Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek akik igazán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akik igazán szeretik egymást mindig vissza találnak egymáshoz?

Figyelt kérdés
Ha szakított egy pár, de nem olyan dolog miatt amit nem lehetne megoldani csak úgy hozta az élet, mindegy hogy milyen okból. Ha igazán szerették egymást és összetartoznak akkor általában újra vissza találnak egymáshoz? Vagy ez csak egy illúzió?

tegnap 07:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
66%

Az élet és a tapasztalat sajnos azt mutatja, hogy az unalom bizony MINDEN kapcsolatban eljön, persze ezzel lehet mit kezdeni ha mindkét fél törekszik rá.

Igazán boldog és szeretetteljes kapcsolatod nagyon sok emberrel lehetne, nem csak azzal az egyel akit végül eléd sodort az élet :)


Elfogadom, hogy te így látod. Őszintén kívánom is neked, hogy legyen ilyenben részed.

tegnap 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Igaz szerelem az igaz szeretet is lehet csak másképp fogalmazva. De én sem a rózsaszín ködös szerelemre gondoltam hosszútávon.
tegnap 08:27
 23/40 anonim ***** válasza:
"Igaz" szerelem van, akibe szerelmes vagy, legyen az életedben egy ember, vagy egymás után 3-5 azt mindegyiket szereted. De nem mindegyiket szereted mint embert egy idő után. Azért mondják, hogy nem olyan könnyű megtalálni a társad akivel hosszú távon akár örökké működhet a kapcsolat.
tegnap 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem pedig a fellangolas mulik el, a szerelem nem. Ismerek ilyen parokat, ahol meg mindig szerelmesek egymasba, mert nekik nem az a hormonfelho a szerelem, hanem az, hogy tarsak, baratok es szeretok is egyben a parjaikkal, nalam is igy van. Ennel tartosabb dolog a vilagon nincs.
tegnap 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
38%
Szakértők szerint megfigyelések, analízisek alapján a fellángolás elmúlik maximum két év múlva amit felvált a szerelem. A kettő érzés együtt tarhat 4-5 évig és azt lecseréli a szeretet. Persze vannak olyan emberek akiknek "kimarad" valamelyik érzés, vagy vagy el se jut a végső "stádiumig". A szeretet nem összekeverendő a szerelemmel soha és a fellángolás sem a szerelemmel. Lehet különbséget tenni. Amikor fellángol az ember az maga az illúzió, fantázia amelyekkel felruházza a másikat, de amikor rájön, hogy mégse olyan mint amilyennek elképzelte, nem tudja úgy elfogadni, nem egyeznek akkor abból szerelem nem lesz. Azért van az, hogy valaki lelép 3 hónap múlva. Ahhoz, hogy szeretni tudd a másikat idő kell, meg kell ismerni őt. Ha valaki már volt szerelmes 2 év után az tudja miről beszélek. Viszont a szerelemből ki alakul a mély szeretet, tisztelet, erős kapocs. Természetesen időnket a két fél, vagy az egyik "fellángolhat" és mixelődhet a szerelem érzésével, de ellapadnak a szerelemért felelős hormonok. Az már más téma, hogy valaki abban a tudatban él, hogy létezik sírig tartó szerelem és mivel hisz benne így az elméje be is csapja. Ez olyan mint amikor abban hisz, hogy ő értéktelen, vagy senkinek nem tetszik, esetleg kövérnek hiszi magát és anorexiás lesz. Az agy olyan "játékokra" képes. Azt is vallják a szakértők, hogy aki évekig bolondul a másikért, főleg, hogy együtt se vannak az már mániába esett át. Utána lehet nézni.
tegnap 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat. Igen, vissza lehet találni egymáshoz, de nem helyes megfogalmazás a visszatalálás. Ha együtt akarnak lenni, akkor tesznek érte. Mondok egy példát: egy pár azért szakított, mert a lány külföldön megkapta álmai munkáját, így kiköltözött. De a srácnak meg itthon volt álmai munkája és a nyelvet sem beszéli, így nem ment vele. Amúgy is fiatalok voltak még, hát szakítottak, de békében. A srác 1-2 évvel rá elkezdett ismerkedni, összejött a barátnőmmel. Együtt voltak másfél évet, mire a barátnőm gyanakodni kezdett a srác viselkedésére. Kiderült, hogy az ex látogatást tett itthon, a srác meg titokban találkozott vele. Szakítottak a barátnőmmel. Ennek két éve, és fél éve a srác a FB csoportokban keresett az adott országban munkát, immáron nyelvtudással.

Szóval én azt mondom, hogy igen. Vannak ilyen helyzetek, de nyilván őket sem a véletlen sodorta újra össze, szóval arra kár várni tétlenül, hogy majd egyszer csoda történik és csettintésre újra együtt lesztek.

Én úgy gondolom, egyszerűbb lenne megoldást találni, mint szétmenni és utólag sírni, hogy jajj de rossz nélküle, aztán évek múlva megoldani a problémát.

tegnap 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a szerelembol minden esetben mely szeretet lesz evek utan.

Attol, hogy szeretsz valakit (pl edesanyad), nem akarsz vele egyutt elni, osszebujni, szexelni is, ellenben a paroddal igen. De ugyanezt mondhatnam baratokra is: szereted oket, de nem akarsz veluk elni, nem talalod oket vonzonak, nem akarod oket csokolgatni.

tegnap 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
69%

Közben újraolvastam a válaszokat.

Kérdező, szögezzük már le, hogy ha te annyira igazán szerelmes vagy, akkor nem szakítasz felindulásból meg durciból, már bocs. Egy szakítás nem úgy megy, hogy behisztizek valamin és akkor szevasz, mehetsz Isten hírével. Meg kellene érteni, hogy a döntéseknek következményei vannak. És ha én szeretek valakit, vagy ha már csak múlt idő és szerettem, akkor is minimum hetekig rágódok azon, hogy szeretném-e megmenteni a kapcsolatot és energiát tenni még bele, vagy inkább elengedem, mert hiába szeretem, nem működik. Nem indulatból ki.baszom aztán sírnám vissza másnap, mert mégis hiányzik. Ne haragudj, de én ezt kb 18-19 évesen játszottam, de ez a felnőtt párkapcsolatok kategória.

Arra számítsál, hogy ha "össze is sodor" titeket az élet ezekután, ez a kapcsolat már halálra van ítélve, hiszen semmi súlya nálatok a "szakításnak". Tipik se veled, se nélküled nyűglődés lesz, ahol hetente dobjátok ki a másikat, mert épp csúnya dolgot vágott az egyik fejéhez a másik.

tegnap 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem akik szeretik egymást, azok el tudják engedni egymást, ha arra van szükség.
tegnap 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az sem mindegy hogy miért szakított az adott pár.

Csak akkor tudom elképzelni hogy visszataláljanak egymáshoz ha valamilyen olyan élethelyzet miatt szakítottak amit akkor meg kellett lépniük pl: egyik fél elköltözött egyetem vagy munkalehetőség miatt az ország másik végébe (vagy külföldre) és nem akartak távkapcsolatot, vagy az egyik félnek idős beteg családtagját kellett ápolni vagy hasonló szitu miatt.

Ha már pl. megcsalás vagy a különböző alapszemélyiségük miatt történt a szakítás akkor nem hinném hogy visszatalálnának egymáshoz.

Visszatalálni meg eleve csak akkor lehet bárkihez is ha az illető lépéseket tesz. Csak úgy a "sors" nem fog senkit senkihez visszavezetni, még akkor sem ha összeillenek.

Valamelyik félnek meg kell tenni a kezdő lépést!

Csakhogy az emberek ego-vezéreltek, sokszor azt várják hogy lépjen a másik ha akar valamit. És ha nincsenek konkrét tettek akkor elmarad a nagy "visszatalálás".

Arról nem is beszélve hogy mindig minden és mindenki változik. Évekkel később már nem ugyanazt az embert "kapná vissza" akit régen elhagyott, mert változott a másik fél is. Így megváltozva már közel sem biztos hogy olyan nagyon összepasszolnának.

tegnap 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!