szabadulni tőle. Azt éreztem mindenképp kell nekem valaki, hogy ne legyek egyedül, különben kicsúszna a talaj a lábam alól.
2015. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!