Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mik azok a kérdések szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok a kérdések szerintetek, amikben egy pár mindkét tagjának egyet kell érteniük?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal nagyon sok szempontból nem illünk össze és néha felmerül bennem, hogy biztos vannak bizonyos témák/kérdések, amikre egy pár mindkét tagjának illik úgymond ugyanazt válaszolnia, hogy biztosabb jövője legyen a kapcsolatban. Ti mit gondoltok, mik ezek a kérdések?

2019. szept. 7. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kettő jutott eszembe: szeretnének-e gyereket és külföldön vagy itthon tervezik-e az életüket.
2019. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott pártól, körülményektől is függ. Nyilván egy egyetemista 20-on éves pár más dolgokban gondolkozik mint azok akik 30-on felül vannak.

De pl gyerekvállalás, házasság kérdése (kinek fontos kinek nem), külföld v magyaroroszág, pénzügyek kezelése, közös v külön kassza, szerintem az is fontos hogy nem jó ha az egyik túlságosan társasági a másik pedig a szöges ellentéte otthonülő magányos farkas. Mátmint egyik emberrel sincs semmi baj csak nem illenek össze.

Aztán féltékenységi dolgokban való egyetértés, ellenőrizgetés stb.

Nekem hirtelen ezek jutnak eszembe.

2019. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekhez még hozzátenném a mikor kérdését, mert az is fontos. Lehet valamelyikük 10-15 évben gondolkodik, a másikuk a következő 3-ban, ami sokat számít. Még talán a lakás-ház-albérlet téma is ide vehető. Van aki nem akar letelepedni (ház), mert nagyon helyhez kötődne és nehezebb lenne a környezetváltás, van aki a biztonság miatt arra voksol. Itt is hamar üthetik egymást a vélemények, mert nem mindegy milyen közös célok vannak előttetek.
2019. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos:

Akar e gyereket

Karrierista vagy nem

Kicsapongó vagy nyugodt életstílusú

Függőségek pl játék, drog, porno stb

Hol képzeli el az életét (város/falu)

2019. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kutya/macska lakásban vagy csak kertben vagy egyáltalán ne...
2019. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Orbán, Isten, Gyerek.
2019. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ti ha ezekben a kérdésekben nem értetek egyet a párotokkal, megfontoljátok a szakítást vagy mindenben hajlandóak vagytok a kompromisszumokra? Én 28 vagyok (férfi) párom 22. Most végzett a sulival és ő még otthon akar maradni a családi környezetben, én pedig mennék Pestre minél hamarabb, mert nekem a karrier lehetőségek ott a legjobbak, valamint gyerekkori álmom, hogy Pesten élhessek (nem örökké). Ő nem igazán nyitott, hogy a Pesti életre (állítása szerint, max pár év múlva), plusz nem is szereti Pestet igazán, nagyon szereti a vidéki életet, én pedig inkább panelba vágyó vagyok. Mindketten szeretnénk gyereket, de neki az egészt életfilozófiáján látom, hogy kb már most akarna gyereket, neki az élete nagy része arról fog szólni, hogy a gyerekét nevelje, én pedig hiába vagyok idősebb, még szeretném élni az életem. Karriert, egzisztenciát építeni, nagyon sokat utazni, stb, nem akarom a gyerek kérdést elsietni. (Félre értés ne essék, nem arról van szó, hogy már most gyereket akarna, de tudom, ha elérnénk oda, onnantól kezdve neki az élete, mondhatni csak a gyerekről szólna) Őt nem érdekli igazán semmi, nincsenek hobbijai, nem szeret filmezni, a házimunkán és a kirándulgatáson kívül nem érdekli nagyon semmi, így nehéz vele sok tekintetben nekem, mert ebben, mert bár szeretek én is csavarogni, de nekem fontos szerepe az életemnek, a filmezés, társasjátékok, szeretnék pl később nagyon sok könyvet is olvasni, stb, de tudom erre ő nem lesz nyitott, mert neki az élete a munka, gyerek, házimunka háromszögben fog lejátszódni, amibe néha beleférek majd én is, plusz az utazgatás. Tudom ez nagyon gonosznak hangzik, ha úgy vesszük nagyon sok tekintetben ő egy álom nő lehetne, a mai lányokat figyelembe véve, de úgy érzem mellette le kellene mondanom kb mindenről ami az identitásom képzi, és szinte mindenben meg kellene alkudnom, mert ő nem igazán nyitott a kompromisszumokra, szinte mindenben nekem kell hozzá alkalmazkodnom. Ő nem elég nyitott semmire, ami neki nem szimpatikus (és elég hamar eldönti kb mindenről mi tetszik neki és mi nem). Pár hónap múlva leszünk 1 évesek, de nemsokára komoly döntés elé kell néznem, hogy menjek-e Pestre egyedül vagy inkább maradjak vidéken miatta. Mostanában kezd előjönni belőlem a frusztráltság, amit a sok alkalmazkodás okozott, mert tudom ő nem fog semmi felé se nyitni, ami nekem kedvezne, viszont szeretem őt és tudom, hogy jó feleség, anya lenne, csak épp annyira más az érdeklődésünk és az élethez való hozzáállásunk, hogy ez nagyon sok problémát fog okozni a jövőben.
2019. szept. 7. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék Pestre.
2019. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvető világnézet és életcélok kell hogy egyezzenek.

Tehét ha az egyik nem akar gyereket végképp, a másik szeretne, vagy az egyik legfeljebb egyet a másik meg minimum négyet, ott nem igazán lehet kompromisszumra jutni.

Ugyanúgy, ha az egyik materialista, a másiknak fontosabb az érzelmi rész, a belső értékek, az sem igen összeegyeztethető hosszútávon. Vagy az egyik önző, a másik meg nem.... Nekem volt pasim, aki anyagilag mindent biztositott, elhalmozott ajándékokkal, fizette a vacsimat, stb, de mikor elsirtam magam, akkor ahelyett hogy megkérdezte volna mi a baj, azzal jött hogy ne sirjak, mert nem vagyok már óvodás, és ő a sirásomtól nem tud aludni. Na ez a teljesen más szintű érzelmi inteligencia is nem túl jó előjele a működőképes kapcsolatnak.

A szexben is jó, ha nincs nagy nézetkülönbség,ha teljesen más az elképzelés frekvenciában, vagy minőségben, szintén nem jó.

Ugyanigy a jövőbeni tervekben is egyezni kéne, ne legyen, hogy az egyik külföldön tervez, a másik csak kizárólag itthon akar maradni, vagy az egyik tanyasi nyugodt életre vágyik, a másik csak nyüzsgő nagyvárosban képes elképzelni az életét.


Bizonyos dolgokban az ember képes kisebb-nagyobb kompromisszumra, de kérdés, hosszútávon nem bánja e meg, ha esetleg lemond a saját elékpzeléséről és az nagyban különbözik a másikétól.

2019. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

9-es vagyok, most elolvastam, mit irtál lejjebb, szerintem ti nem egymás nagy ő-jei vagytok.

Oké, hogy szeretitek egymást, ez érthető, de nem illetek össze. Pont az a helyzet, hogy ha Pestre költöztök, ő ott nem fogja jól érezni magát, te ha nem mész Pestre, úgy érzed majd, nem tudod kibontani a szárnyaidat.


Mondjuk azzal szerintem nincs baj, hogy neki nincs sok hobbija, családcentrikusabb, te meg sok hobbival, kevésbé családcentrikus. A nők általában jobban koncentrálnak a gyereknevelésre, mint a férfiak. Az hogy ő csak házimunkázni meg kirándulni szeret, téged nem gátol meg abban, hogy sok könyvet olvass és szentelj időt a hobbijaidnak. Persze nem kéne rá hagyni az összes házimunkát.

2019. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!