Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha a párotokkal történne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párotokkal történne valami, ami miatt (ne adj ég) szellemileg és testileg teljesen leépülne (pl baleset, egyik pillanatról a másikra betegség) és mindenben rátok szorulna, maradnátok a kapcsolatban, gondoznátok őt?

Figyelt kérdés

A kérdés pusztán spekuláció jellegű, érdekelne, teljesen őszintén, hogy ki mit/miért tenne.

Ha fordított lenne a felállás, tehát ti lennétek önellátásra képtelenek, elvárnátok a párotokról, hogy gondoskodjon rólatok a hátralevő életében?


márc. 11. 16:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

10 éve együtt élek a férjemmel, 2 gyerekünk van. Én nem hagynám el, és mindent megtennék érte. Már gondolkoztam ezen többször, mert van egy betegsége, ami az idő előrehaladtával súlyossá válhat, (ez testi betegség, értelmében nem befolyásolná). De ha értelmileg is érintett lenne, akkor sem lennék képes elhagyni, és/vagy nem ápolni.

Fordított helyzetben én nem várnám el, mondtam is neki, hogy vigyen valami speciális otthonba, vagy amik vannak erre a célra. De hogy ő mit tenne, valószínűleg ugyanazt, amit én tennék.


Megint más lenne, de ha 20on éves lennék, nem lennénk együtt olyan nagyon régóta, gyerek se lenne, akkor lehet, hogy máshogy döntenék, de ebbe annyira nem tudok belegondolni.

márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem.


Más ha már 60-70 éves az illető.


De alatta ezzel az egész élete elcsesződhet.


És a másik sem várhatja el.


Pláne mondjuk 20-onévesen. Nem szabad elb**aszni az egész életét az embernek.

márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Itt most fontos, hogy nem testileg vagy szellemileg épül le, hanem ÉS, tehát értelmileg teljesen elbutulna, nem tudna beszélni, nem emlékezne semmire, nem tudja magát sehogyan kifejezni, nem tud járni, enni, tisztalkodni sem egyedül.

márc. 11. 17:29
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Jaj! Én nem is merek, nem is akarok ilyenbe belegondolni! Nem is szeretem az ilyen fiktív kérdéseket! :-(
márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%
Függ attól, hogy mennyire szorulna ápolásra. Ha csak annyi, hogy tolószékbe kerül, de egyébként minden más oké, az sima ügy, akkor persze mellette maradok. Nehéz, de ez még bőven megoldható. Ha amit te írsz, hogy képtelen önellátásra is, az már túlmutat a házastársi hűség, a családi összetartás meg bármi hasonlón, az 0-24/7 gondoskodást igényel, amihez vagy felvennék egy ápolót, vagy, ami egyszerűbb, egy neki megfelelő otthonba kérném a felvételét. Ha nem emlékszik semmire, értelmileg teljesen kampó, akkor neki úgyis mindegy, nekem meg a lelkiismeretem tiszta, ha rendszeresen látogatom és biztosra megyek, hogy jó körülmények között, megfelelő ápolást kapjon. 10 éve vagyunk együtt, 2 kicsi gyerekünk van, nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy önsajnálatba boruljak és mindent eldobjak azért, hogy őt ápoljam. Dolgozni kell, a gyerekeket fel kell nevelni, nekik élményeket adni, amik többől állnak az apukájuk pelenkázásánál és felfekvéseinek ápolgatásából. Nem szeretném azt sem, hogy ők így lássák őt és így emlékezzenek rá, inkább maradjon meg nekik az az emlék, ami most van, hogy játszik velük, csintalankodnak, túrázunk, kirándulunk, szóval érted, az élet vele. Az, amit leírsz, az senkinek sem érdeke, hogy a házon belül maradjon, és hiába "jóban-rosszban", azt ő sem akarná, hogy szögre akasszam mindenem, az életem, a jövőm, a gyerekek életét és jövőjét azért, hogy őt mosdassam. Ahogyan fordított esetben én is ezt várnám el.
márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem tehetném meg, mert akkor éhen halnánk. Ugyanakkor nem is szeretem őr, de kötelességből gondoznám. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy ő gondozzon. Inkább haljak meg. Gondolkoztam már azon, hogy addig kéne elválni, míg egyikünk gondoskodásra nem fog szorulni, mert az még akkor sem egyszerű, ha szereted, de ha nem is szereted. Neki van családja, őt ellátnák. Nekem csak a lányom van, kicsi még, később nyilván dolgoznia kell, nem fog tudni engem gondozni, de ne is ez legyen a sorsa. Remélem úgy halok meg, hogy nem szorulok rá senkire.
márc. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Olyan esetre gondolsz mint az övé, akinél nem veszik figyelembe az előzményeket?


https://www.youtube.com/watch?v=wZ8SYqGL4MI

https://www.youtube.com/watch?v=itt3R9VC0lU

márc. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amennyiben maradandó károsodása volna, nem gondoznám.


Keresnék neki otthont, látogatnám, aztán szépen tovább lépnék, mert nem hiszem, hogy 31 évesen az egész további életemet egy sérült ember ápolásával kellene töltenem.


Fordított esetben én sem várnám el.

márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!