Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Pszichológiai tanácsadás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichológiai tanácsadás lezárása után összejöhet a pszichológus és a volt páciens?

Figyelt kérdés
Nem terápiára jártam, hanem tanácsadásra, és már végetért a folyamat több hónapja. Szívesen elhívnám randizni a volt pszichológusom, de nem tudom, ilyet lehet-e.

2021. febr. 2. 00:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Helyzettől függ
37 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet.

"A terapeuta és kliense között semmilyen körülmények között sem bontakozhat ki szerelmi viszony. Amikor belelépnek a terápiás kapcsolatba, akkor vissza nem vonható szerződést kötnek arra vonatkozóan, hogy viszonyuk a terápiás kereteken belül marad. Ha ettől eltérnek, az súlyos etikai vétségnek számít. Ennek a megállapodásnak nincsen elévülési ideje sem.

A terápia lezárulta után sem merülhet fel a szerelmi viszony lehetősége."

2021. febr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Egészségedre!
2021. febr. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Elhívhatod, csak semmi értelme. Ő fel van készülve ilyen esetekre és a visszautasításra is.

Van pszichológus ismerősöm, aki fiatal nő és kb. minden második páciens szerelmes lesz belé. De volt, hogy a páciense rokona lett szerelmes belé. Ők eleve fel vannak készítve arra, hogy a munkakörük elégé bensőséges a páciesekkel, ami egy kevésbbé határozott emberbe kötődést generálhat.

2021. febr. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit kezdene ő annyi nővel/pasival?


Én nem vagyok pszichológus, de segítettem már egy nőnek az a férje családja általi alávetettségből kicsit kiszakadni.


Utóbb jöttem rá az hogy felelőtlenség volt, matt utána tőlem lett (volna) függő.


Szerintem egy profi nem követ el ilyen hibát.


De hát ő is ember, hátha.


Mondd, hogy hálapénz helyett meghívót vacsorázni.

De ne nagyon számíts sikerre.

2021. febr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem egészséges összejönni vele, az más kérdés, hogy lehetséges, hiszen rajtatok műlik.
2021. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 mondja. Ez nem úgy működik, hogy vége a terápiának, akkor már nincsenek etikai aggályok. (attól persze még lehet olyan terapeuta, aki belemegy, de ez akkor is etikai vétség).


Btw, az esetek 99%-ban a dolog egyáltalán nem kölcsönös. A terapeutának legtöbbször csak munka vagy, míg te úgy érzed, hogy mennyire megért, meghallgat, hogy végre találtál valakit, aki mindenben partner. Pont ezért etikai vétség, mert nem azonos helyzetben vagytok.

2021. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
hát én pszichológus vagyok, de attól tettem volna függővé, hogy milyen problémával jött volna felém és hogy milyen volt a személyisége az ülések alatt. Nem mindegy hogy valaki mentális beteg vagy csak vezetői coachingot akart. Egy jóképű vezérigazgatót én biztos nem utasítottam volna el , de azt megírtam volna, hogy várjon a randiig 3 hónapot.
2021. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

09:01 dehogy Pszichológus!!!⚠️

Már dugattyúgyáros, vegyész ,fizikus is vót a tag!!!!⚠️a 09:01 es

2021. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
09:01 Troll!!!!
2021. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Pszichológus vagyok, nem hinném, hogy összejönnék klienssel, de ez függ a személyiségtől és problémától is. Ha teljes mértékben egészséges személyiség, aki mondjuk azért járt nálam 3x mert a karrierjében ért el egy válaszúthoz és jól jött neki objektív külső szempont akkor nincs ezzel baj, de én is azt mondanám, hogy pár hónap így is teljen el.


1.-ső válaszoló ez a pszichoterápiára vonatkozik ahol sokkal mélyebb, húsbavágóbb kérdések merülnek fel és megfordulnak személyiségzavaros stb kliensek. Egy átlag pszichológus nem terapeuta.

2021. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!