Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha a párom, akit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom, akit ott szeretnék hagyni, egyfolytában öngyilkossággal fenyeget és kijelenti, hogy én leszek az oka, ha megteszi?

Figyelt kérdés
Én 27 éves nő vagyok, ő 42 éves férfi, 7 éve vagyunk együtt. Alkoholista, ha iszik, bunkóskodik, és rettenetesen féltékeny, alaptalanul, kreált sztorikkal, paranoiás, önbizalomhiányos. Sokáig törekedtem rá, hogy jobb legyen a kapcsolat, mert egyébként jó ember, emberileg szeretem, vicces és aranyos, ha nem iszik, vonzódtam is hozzá mindig, szerelemnek indult. De nem jött össze semmilyen javítási kísérletem. Én is elkezdtem inni pár hónapja, talán még nem olyan vészes az én alkoholizmusom, de sunyin csinálom, ami magam is megrémít. közgazdász vagyok, stresszes a munkahelyem is, de az eddigi értékrendembe sehol nem fért bele, hogy titokban piáljak....Hónapok óta arról folyik a beszélgetés, hogy elhagyom, összecsomagoltam, elhoztam a cuccaimat a szüleimhez, minthogy a közös házunkban éltünk együtt, amit együtt építettünk fel. Aztán annyira megsajnáltam, hogy visszajöttem hozzá, de nem bírom idegileg elviselni. Tudom, keménynek kell lenni, de épp most lett öngyilkos egy elkeseredett kollegám, és tényleg félek, hogy ő is az lesz. vagy csak teledumálta már a fejemet ez a férfi? nem tudom. kérlek valamiféle tanácsokkal segítsetek, hogy lehet elszámolni a lelkiismeretemmel, ha végleg hátat fordítok neki, és nem törődök vele, hogy mi van, tudom, hogy összeomlik teljesen, még többet fog inni, és teljesen le fog csúszni.
2017. jan. 12. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megerősödni.


És hidd el, nagyrészt ez a fenyegetőzés egy manipulatív játszmarendszer része. Egy esélyed van: elrontani a játszmáját és NEM belemenni azokba a körökbe, amiket ő elvár tőled.

2017. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
a válaszok igen egybehangzóak....köszönöm a támogatást, egy a gond, hogy epercben rettenetesen fáradtnak érzem magam, lehet, hogy ez jó is, mert most ahhoz is fáradt vagyok, hogy sajnáljam őt. jesszus. én tudom már egy ideje, hogy madár vagyok, és jó alaposan átmosta az agyamat az évek alatt. én tisztelem őt, szeretem, ő ha szeretne, akkor már azt mondta volna, hogy hagyj el, és legyél boldog. nekem udvarolt egy 20 éves srác, iszonyúan tetszett, nagyon jó pasi volt, elhajtottam mert tudom, hogy nem én kellek neki, főleg nem ennyi problémával a nyakamban, alig lehetett lerázni minthogy szerelmes volt belém (legalább is ő azt hitte), de elküldtem, mert neki egy tiszta lelkű, üde, kedves lűny való, nem egy ilyen kiégett 27 éves mint én. Tudom ne vagyok öreg, de most annak érzem magam, pihennem kell.
2017. jan. 12. 14:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Én ilyennel fenyegetozo ember kezébe már adtam kötelet, és megmutattam a legmasszivabb gerendát... valahogy rögtön nem akart öngyilkos lenni, én meg aznap végleg kitettem a szürét.
2017. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Szerintem is az lenne a megoldás, hogy otthagyod. Azon túl, hogy ez érzelmi manipuláció, még meg is keseríti az életed, hiszen te magad is elkezdtél inni és ahogy írtad, kiégettnek, fáradtnak és öregnek érzed magad, ami nemfeltétlenül egészséges 27 évesen... Egyszerűen nem látom, hogy miért kellene vele maradnod - hiába jó ember józanul, ha sokszor van ittas állapotban és akkor nem tud normálisan viselkedni. Véleményem szerint eleve hiba volt korábban megsajnálni és visszamenni hozzá, mert ez csak tovább késleltette az elkerülhetetlent. A fenyegetőzéssel is erre megy ki a játék, de nem szabad engedni, ennek így már nem lehet jó vége. Szinte biztos, hogy nem lesz öngyilkos, de ha mégis kárt tesz magában vagy összeomlik, az semmiképp nem a te hibád, ezt meg kell értened. Tehetett volna azért, hogy javuljon a helyzet, de ezek szerint nem volt képes rá. Ennek fényében semmi értelme nincs folytatni - lehet, hogy még egy ideig rossz érzés lesz, hogy magára hagytad, de bármi is történik utána, azért nem te leszel a felelős. Hosszabb távon sokkal jobban jársz, ha elhagyod; valószínűleg ezt már korábban meg kellett volna tenned, de talán még most sem késő és még helyrehozhatod az életed.
2017. jan. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

27 éves vagy!


Előtted az élet.

Még bármit elérhetsz, bármit megtehetsz, de ha beleragadsz ebbe a kapcsolatba, akkor egyetlen álmodból sem lesz semmi, mert 5-10-15 év múlva is a zsaroló, infantilis, fenyegetőző alkoholista "párod" fogod pesztrálni. A jobb pillanatokban elhiszed majd, hogy ettől fontos vagy, hogy nélkülözhetetlen vagy, hogy jót teszel vele, ha kiszolgálod az igényeit. A rosszabb pillanatokban értetlenül nézel majd a tükörbe, hogy ki ez a kiélt, megfáradt és koravén nő, ilyenkor jön majd az alkohol, hogy elviseld a látványt.


Ha véletlen rávisz a lélek, hogy gyereket vállaljatok, akkor azt is végignézheted, hogy az ő életét hogyan teszitek tönkre, elsősorban a párod, de ha te vállalod vele, akkor bizony te is asszisztálsz hozzá.


Ezt a jövőt akarod?


Ha elhagyod, 1 vagy akár 2 év alatt talpra állsz minden szempontból. Magad mögött hagyod ezt az egészet, és 29-30 évesen még bőven találhatsz egy normális férfit, aki partnerként tekint rád, akivel kölcsönösen támogatjátok egymást és akivel biztonságban érezheted magad és az esetleges gyerekedet is majd. Nem lenne ez nagyon szép így?

2017. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lelkiismeretes válaszokat. Egyelőre nem volt bátorságom lépni, de ma újra elolvastam ezeket a válaszokat, és tényleg erőt adnak. Köszönöm!!!
2017. jan. 17. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!