Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan mondjam el szüleimnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok és már nem bírom titkolózást de nem merek szüleim elé állni valami tipp?

2020. ápr. 21. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid hogy állnak ehhez a témához?


Elsőnek lehet itt kéne puhatolóznod


Szerintem akkor mond el ha már párkapcsolatod van, hátha szimpatikis lesz nekik a párod, és ha nem is örülnek neki de elfogadják a helyzetet, úgysem tehetnek ellene semmit

2020. ápr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Én nőként vagyok ugyanígy. Már nagyon elmondanám, pláne, amikor elkezdenek nekem fantáziálni arról, hogy milyen jó lesz, ha egyszer végre barátom/férjem lesz... Mindenesetre én úgy döntöttem, megvárom amíg lesz valakim, és akkor hozom fel ezt az egészet. Tudom, hogy nem lesz könnyű menet.

Ha te mégis nagyon elmondanád, akkor sztem gondolkodj el rajta, sejt(het)ik-e. Ha igen, akkor mondd el, sokat nem változna semmi. Ha nem, akkor vigyázz. Kezdésnek pl hozz fel egy filmet/sorozatot, amiben melegek vannak, és beszéljetek róla. Szűrd le, mi a véleményük az adott meleg párról. Ha látod h semmi bajuk, sztem nyugodtan mondd el. Nagy esély van rá, hogy akkor az sem zavarja őket, hogy te is az vagy.

Pl egy bizalmasabb, komoly családi beszélgetés során ejtsd meg a bejelentést.

2020. ápr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk azt nem teljesen tartom jó ötletnek, hogy megvárod, amíg lesz valakid. Ha könnyen fogadják, akkor alapból is könnyen fogadták volna a helyzetet, ha nehezen, akkor visoznt a párodon is csattanhat, éreztethetik rajta. Szeirntem jobb elmondani előre, és hagyni nekik időt hozzászokni. Én legalábbis jobban örülnék, ha így tudnám meg, és nem egyből lesokkolnának ketten.
2020. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként nekem nehéz elképzelnem hogy ne tudnám a gyerekemről hogy melyik nemhez vonzódik, de hát nem vagyunk egyformák.


Te ismered a szüleidet hogy miként állhatnak ehhez a témához. Szerintem semmiképpen sem úgy hogy eléjük állsz és közlöd a tényeket. Inkább puhatold ki, mutasd be nekik a barátaidat stb.

Úgyis sejteni fogják.

Nemrég nálunk előjött a téma, apám iszonyatos megvetéssel beszélt egy nőismerősről, akinek a fia meleg.

Elképedtem hogy apám ilyen rugalmatlan, bár mindig az volt, de gondoltam változik az idők folyamán.

Mint írtam anya vagyok, kamasz fiúkkal, de én mindenben mellette állok a gyerekeimnek. Olyannak fogadom el őket, amilyenek. És ha valamelyik meleg lenne, azt úgy fognám fel, hogy ez van. Nem egy tragédia.

2020. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is, ha nem teljesen hülyék a szüleid vagy te nem vagy oscar-díjas színész akkor valószínű sejtik.

Ha meg mégsem, akkor is előbb szerintem puhatolózd ki hogy általánosságban hogy állsz a témához, aztán mondd el.

2020. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hetero nő vagyok, nem biztos, hogy teljesen bele tudom képzelni magam a helyzetbe. Az jutott eszembe erről, hogy egy barátom hogyan oldotta ezt meg. Amikor összeköltözött a párjával, a szüleit kérte meg, hogy segítsenek a költözésben. Tudták, hogy egy másik sráccal fog együtt lakni, aki ugye lehet lakótárs, mint szokásos (egyetemisták voltunk). Amikor a szülők felmentek a lakásba, látták, hogy csak egy ágy van benne, egy franciaágy. A srác úgy vette, hogy nincs szükség szavakra. Azt mondta, hogy a szülei kicsit sem lepődtek meg. Szerinte már sejtették. Azóta sem beszéltek erről konkrétan, csak természetesen kezelik. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem jó eséllyel tudják, vagy legalábbis sejtik. Próbáld kipuhatolni, mennyit tudhatnak, és hogy állnak a témához. Te tudod, milyen a felfogásuk, világnézetük, mennyire vehetik vajon könnyen. De mivel a gyerekük vagy és szeretnek, csak megbékélnek. Bátorság és sok sikert!
2020. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6


Én meg meleg srác vagyok, és semmiképp nem így.


A coming out összetett, nem mindegy a családod előzetes hozzáállása a melegséghez, ezt azért az ember sejti kb mit gondolnak.

Megint más ha alapvetően elfogadóak, de akkor is félremehet, meg megint más ha elutasítóak, ez a szokványos de nehezebb eset.

Fontos figyelembe venni, a legrosszabb eshetősèget is, hogy vannak akiket kitesznek otthonról.

Lehet hogy nálatok ilyen el sem kèpzelhető, de lehet benne van.

Ha nagyon ki vagy szolgáltatva és eleve nem kedvelik a témát

akkor egyelőre jobb nem erőltetni, főleg most a korona miatt mindenki feszkós, elbocsájtások is vannak, sok a stressz, semmiképpen nem most tenném.

Egyébként pedig olvasgass mások hogy csinálták, minnél többet olvasol el annál jobb, meg fogod találni a megfelelőt, nekem sikerült.

2020. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!