Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért mondják azt, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt, hogy nem jó ötlet egyik kapcsolatból a másikba “ugrani”? Miért talán kötelező szinglinek lenni?

Figyelt kérdés

Főleg ha a volt kapcsolatodban már maximum csak papíron voltál, de lelkileg már hosszú ideje egyedül…


Picit felhúzott a legjobb barátnőm, mert mondta, hogy kicsit kiélhetném magam, hogy szingli legyek, nem olyan rossz az… Dehát ismerhetne már annyira, hogy én nem ilyen vagyok.

Igazából múlt héten szakítottam a volt barátommal (4,5 évig voltunk együtt) de már sajnos csak a megszokás tartott minket össze, meg talán a kényelem. És jött valaki, akivel minden más lett és szépen -nem olyan- lassan egymásba szerettünk, így döntenem kellett és döntöttem. Még nem mondtuk ki “hivatalosan” hogy együtt vagyunk, még csak a szüleim, barátaim tudják, de igazából már együtt vagyunk a párommal. Nemtudom ebben mi a rossz, főleg ha olyan valaki mint én (sosem voltam könnyen kapható vagy bulizós), és elég nehéz volt úgyis mindkettőnknek, a volt kapcsolatom miatt, nem hogy még majd húzom az időt meg “szingliskedek”. Nagyon nagyon szeretjük egymást és egyikünk sem gondolná azt, hogy ez így nem jó, vagy ebből bármi baj lehet.



2021. dec. 14. 18:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert általában a kapcsolatfüggők tesznek így. Vannak persze kivételek, egetrengető szerelmek, de nekem a te eseted pont nem ilyennek tűnik. Szerintem a barátnőd is hasonlóan vélekedhet.
2021. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

9.


És az olyan szerető, aki szándékosan ezt lesi és erre "utazik", az vajon milyen karakter lehet? Ismertem ilyet - amolyan távoli haverféle volt - és ő pont ezekre a helyzetekre ment, még akkor is, ha ezt még valószínűleg megoldhatták volna az adott kapcsolatban, csak azért, mert neki ez "kihívás" meg szórakozás volt.

2021. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%

12# okos.


Ahol hiány van, azt nyújtja.

Ez annyira alap a marketingben is vagy üzleti gondolkodásban is. Hogy a keresletet mérjük fel mire van igény és azt adjuk el.


Az, hogy valaki ahelyett hogy a kapcsolatában megoldaná a gondjait inkabb szeretőt tart, es valojában egy normalis boldog kapcsolata sincs, az az ö baja. (Ha vkit nyom a cipő felragaszt egy sebtapaszt es jó'van az. Más uj cipőt vesz)

Ez nem a sebtapasz hibája

2021. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebbe senkinek nincs beleszólása. Nekem sem volt sosem igényem rá, hogy évekig szingli legyek. Eleve egy kapcsolatot mikor feladtam, az akkor volt amikor már világosan látszott, hogy nem erdeklem a masikat vagy hiaba próbáltuk rendbehozni. Utana már nem volt mit gyászolni évekig.
2021. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ismerősöm, aki 10!! éves kora óta összesen 1,5 hétig volt szingli, most 25 éves. Jó nyilván az első kapcsolata eleinte még nem volt komoly. Ez idő alatt összesen 5 sráccal/férfivel volt együtt, szóval voltak többéves kapcsolatai is, mindíg kapcsolatból ugrott a másikba. Ami fura, hogy minden egyes párjánál megváltozott, kicsit felvette a személyiségüket, a hobbijukat. Mindig az adott barátja társasági körébe illeszkedett be, csak velük barátkozott. Ez szerintem sem normális de nem igazán érdekel, nem említettem neki, nem az én dolgom, nem vagyunk olyan jóban. Gondolom a barátnőd csak aggódik miattad. Valószínűleg őt egy szakítás jobban megvisel, mint téged, nem szeretné, ha elhamarkodottam ugranál egy új kapcsolatba, nehogy aztán belefuss egy pofonba. Simán lehet, hogy nem olyan reszletesen meseled el neki a dolgaidat, hogy ő abból a valós képet tudja leszűrni. Lehet annyit lát, hogy egyik nap egy jó kapcsolatban vagy, 1 héttel később ledig már új szerelmed van. Így leírva biztos neked is furcsának hangzik. Üljetek le, beszéljétek meg, mond el, hogy téged zavar az ő reakciója.
2021. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Általában a kapcsolatfüggők csinálják azt, hogy kapcsolatból kapcsolatba ugrálnak. Sokaknál pedig addig tart a nagy "szerelem" míg talál egy szebbet jobbat, aztán szépen előbb utóbb lecseréli a partnerét másikra. Baráti körben is sok ilyet láttam már. Én szakítás után sosem tudtam egyből újabb kapcsolatba ugrani. Főleg, ha szerelmes az ember, akkor nem értem hogy megy az valakinél, hogy hirtelen új partnert talál. Szerintem kell egy kis gyászidő. A szingli léthez hozzá tartozik az én idő is, ami sok kapcsolatban nincs meg, csak esetleg azt hazudják ,hogy ott meg van. Egyébként nem kötelező szinglinek lenni, de egy hosszú kapcsolat után, ami nem működött már egy ideje, ott nem árt ha van olyan helyzet is. Nehogy az új kapcsolatban pofára esés legyen később.
2021. dec. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
38%

Mert ilyenkor úgy gondolják, hogy pár hónap, 1 év... kis regeneráció, ennyi jól jön. Arra nem gondolnak, hogy simán lehet, ha ezt az "újat" most elengeded, sokkal hosszabb ideig nem jön az életedbe olyan, aki megfog és ez kölcsönös. Tök jó, akkor szingliskedhetsz évekig, és bánhatod, hogy elszalasztottál egy jó lehetőséget...

Ok, tény, hogy nekem nagyon tele van már a hócipőm ezzel a legyél (boldog) egyedül is bullshittel, mert idestova 8 éve élvezem az egyedüllétet.

2021. dec. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!