Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi erről a tapasztalat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi erről a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Vajon az ezredforduló előtti időszakhoz képest több vagy kevesebb párkapcsolat nélkül, magányosan élő férfit és nőt látsz? Pl a 30-60 közötti korosztályokban, ahol még aránylag ritkább az özvegység. Vagy még sem annyira ritka? Milyen egyéb okok jellemzőek az egyedülálló életformára, szerinted miért alakul oly sokszor így?

tegnapelőtt 05:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor még kicsi voltam, de annyi biztos, hogy akkor a kb 30 fős osztályomból 7-8 volt ilyen elvált/mozaikcsalád/nagyszülő nevelt akármi.

Hát manapság meg már bőven több, mint a gyerekek fele ilyen széthullott családban él.

tegnapelőtt 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem arányaiban nincs nagy különbség a mai és a régi korok társas kapcsolati számait illetően, darabra annál inkább, mert erősen fogyunk.

(Most többen behazudják a jó párkapcsolatot, miközben a gyermektelenségük viszont nagyon árulkodóan azt mutatja, hogy társas magányban élnek.)

tegnapelőtt 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanúgy a fél osztály elvált szülők gyereke volt. Ahol nem, ott még tudtuk, hogy kinek az apja alkoholista, kit vernek a szülei, kinek nincs pénze kirándulásra. Szóval az, hogy a szülők (még) nem váltak el, de ez nem jelentette azt, hogy jó is abban a családban élni.

Magányos kevesebb volt, mert még mindig sokan annyira szégyellték volna, ha elválnak, hogy inkább maradtak a rosszban.

Tudatosan gyerektelen házaspárt viszont nem ismertem, vagy nyíltan meleg párokat. Olyan pletyka persze ment, hogy xy néni férje külföldön dolgozott, és amikor nem volt otthon, akkor az xy néni legjobb barátnője aludt nála minden este. Tehát mindenki tudta, hogy leszbikusok, de "titokban".


Ma inkább azt látom, hogy már nem annyira általános, hogy az osztály fele olyan családban nő fel, ahol rendszeres a verés meg nincs mit enni mert apu elitta. Van, persze, sajnos nem szűnt meg, de arányaiban sokkal kevesebb.

Ma már senki sem kiált botrányt, ha egy (házas)pár nem akar gyereket, vagy melegek élnek a szomszédban. A válás meg nem egy életre szóló szégyenbélyeg. Sőt, az is gyakoribb, hogy csak együtt élnek, van gyerek, de nem házasok.

Az egyetlen, ami régen fel se merült ma meg elég gyakori, az a külön kassza, akár házasságban is.

tegnapelőtt 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a netnek köszönhetően többről tudunk.
tegnapelőtt 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok különbség van. Én a 90-es években jártam általános iskolába, az osztály többségének elváltak a szülei, az volt a ritka akinek nem.
tegnapelőtt 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 90-es években jártam általánosba...


És mára alig maradtak akik ne váltak volna el. Már akkor kezdve.

tegnapelőtt 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 1# jót írt.
tegnapelőtt 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!