Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetnek e számomra negatív...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetnek e számomra negatív hatásai a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, soha nem voltam szerelmi kapcsolatban nővel, még csak barátiban sem. Ha a testiséget nézzük még nem érintettem lányt, szóval a csókig sem jutottam el soha. De ezektől függetlenül boldog vagyok úgy ahogy az ilyen tapasztalatok nélkül is, értsétek: soha nem bántam meg azt hogy kimaradtak ezek a dolgok az életemből. Viszont van egy lány még általános iskolából (úgy 2. osztály óta) akit azóta sem tudok elfelejteni, sokszor álmodok is róla (persze nem minden este, de ahhoz sokszor hogy mindig felszakítson bennem valamit), és ilyenkor az említett lány kissé hűvös személyiséggel jelenik meg (alapvetően egy független vagy lelkileg túl gyorsan felnőtt nő szerepét játssza) bár mostanában pont az ellenkezőjét tapasztaltam, volt egy rövid álmom ahol borús időben egy pusztán utazó buszon öleltem őt és éreztem azt a kislányos rajongást amiért akkoriban nagyon szerettem. (Amúgy egy városban élünk most is, pár hónapja volt is alkalmam szemügyre vennem őt)

Előre is bocs ha túl részletes vagyok, nem várok senkitől sem álomfejtést, (akkor nem ebbe a kategóriába küldtem volna a kérdést) de sokat gondolkodok azon hogy nem hagyott-e "túl sok" nyomot bennem és nem miatta vagyok az az ember aki. Bár ennek lehet sokkal több lenne a pozitív oldala: sokan mondják hogy "túlzottan nagy a csend bennem" (nem beszélek sokat és szinte lehetetlen felidegesíteni).



2012. ápr. 25. 17:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
feljebb volt egy kis helyesírási hiba: nem "kiötölje" hanem "kitörölje", ezt csak most vettem észre
2012. ápr. 26. 21:34
 12/13 A kérdező kommentje:
És még valami: te azt mondtad, hogy történt veled hasonló és át tudod érezni az itt leírtakat... Szóval érdekelne a véleményed arról, hogy ha összefutnák vele és megszólítanám valahogy, akkor ellenszenvesen viselkedne velem vagy lenne rá némi esély hogy közel engedjen magához? Mert amíg ezt írom rájöttem hogy ő az akit mindig képes lennék szeretni, és már fáj hogy nem lehetek ott mellette. De még inkább attól hogy nem tartana méltónak magához, pedig megesküszöm annyi szeretet lennék képes adni neki hogy már majd beleőrülne. Én már lassan összeomlok annyira hiányzik, hisz hosszú ideig fojtottam magamban vissza az emlékét.
2012. ápr. 26. 21:47
 13/13 anonim ***** válasza:

"Megmondom röviden összefoglalva mi lehet a gondom: csak azt lehet szeretni aki akarja hogy szeresd, de ha van is olyan aki akarja hogy szeressem akkor én nem lennék képes azt megadni neki. Ez minden."


Á, ez butaság. :) Helyesbítek: csak azt lehet szeretni, aki engedi, hogy szeressék és szereti magát. Ez mondjuk együtt jár, szóval akkor egyszerűsítsük le arra, hogy aki szereti magát. Ha te nem szereted magadat, hogyan várhatod el másoktól, h szeressenek? Meg mi az, hogy valaki azt akarja, h szeresd és ezt te nem tudod neki megadni? A szeretet nem döntés kérdése. Ha jön jön, ha nem, akkor nem. Nem lehet senkire rákényszeríteni. Ha olyan emberbe akadsz bele (ez rengeteg dologtól függ, nem csak a lánytól, hanem az időtől, az adott helyzettől...), akkor majd fogsz tudni szeretni. Ilyen egyszerű.


"Ha összefutnák vele és megszólítanám valahogy, akkor ellenszenvesen viselkedne velem vagy lenne rá némi esély hogy közel engedjen magához?"


Én szerintem nem viselkednék ellenszenvesen. Maximum kicsit tartózkodó lennék és komoly, hogy lássa, felnőttem. De ha látnám, hogy normálisan viszonyul hozzám, akkor nagyon szívesen beszélgetnék vele... hmm... én alapból nem engedem magamhoz közel az embereket, szóval ez nehéz ügy, de bármi lehetséges.


"Mert amíg ezt írom rájöttem hogy ő az akit mindig képes lennék szeretni, és már fáj hogy nem lehetek ott mellette."


Ha belegondolsz, ez nem teljesen normális. Már nem akarlak megsérteni, de egy lány, akit nem is tudom, 10 éve még csak nem is láttál, max futólag az utcán elment melletted, nem lehetsz belé szerelmes. Ezt te generálod a saját agyadban. Szerintem valamiért arra kényszeríted magad, h ne akarj másokat megismerni, de ha belegondolsz, ez nagyon nagy igazságtalanság azokkal szemben, akik meg téged meg akarnak ismerni, kedvelni akarnak. És te esélyt se adsz nekik, mert neked csak Ő létezik. Ez hülyeség. Az embernek az életében különböző szakaszok vannak különböző emberekkel, tanuld meg lezárni a múltat és lépj előre. Ez így korrekt. Én az a fajta vagyok, akinek egy időben is mindig 10-20 srác tetszik (gyerekkorom óta így van, nem tudom miért... talán mert annyira ki vagyok éhezve a szeretetre), szóval rengeteg pasihoz vonzódtam folyton, valakihez 3-4 évig is, de túlléptem. Megvonom a vállam és kész. 1-2 még néha bánt egy kicsit, hogy nem lett semmi a dologból, amikor nagyon is lehetett volna, ezt bánom, persze. De így lett és kész. Megtörtént, nem tudok vele mit kezdeni. Úgyhogy lesöpörtem és most máshoz(másokhoz) vonzódom. Ez ilyen egyszerű. Leírtam már sok kérdéshez a véleményemet a szerelemről és az "Igaziról". Szerintem egészen egyszerűen úgy van, hogy az ember életének minden szakaszában van olyan, akivel boldog tud lenni, akit szeretni tud és viszontszeretik. Meg kell találni, és meg kell szerezni. Nem úgy megy, hogy van egy darab Igazi és akkor ha optimális minden, akkor zsír, összejössz vele, minden hepi, ha meg nem, akkor buktad. Neem, az élet ennél egyszerűbb. Tetszik érteni?

2012. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!