Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ennyire nagy következménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire nagy következménye van egy kis semminek? Ezért nem tudok párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Valamikor régen, még 5 évvel ezelőtt egy csaj itt neten keresztül megbántott engem, többek között a külsőségekkel, meg ezzel-azzal. Azután el kezdtem bezárkózni, barátkozni se nagyon tudtam azután, párkapcsolatot kialakítani meg egyáltalán nem. Már odáig süllyedtem, hogy elhanyagoltam magam külsőleg teljesen. Önértékelési problémám is volt, azonban kb 18 éves koromra már tettem valamennyit azért, hogy újra ápoltabb legyek, mostanra pedig már elfogadom magam, és nincs önértékelési problémám sem.

A bökkenő viszont az, hogy az a dolog megmaradt, hogy nehezen barátkozom, és párkapcsolatot nem tudok kialakítani senkivel sem. Már csak ha könnyebben barátkoznék egy jó lépés lenne, de képtelenség. Ennyire nagy következménye lett volna a múltnak vagy mi?

Menjek pszichológushoz vagy nincs rá szükségem?

Már ott tartok hogy 21 éves leszek, és még ha most sem sikerült kialakítanom párkapcsolatot, akkor sosem leszek rá képes, csak akkor ha teljesen megszűnik ez a helyzet. Hogyan tudnék könnyebben barátkozni?



2012. júl. 8. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha a lányok felé szeretnél nyitni, akkor bizony több önbizalomra lesz szükséged ...!

Egy férfinak kell kezdeményezni!

És ha azt mutatod, hogy van önbizalmad és képes vagy magadat elfogadni olyannak amilyen, akkor a lányokkal sem lesz problémád! :)

19/L

2012. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos egy-egy igazán "betalált" bántószó akár egy életre benne maradhat az emberben, tehát igen, jól látod, lehetséges, hogy azok a szavak benned fájó sebet hagytak, amin az idő sem segített. Szerintem felkereshetsz egy pszschiológust, ő segíthet átlépni rajta.
2012. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát járj el haverokkal ide-oda.Ne görcsölj rá az ismerkedésre.Én is ezt gyakorolom most,mert elég zárkózott vagyok.:/ Szóval szivesen barátkozom veled.:D

20l

2012. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

19/L: az önbizalom megvan, csak barátkozni vagyok képtelen mind lányokkal, mind fiúkkal.


2.: Na igen, igaz. Egyébként amikor már lett önbizalmam, azt gondoltam akkor gyerekjáték lesz barátkozni is meg minden egyéb. Vannak ugyan barátaim, de olyanok akikkel jól megértjük egymást, de persze ilyen dolgokról nekik sem beszélek.


20/L: Aranyos vagy. :) Nem görcsölök amúgy semmi ismerkedésre, de azért jól jönne az embernek néha egy-egy új barát vagy pl barátnő.

2012. júl. 8. 18:07
 5/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

amúgy hol laksz?

2012. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
szabolcsi vagyok.
2012. júl. 8. 18:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is, engem is megbántottak párszor fiatalabb koromban ami azt hiszem kihat a mostani életemre is. Például volt olyan, hogy pár haverral meg egy lánnyal hülyéskedtünk, a haverjaim elkezdték csikizni a lányt, jól elvoltak, gondoltam beszállok én is. Amikor hozzá akartam érni azt mondta a lány, hogy "te hozzám ne érj!". Annyira rosszul esett, még most is rossz ha arra gondolok. Lányokkal nagyon nagyon nehezen megy az ismerkedés, egyszerűen csúnyának gondolom magamat, az ellenkezőjéről meg nem nagyon kapok megerősítést. Szóval igen, azt mondom lehet nagy következménye egy kis semminek.
2012. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ennyiért? Az enyém azért másabb volt...

Meg az én esetemben még fiúkkal sem tudok haverkodni.

Csúnyának nem gondolom magam, csak barátkozni nem tudok, meg megnyílni is nehéz.

2012. júl. 8. 18:33
 9/13 anonim ***** válasza:
kedves kérdező: lehet, hogy neked ez csak "ennyi volt", de a válaszolónak nagyon fájt, nagyon mélyen érintette!
2012. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
háát igen kb mint az én esetem, lehet az enyém is "csak ennyi" másoknak, de úgy tűnik mélyen bennem maradt.
2012. júl. 8. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!