Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az ismerősöm szerint a monogám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ismerősöm szerint a monogám kapcsolatokból jönnek a rossz dolgok,igaz lehet ez?

Figyelt kérdés
Azt mondja,hogy a monogám kapcsolat az rossz mert az embere ellene megy az ösztönöknek a dolognak ami alapból belénk van kódolva.Bár neki pl van felesége de szeretői mindig is voltak mellette,és azt mondta élete legjobb döntése volt a felesége mert nagyon szereti.Viszont ő ugye poligám,mondtam is neki,hogy szerintem így elég szar párosítás ő meg a felesége mert egy poligám nőt kellett volna inkább választania.Erre azt mondta a férfi lehet poligám de a nő maradhat monogám mert ő van akkor csak a nőnek.

2022. jún. 10. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2022. jún. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Erre azt mondta a férfi lehet poligám de a nő maradhat monogám mert ő van akkor csak a nőnek."

MaradHAT monogám a nő, vagy maradJON, mert az ismerősödnek úgy a jó?

2022. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

A magukhoz nem őszinte, önismerettel nem rendelkező emberekből jönnek ki a rossz dolgok.


Az ember ellene megy az ösztöneinek egy csomó dologban. Például nem zabálja magát halálra a legcukrosabb, legzsírosabb kajákkal, ami csak rendelkezésre áll, hanem azt eszi, ami a szervezetének hasznos, nem azt, amit feltétlenül kíván. Illetve edzi magát akkor is, ha békében él. Ha az ösztöneinknek megfelelően élnénk, senki sem tanulna, senki sem sportolna, mindenki annyit enne, amennyit bír.


Az ember azzal is szembemegy az ösztöneinek, mikor felöltözik.


Akkor is, mikor nem gyilkol.


Soroljam még vagy leszállsz a poligám rákfenét tudományosan magyarázó körhintádról és szembenézel a valósággal, miszerint ez csak bizonyos embereknek nem való és biológiailag semmi sem indokolja jobban, hogy hűtlenkedj, mint azt, hogy embert ölj és magad alá szarj.

2022. jún. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fickó meg nem poligám, csak egy birtoklásmániás önző tetű. Pont azzal veszti lényegét a poligámia, hogy a partnered nem teheti meg azt, amit te. A poligámok első helyen említik az érzelmi szabadságot és az önzetlen szeretetet, mint érvet a kapcsolati formájuk mellett. Ez a fickó csak szimplán gerinctelen, de ahhoz túl töketlen, hogy végignézze, ahogy az asszonykája is jobb faszba ül.
2022. jún. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/


Azt mondja az egész családja olyan aki nem tud csak egy nővel szexelni hanem a tesója meg az apja is folyton nőről nőre járt család mellett is mert túl teng tesztoszteron benne és sajnos ennek nem tud mit csinálni.

2022. jún. 10. 01:42
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Undorító világot élünk. Ezek amúgy csak vágyak, az ilyen emberek nem szeretik csak használják egymást. Plusz gyomorforgató, hogy "természetes" ideológiát gyártanak belőle.
2022. jún. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nevezem önigazoló csúsztatásnak. Az odáig rendben van, hogy az ember ösztösen nem monogám, de az ember ösztönösen nem is feltétlen szobatiszta, mégsem mondaná az úriember, hogy szarjunk, ahová jól esik. Gondolom, arra azt mondaná, nem vagyunk mi állatok.


Szóval ő szeretne másokkal is dugni, ami alapvetően rendben van, csak éppen el akarja hárítani a saját felelősségét. Az kevésbé van rendben.

2022. jún. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Az esetek túlnyomó többségében arról van szó, hogy jobban hangzik az, hogy:

"A monogámia nem működik, az emberiség nem erre lett kitalálva"

Mintha azt mondaná, hogy:

"A kapcsolat elejétől kötődési és elköteleződési problémáim vannak. Nem tudom asszertíven kommunikálni az igényeimet és érzéseimet, és nem tudok a párom, ma már feleségem igényeire és érzéseire válaszolni. Nem tudom, hogyan kell egy kapcsolatban működni és mit lehet kihozni belőle, mert sose láttam rá példát, energiát pedig nem szeretnék beletenni. Saját magamon se dolgozok amúgy, mert hát minek. Így az életemben lévő összes hiányosságot piálással és félredugással kezelem. A társadalmat hibáztatom emiatt."


És akkor persze egyénileg vannak különbségek, de a lényeg a legtöbb esetben ez. Nem vállalja a felelősséget és nem is érdekli az egész.

2022. jún. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Én értem az ismerősödet...kommuna kéne nekem pl.
2022. jún. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

"Én értem az ismerősödet...kommuna kéne nekem pl."


Két dolog eszembe jutott erről a mondatról:


1: igazából az ismerőssel nem az a gond, hogy ő poligám megközelítésű, hanem az, hogy a félrelépéssel kapcsolatos saját felelősségét elhárítja azzal, hogy igazából csak a világ hülye.


2: bennem is van egy romantikus kép egy szexuálisan fűtött hippikommunában élésről, de ha gondolatkísérletben végigfuttatom, akkor az jön ki, hogy annak is meg lennének az árnyoldalai. Ha falkában élünk és mindenki azzal szexel akivel akar és/vagy tud, akkor lesznek, akik bárkivel szexelhetnek, és lesznek akik senkivel, ami állandó konfliktusforrás és frusztráció (incel téma kicsiben).


Ilyenformán a monogámia, bár valóban ellentétes az ösztöneinkkel, nem véletlen lett feltalálva. Ha mindenkinek választania kell egyet, és amellett elköteleződnie, akkor rend van, és ha kompromisszumosan is, de mindenki megvan valahogy.

2022. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!