Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha barátnőm nem magyar állampolgár hanem thai. A házassághoz mi kell?
Milyen iratok kellenek pontosan?
Összetudunk házasodni?
És ha össze házasodunk itt tud maradni?
Jaguar_Warrior sajnos ebben most tévedsz. A tény, hogy külföldi állampolgár külföldiül íródott papírjairól van szó már maga után vonja, hogy az egész paksamétáról hivatalos fordítást kell készíttetni. Csak az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda által készített fordítás fogadnak el.
Ezen kívül valószínűleg kell egy olyan papír is, ami igazolja, hogy a külföldi jog szerint a külföldi fél házasságot köthet. Ehhez vagy kell még apostille (hitelesítés) az itteni nagykövetségtől vagy sem - ezt az anyakönyvvezetők meg tudják mondani.
Szóval Kérdező, ha nem derült volna ki, összeházasodni tudtok :) és ehhez nem a nagykövetséget kell zargatni, hanem az anyakönyvvezetőket. Ők szépen, nyugodtan, szájbarágósan el tudják magyarázni milyen papírok kellenek nektek.
Azzal a kérdéssel, hogy itt tudtok-e maradni és mi szükséges hozzá a bevándorlási hivatalt kell zaklatni. Nyugi, ők is nagyon segítőkészek :)
(A párom külföldi, csak nem itt tervezünk letelepedni. Az itteni házasságkötés kérdése viszont már felmerült.)
Hát..., jó régi topic, de tudom a választ, mert thai feleségem van és itt (is) élünk Magyarországon.
1. Ha Magyarországon akartok házasságot kötni, előzetes engedély kell hozzá. Igen, az orbánviktor engedélyezi, hogy házasságot köss. Megoldás: Thaiföldön kell összeházasodni, akkor ezek a barmok már nem tudnak mit csinálni, regisztrálják a már megtörtént házasságot.
2. Milyen papírok kellenek....
Születési anyakönyvi kivonatod és egy "családi állapot" igazolás, hogy nem vagy nős. A kormányablakban megkapod. Elballagsz a papírokkal a Külügy Minisztériumba, szerzel rájuk egy "apostil" pecsétet. Az egész cuccal elmész az Országos Fordítóirodába, lefordíttatod thai nyelvre, de legalább angolra. A lepecsételt, lefordított cuccal elmész a thai követségre, ott kapsz rá egy szép, nagy piros pecsétet. Itthon kész vagy a papírokkal. Kihúztok Thaiföldre, elmész a bangkoki magyar nagykövetségre és hitelesítteted az útleveled másolatát. Leendő feleséged közben otthon beszerzi a születési anyakönyvi kivonatát, valamit a családi állapot igazolását. Az összs szarral elhúztok a tartományi hivatalba (tabean), ez olyan mint itthon a kormányablak. Odaadjátok az ügyintézőnek a papírokat (meg mondjuk 1000 Bath-ot, hogy flottul menjen a dolog). Kb. 20 perc alatt elkészítik a házasságleveleiteket (neked is, az asszonynak is). Valamint kaptok egy házassági anyakönyvi kivonatot is. (Ez nem azonos a házasságlevéllel.) Hála az 1000 Bath-nak, asszony megkapja a házas nevére szóló személyit. A cuccokkal elballagtok Bangkokba, a Külügybe, ott asszony megkapja az házas nevére szóló útlevelét. Thaiföldön ennyi, házasok vagytok kész!
3. A házassági anyakönyvi kivonatot elláttatjátok "apostil" pecséttel Bangkokban a Thai külügyben. Elhúztok a mahyar nagykövetségre, hitelesíttetitek a magyar faszokkal a már lepecsételt házassági anyakönyvi kivonatot. Hazajöttök Magyarországra. Irány megint az Országos fordítóiroda, fordíttatás barom pénzért magyarra. Az immáron magyarra fordíott, előzőleg agyonpecsételt házassági anyakönyvi kivonatot beadjátok a Központi Anyakönyvi Hivatalba. Vártok 2-3 hónapot, és megkapjátok a magyar házassági anyakönyvi kivonatot. Ezzel lehet ballagni a Bevándorlási Hivatalhoz, és családegyesítési tartózkodási engedlyért lehet folyamodni. Beszereztek mindenféle fasz papírt, hogy van elég pénzetek megélni, van a feleségednek mindenre kiterjedő egészségbiztosítása, van hol laknotok. Majd kimennek a rendőrök a lakcímetekre, megnézik, hogy hol laktok, tényleg a fiókban van a feleséged bugyija, a fürdőszobában a fogkeféje, stb. Ha nem kötöttek bele semmibe, kap egy max. 3 évre szóló tart. engedélyt. Ez persze munkavállalásra még nem jogosít, de már kaphat lakcím kártyát, adókártyát, TAJ kártyát. (Sajna, a mai helyzetet nem ismerem annyira pontosan, most félnek a migráncsoktól. Nejem még 5 évre szóló házastársi tart. engedélyt kapott, ami munkavállalásra is jogosított. Ezt megszüntették. Amikor neki lejárt az 5 éves tart. engedélye, akkor volt egy egyszeri "akció", egy átmeneti jogszabály, aminek eredményeként letelepedési engedélyt kapott. Ezzel gyakorlatilag a szavazást kivéve mindent csinálhat.)
No, hát ennyi, ha még ezután is van kedved nősülni - és nem tettd már meg -, hát rajta!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!