Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit kellene tennem ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk együtt a barátommal, szerencsére jól halad a kapcsolat, eddig hálistennek minden szépen alakul. Sajnos hétvégén meghalt a nagymamája, amit borzasztó rosszul visel, rajongásig imádták egymást, mindig nagyon sokat mesélt a néniről. Ott vagyok neki és segítek, amiben tudok, a nagyinak hétvégén lesz a temetése.

Még nem találkoztam a szüleivel, pont amiatt, mert a nagymama betegsége miatt nem volt sem ideális, sem alkalmas a dolog, ő az enyémekkel futólag váltott pár szót egyelőre, szeretnénk majd persze normális bemutatást mindkét részre.

A temetés kapcsán megkérdezte, elmennék-e, mondtam, hogy ezt meggondolnám, de ha fontos neki, hogy ott legyek, természetesen igen, mire rávágta, hogy akkor be is mutatna a szüleinek az előtte való napokban. Erre én azonnal mondtam, hogy erről szó se lehet egyelőre, a temetésen is hátra állok, nem a családhoz, érezze, tudja, hogy ott vagyok, de még nem vagyunk annyi ideje együtt, hogy beálljak a család közé.


Erre szegény nagyon elkeseredett, azt mondta, neki komolyak a szándékai, és örülne, ha ott lennék mellette, de próbáltam neki azzal érvelni, hogy még nagyon az elején járunk mindennek, és az idő meg a helyszín most nem alkalmas erre a dologra. Győzködött, hogy a szülei jó fejek és lazák, nem lenne baj, amit én nem kétlek, ettől függetlenül nem szeretnék a temetésen vagy előtte való nap bemutatkozni, nem magam miatt, hanem mert simán nem akarok alkalmatlankodni.


Mit gondoltok erről, mit kéne tennem, hogyan kéne reagálnom? Már azon gondolkodom,a temetést is kihagyom, mert hülyén néz ki, ha hozzá utána odamegyek, de a családjához nem, részvétet nyilvánítani se tudom, mennyire "illene", mikor még kvázi a családnak idegen vagyok. De őt sem akarom cserben hagyni, mert tudom, mennyire fontos lenne neki, ha tudná, hogy ott vagyok.


34/N



2021. aug. 11. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ne menj el a temetésre.

Pont amiatt, amit írtál: nagyon hülye helyzet lenne a temetésen vagy előtte pár nappal megismerkedni a szüleivel.

Nem tudok mást mondani, a barátodnak a közvetlen családtagjaival kell megosztania gyászát, egymástól kell támaszt kapniuk a temetésen. Utólag természetesen te is tudsz neki támaszt nyújtani.

Amúgy a leírtak alapján kb. feleannyinak gondoltalak titeket. A párod is gondolom legalább annyi idős, mint te, ugye? Egy felnőtt férfinak, pláne 30 felettinek tudnia kéne kezelnie a nagymamája halálát. Van aki ennyi idősen a szüleit temeti el.

2021. aug. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha elmész a temetésre, illik részvétet kívánni a családnak. Ezt attól függetlenül, hogy a temetés alatt mellettük vagy hátul állsz.

Ha nem akarsz egy ilyen szomorú eseményen bemutatkozni, azt megértem, és nem tudom, hogy a barátod miért nem érti ezt meg. Nyilván, egy temetés nem a legmegfelelőbb alkalom erre. Beszéljetek meg, hogy majd máskor bemutatkozol a családnak és probléma megoldva.

2021. aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

mit kell ezt túlagyalni, túlbonyolítani??!!


odamész pár nappal a temetés előtt, bemutatkozol, részvétet kívánsz, megiszol velük egy teát... majd elmész a temetésre, és megállsz a párod mellett.

nekem eszembe sem jutna ezen problémázni, és teljesen természetes lenne, h. a pasim mellett vok

2 hónapja dugsz vele, de a koporsó mellé ciki odaállni?!

kicsit úgy érzem, bizonytalan vagy a kapcsolatodba.

2021. aug. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

GDriver privát (kéretlen) üzenete nekem: "Részeg vagy,hogy így beleállsz egy fiatal nőbe? Ritka nagy paraszt vagy, legalább a neveddel vállaltad volna, de ahhoz férfinak kell lenni! Az meg látom,nem megy."


1. nem vagyok részeg

2. nem vagyok férfi

3. ne írj többet privit

4. leírtam a véleményem, hogy neked nem tetszik, az a te bajod

2021. aug. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem sem magadra kene vonni a figyelmet meg a gorcseidre. Ez temetes.

Elmesz megállsz reszvetet kivansz es kesz.

Nem kell ezt tulagyalni. Nem bemutatni visz. Temetésre.

2021. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Engedd, hogy bemutasson a szüleinek, de mond el nekik azt amit ide leírtál. Hogy tudod, nem a legmegfelelőbb pillanat a megismerkedésre, de a párod nagyon szerette volna.

A temetésen hátra állj, ebből ne engedj. Viszont így már a szüleihez is oda mehetsz részvétet nyilvánítani.

Elég most a gyász a párodnak, ne tetézd azzal, hogy teljesen ellenkezel a kívánságaival.

2021. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Párod vagy sem?

Ha igen és szereted, mész! Így jött ki a lépés, szomorú alkalom, de most azért nem mész mert még nem ismered a szüleit? Ez marhaság így, kifogás csak.


Hogy néz ki szerinted a szülei számára, hogy az újdonsült párja a gyerekének arra sem képes, hogy elmenjen a temetésre?

Na ezen gondolkodj el szerintem. Mert az lesz az igazi bemutatkozód, ha nem leszel ott, holott a párja vagy elvileg, akkor is ha csak 2 hónapja. Nekem nem lett volna kérdés a dolog...

Nálunk pont az volt a baj, hogy nem tartottak sosem családtagnak. Sokkal rosszabb amikor azt mondják ne gyere, hidd el! Maradj otthon mert megyünk nagy családlátogatásra, de te ne gyere... Na az a szar! Pedig nem 2 hónapja voltunk együtt. Csak hát én meg a szemükben nem voltam soha a büdös életbe a mai napig sem családtag... Férjem meg tart a saját családjától. Igaz meg is értem a miértjét de nehéz elfogadni és örökké nem is lehet. Rosszabb amikor nem állnak ki melletted.

2021. aug. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!