Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Lehetséges, hogy nárcisztikus/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy nárcisztikus/pszichopata ex a mostani, gyönyörű, orvos párjátval majd nem meri azokat megtenni mint velem, és becsülni, tisztelni fogja?

Figyelt kérdés
Mi csak rövid ideig voltunk együtt, mert a kezdeti tökéletes időszak után, amit ezek a sajnos beteg emberek nyújtani tudnak hamar jött a feketeleves. Először hanyagolás, határok tesztelése, negligálás, exbarátnőkkel való folyamatosan találkozgatás, több napos fesztiválozás velük stb. Ha ellentmondtam, ordított, csapkodott, szavakkal megalázott, kigúnyolt és undorítóan viselkedett. Most egy főorvos hölggyel találkozgat, aki mellesleg kortárs író, könyvei jelennek meg sorban. Igazán értékes, szép nő. Nem sztereotipizálni akarok, hogy főorvos és ezért biztosan megbecsüli. De lehetséges, hogy nem meri majd vele a fentieket megtenni?

2017. ápr. 28. 11:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
9-es fogalmad sincs milyen nehéz megválni ilyen embertől, mennyit hitegetett,hányszor volt új esély. Az ilyen emberrel való szakítás nem normál szakítás, ott nincs poszttraumás stressz szindróma. Nem azért írtam ki a kérdésem, mert közöm van hozzá, hanem mert egyes válaszok segítik a feldolgozást és az elengedést.
2017. ápr. 28. 12:47
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjából bejósolhatatlan, hogy mi fog történni. Az egy dolog, hogy az új partner főorvos, meg kortárs író, de a személyiségéről ez nem ad képet, márpedig a lényeg ez: a különböző személyiségtípusok egymással konstellációban mást hoznak ki egymásból. (Sőt, ha valaki változik, pl. terápia hatására, akkor ugyanaz az ember is elkezd más hatásokat kiváltani a környezetéből, mint korábban.)

A nárcizmus - mint minden más személyiségzavar - is egy spektrum, és a legújabb megközelítés szerint legalább két fő típusa létezik: a "valódi" nárcizmus és egyfajta szorongó-visszahúzódó nárcizmus. Utóbbiakra nagyon is jellemző, hogy hajlamosak olyan társat választani, akiről úgy vélik, hogy náluk tehetségesebb, jobban tud érvényesülni az életben, ezért kvázi a társuk "árnyékában" igyekeznek érvényesülni. Ettől még ugyanúgy manipulatívak és nem rendelkeznek empátiával, tehát a társuk nem sok jóra számíthat tőlük. Ők nem támogatják a tehetséges társat, hanem elvárják tőle, hogy legyen sikeres, hogy fürödhessenek ők maguk is a dicsfényben. Eszközként használják a társukat a saját egójuk fenntartására.

Tehát nem megbecsüli a tehetséges társát, hanem használja. Mély, őszinte, intim, szeretetteljes kapcsolatra ugyanis semmiképpen nem képesek.

2017. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

én is mély döbbenettel olvastam utána, hogy a kedves exem nárcisztikus. először magamban kerestem a hibát, hogy miattam ment tönkre a kapcsolat, nem lehet engem szeretni stb, és őszintén szólva nem hiszek a pszichológiába és különféle személyiségzavarban, de elgondolkodtam, amikor utánaolvastam, és kivétel nélkül minden leírás illet rá.


egyébként kérdésedre a válasz: nem valószínű, hogy vele máshogy viselkedne. pár hónapig húzzák, majd kimutatja a foga fehérjét. az én exemnek az összes kapcsolata olyan, hogy magához köti a nőket, olyan szinten, hogy ne tudjanak tőle szakadni, de neki igazából egyikre sincs igénye. elmondása szerint minden exét szerette, de törődni képtelen volt velük- ahogy velem is. totál más dimenzió, nekem folyamatosan azt hajtotta, mennyire törődött velem, és szeret, közben napokra eltűnt, és egy üzenetet nem dobott rám napközben. de szerinte törődött velem... és nem értette mi a bajom, néha teljesen reális dolgokat mondott, és egy húron pendültünk, elismerte, hogy probléma van, aztán ugyanúgy eltűnt. de ő mindenben tökéletes, szex terén előadta hogy ő egy lepedőakrobata, aztán mikor odakerült a sor, csak lestem, h fel sem áll neki... utána jöttek akifogások, majd elfelejtette, hogy valóban nulla az ágyban, és ismét előadta ő milyen jó. éveken át hülyít közben egy másik nőt is - utólag tudtam meg, szóval ezek az emberek nem képesek a teljes elköteleződésre. ha negatív tartalmú üzeneteket kap, amiben más ember elmondja a valóságot, hogy milyen is ő, el sem olvassa, azt hiszi ha nem olvassa el, olyan mintha az adott smst meg sem kapta volna, képtelen szembenézni a problémáival, és elismerni, hogy valóban ő a hibás, inkább kibújik a felelősség alól.

2017. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!