Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Baj ha pár hét után még nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj ha pár hét után még nem érzem magam szerelmesnek?

Figyelt kérdés

19/L ő lenne az első kapcsolatom. Még ismerkedünk, de egyre inkább körvonalazódik a kapcsolat státusz.

Eddig elég sok kudarcba fulladt ismerkedésem volt, szűz is vagyok. Sokszor éreztem a szüzességet is tehernek, sokan nem tiszteltek kicsit se hanem sűrgettek.

3 hete ismerkedtem meg vele, aki a többieknek totális ellentéte. Tud a dologról,nem siettet, szeretné ha teljes értékű párkapcsolatunk lenne. Már az elejétől fogva tetszettünk egymásnak, külsőre, testileg az ideálom, életemben nem éreztem még magam ennyire nyugodtnak mint vele. Érzelmileg hasonló mint én, az értékrendünk is totál majdnem egyező.


Az eddigi rosszabb tapasztalataim eléggé kiölték belőlem ezt a szerelem érzést, vagy eleve azt hogy higyjek abban hogy alkalmas lehetek egy kapcsolatra...két évvel ezelőtt voltam életemben szerelmes, lehet azóta is azt az érzést keresem (beteljesületlen kapcsolat)

Most nagyon jól elvagyok, erős a vonzalmam iránta. De nem érzek szerelmet, sokat gondolok rá naponta, de nem tudom, fogalmam sincs mit kéne érezzek...ő nagyon oda van értem, és én is nagyon kedvelem őt


ne siettessem ezt az érzést? felesleges ezen rágódnom pár hét után?

egy éve volt utoljára pettingem, vele most fura volt ismét átélni..nem is nagyon éreztem semmit közben, se vágyat se semmit..elképzelhető hogy a sok kudarc miatt ennyire lelankadt bennem a vágy és az hogy beleszeressek valakibe?

(sorozatosan belefutottam nem megfelelő emberekbe, sokan megbántottak,és amikor igazán beleéltem magam, nem lett belőle semmi...)



2020. dec. 1. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Van, akinek gyorsan alakul ki a szerelem, van akinek lassabban. Azok alapján, amit leírtál vonzódsz hozzá, de a kémia nincs meg, ami sajnos az én tapasztalataim szerint később sem lesz meg, ha az első pillanatban nincs.
2020. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

én voltam kétszer szerelmes. Mindkettő nagyon hasonlóan alakult ki.


Kb szeptemberben ismertem meg a lányt. aztán április-májusig csak barátok voltunk és nem is igazán foglalkoztunk egymással.

és május-június környékén lettem szerelmes.

Csak az egyiket 15 évesen éltem meg. a másikat 19 évesen.


Nem hinném, hogy három hét után szerelmesnek kéne lenned.


Képzeld most 24 éves vagyok és kb két és fél hónapja ismertem meg egy lányt.

Három hét után megbeszéltük, hogy nagyon kedveljük egymást és igazából nincs értelme azon tipródni, hogy nem vagyunk együtt és mondjuk ki, hogy kapcsolatban vagyunk. Rendben.

Egy nappal később azon paráztam, amin Te. "Nagy baj, hogy nem vagyok szerelmes?"

Addig örlődtem ezen, amíg valahogy kibukott belőlem, és elmondtam a "barátnőmnek", hogy "hát én nagyon sajnálom, de nem vagyok szerelmes. :( "


Erre tudod mit mondott?

Azt, hogy "Mit szomorkodsz ezen? Hát persze, hogy nem vagy! Három hét után? Te jó ég! Az lenne a fura, ha az lennél! Én sem vagyok szerelmes, de jó veled lenni és ne agyalj túl mindent."


Totál megnyugodtam tőle. Jó döntés volt részemről, hogy elmondtam ezt akkor neki. Adott időt, megnyugodtam és rájöttem, hogy bennem a szerelem kialakulása sok-sok hónap volt eddig is. 2-3 hónap alatt még nem lettem sosem szerelmes.

Azóta ő szerelmet vallott, de nem sajtolta kibelőlem, hogy én is megtegyem.

Nagyon szeretem, de mégsem érzem, hogy szerelmes lennék.


Amikor azt mondta, hogy szerelmes belém, akkor annyit mondtam neki, hogy "Méltó leszek rá." ... mármint a szerelmére.


Na mindegy. Lényeg annyi, hogy szerintem, ha ez nyomja a lelked, akkor nyugodtan mondd el neki és majd mond rá valamit a srác. Pont az a lényeg, hogy mellette nyugodt legyél és ne aggódj folyton.


24/F

2020. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Uh, tudod nagyon sokat segítettél ezzel a válasszal most. Két éve amikor szerelmes voltam, egy nagyon elsöprő fellángolás volt, tele volt a srác hibával, és akkoriban én is. Becsaptam magam, és nem az érzetet szabadna keresnem, és igen, ez több idő...főleg hogy mély kapcsolatot szeretnénk mindketten.

Burkoltan beszéltünk róla, azt mondta nem is vár tőlem nagyon komoly érzéseket ennyi idő után, de ő már úton van az érzéssel.

Már a harmadik randinkon vettünk egymásnak egy páros figurát, ami nála is és nálam is itt van, egy picit elköteleződés...sokszor feltudtak engem az előző "partnereim" hergelni a gyerekességükkel, sokszor éreztem azt hogy nem tudok kötődni, velem van a baj, hogy sose jön össze


Erre pedig jött ő, egy hónapja még egy szar majdnem kapcsolatban voltam, ahol belekényszerítettek a kapcsolat státuszba, mellette pedig ennyire kiegyensúlyozott sosem voltam. Nagyon törődő, és kicsit szürreálisnak is élem meg hogy "méltó lennék én erre? hiszen már olyan régóta vágyok erre?"

félek is, és magamtól is, hogy tudok e majd eleget adni, vagy ilyesmi

2020. dec. 1. 23:58
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Örülök, ha segítettem.


azt kérdezed, hogy "méltó vagy-e erre?".


talán nem, de azzá válhatsz. Hagyd, hogy motiváljon Téged a jobb emberré válásra.

Nem kell tökéletesnek lenni, ahhoz, hogy kapcsolatban legyél. Ajánlott, hogy szeresd önmagadat és ismerd is önmagad hozzá, különben túlságosan hajlékony és formanélküli lesz a lelked egy kapcsolatban.


Viszont azt is elárulom, hogy nem az alkalmasokat hívják meg, hanem a meghívottakat teszik alkalmassá.

Idővel összecsiszolódtok, csak hagyd.

Ne akarja túl nagyon csiszolni magadból, hogy feláldozz neki sokat, mert akkor letörik belőled egy darab. Viszont fontos, hogy együtt csiszolódjatok.


Ha nem érted, amit írok, akkor bocsi. Szeretek képekben beszélni.


Sok sikert. és szeresd önmagad. Ha nem szereted, akkor dolgozz rajta. Különben értelmetlen kapcsolatban lenni.

2020. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenki tudja érezni azt a lángoló, pillangós szerelmet. Nekem talán kétszer ha volt ilyen. Természetesen velük nem működött.
2020. dec. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
soha nem fogsz igazi szerelmet érezni , kissé konzervatív személyiség vagy így lehetetlen!! Csak a művész lelkűek éreznek szerelmet!
2020. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó, nagyon eltrvedtel a művész lelkulettel, ugyanis kepzomuvszetet tanulok, ee az érdeklődésem is ilyen na mindegy :)))
2020. dec. 2. 10:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűen elzáród magadban ezt az érzést , ne legyél pojáca.
2020. dec. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy túl azon a másik srácon. Én azt gondolom, hiba belemenni ebbe a kapcsolatba. A szerelem mindent elsöpör és nem kérdezgeti meg, hogy akarod-e érezni vagy nem. Ami nem ilyen, amin gyúrni kell, hogy érezhess valamiféle kis szikrácskát, hiszen olyan rendes, olyan törődő, ilyen-olyan...na az nem szerelem és soha nem is lesz igazán az. Talán kötődés lehet belőle, amit olyan lehiggadt szerelemként élhetsz meg, de boldog nem leszel soha és soha nem fog olyan erős kötődést létrehozni, mint az igazi szerelem.

Az igazi szerelem iszonyú ritka, 10-20 évnél gyakrabban nem fogod tudni érezni, de legalább ne csapd be magad és a másikat, mert pont amiatt fog idő előtt véget érni a kapcsolatod, mert ha meg kell játszanod, hogy szerelmes vagy, az nagyon fárasztó. Simán le lehet élni egy életet szeretetben valaki mellett, akibe soha nem voltál szerelmes, de más jó dolgok és érdekek összekötnek, de hazugságban élni beteggé tesz. Én se azzal élek, akit szeretek, de én felhagytam az önmantrázással, nem vagyok hajlandó hazudni se neki, se magamnak. Ez nem az a szerelem, nem adta meg az élet, de imitálni nem tudom. Mindenkit ellöktem magamtól, aki szerelmeset akart velem játszani, mert túl fájdalmas azt mondani valakinek, hogy szeretlek, amikor mást szeretek. Aki békén hagy, elfogad így is, nem vár el lehetetlen érzéseket, azzal elvagyok, még boldogságnak is lehet nevezni a maga módján.

2020. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolso nem igazan tudok egyeterteni veled. Miert ne lennek tul rajta? Igen eszembe jut mert az elso valodi erzesem o fele volt

De sosem voltunk kapcsolatba, maximum egy idealizalt kepbe lehettem “szerelmes” ami nem ez. Semmi kozos jovonk, semmi se volt, egy honapig tartott


Gyaszoljak egesz eletemben? Hagyjuk mar


Ezzel a sraccal ahogy egyre tobbet talalkozunk, egyre inkabb erosodnek az erzeseim, az osszes csoknal, erintesenel, mosolynal

Idot hagyok es ugy erzem boldog leszek, es aligha fogom hasonlitani a mostanit a regiekhez, foleg hogy ezzel a sraccal elem meg a szexualitast eloszor, sose bant velem senki ilyen jol

2020. dec. 10. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!