Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Milyen az igaz szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen az igaz szerelem?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre Shakespeare 116. szonettjével kívánok válaszolni:


"Let me not to the marriage of true minds

Admit impediments. Love is not love

Which alters when it alteration finds,

Or bends with the remover to remove:

O no! it is an ever-fixed mark

That looks on tempests and is never shaken;

It is the star to every wandering bark,

Whose worth's unknown, although his height be taken.

Love's not Time's fool, though rosy lips and cheeks

Within his bending sickle's compass come:

Love alters not with his brief hours and weeks,

But bears it out even to the edge of doom.

If this be error and upon me proved,

I never writ, nor no man ever loved."

2012. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerinted ezt érti valaki?
2012. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elnézést! :D


"Hogy két hű szívet bármi elszakaszthat:

Ne hidd! A szerelem nem szerelem

Mit változás valaha megváltoztat,

A mely a hűtelenhez hűtelen.

Nem! örök pont az, mint a sarki csillag:

Fújjon vihar bár, olthatlan lobog;

Örök vezére hányt-vetett ladiknak;

Helyét kimérhet’d, árát nem szabod.

A szerelem nem rabja az időnek,

Bár sarlajától arcz-rózsája hull,

Múló hatalmát még sem érzi ő meg,

Mert az itélet-nap sem éli tul.

Ha ál tan ez, vagy rajtam annak tűn ki:

Sohsem irtam, sohsem szeretett senki!"


Az eredeti szebb, de ha valaki nem érti azt, akkor ez is megteszi.:) Benne van a lényeg.

2012. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az igaz szerelem az, amikor egy kapcsolatban már nem elodázod vagy menekülsz a problémák elől, hanem minden erőddel azon vagy, hogy megoldd őket.


Mert a szerelem soha nem olyan, mint a filmekben, vagy a mesékben, hogy egyszer csak beleszeretsz valakibe, aztán összejöttök és onnantól kezdve minden szép és jó. Ezért tenni kell, és sokat. De onnan tudod, hogy mi az igaz szerelem, ha bármit megtennél érte, hogy örökké tartson.

2012. aug. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4

Bocsi, de szerintem Shakespeare jobban vágta a dolgokat. :D

Amiket leírtál, azok normális embereknél alapnak számítanak egy kapcsolatban. Ha szerelmesek vagyunk, persze, hogy nem hagyjuk ott a másikat a nehézségeknél.:) Viszont ez a tudatosság, amit leírtál, meg is tud ölni egy kapcsolatot, ha túlzásba viszik.

A szerelem nem arról szól, hogy hogyan kezeli az ember a párkapcsolattal járó dolgokat. Sőt, a szerelem nem is csak a párkapcsolatról szól, az csak a jobbik eset, sokaknak a szenvedésről vagy a reménytelenségből szól, de sok esetben az ő szerelmük sokkal igazabb, mint a "mindentmegoldunktennikellérte" párkapcsolatban lévőknek.


Igaz, hogy némelyik filmben vagy mesében furán, eltúlzottan ábrázolják a szerelmet, de az igaz szerelem a valóságban azért nem egy olyan dolog, amit ilyen földhöz ragadt módon el lehet magyarázni.

2012. aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Dögpumpa (jóég):

Szerintem meg te ne mondd meg nekem, hogy számomra mi az igaz szerelem. Shakespeare-é egy nagy füst, az enyém pedig valami olyan, amit te még nem ismersz: a valóság!

Tudod szerintem megvan a szépsége annak, ha valakivel örök hűséget fogadtok és komolyan is veszitek. Amit leírtam az annak a megfelelője. Nincs jogod megítélni, hogy kinek mi jelenti az igaz szerelmet, főleg nem taknyos kölyökként!

2012. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem írtam semmi rosszat, csak normális hangvételben leírtam a véleményem a témáról, és a Te álláspontodról. Erre te mit csinálsz? Ítélkezel, hogy ismerem-e a "valóságot" (ami eléggé szubjektív dolog ebben az esetben, hogy kinek mi a valóság), és taknyos kölöknek nevezel anélkül, hogy ismernél. Még a nemem és a korom sem tudod, nemhogy azt, hogy miket éltem át, mit érzek...stb., szóval hagyjuk már a jelzők egymásra aggatását, ha lehet kérni.:) Remélem, hogy a pároddal nem így kezeled a problémákat, mert akkor lehet, hogy mégis vége lesz annak az örök hűségnek.


Amúgy persze, hogy van varázsa, ha valaki örök hűséget fogad, csak ha igaz szerelmet érez az ember, akkor ez nem egy olyan dolog, ami megígérsz, aztán küzdesz, hogy tartsd hozzá magad, hanem egész egyszerűen nincs más választásod, mint Vele lenni örökre, spontán alakul úgy, az a természetes, és nem kötöttségnek érzed.


Tőlem aztán számodra lehet az a szerelem, amit leírtál, csak fogadd el, hogy nem mindenkinek 100%-ban ugyanaz! Attól még, hogy Te nem érezted azt, amit "füstnek" neveztél, másnak még lehet az a "VALÓSÁG".

2012. aug. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!