Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha a párom, akit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom, akit ott szeretnék hagyni, egyfolytában öngyilkossággal fenyeget és kijelenti, hogy én leszek az oka, ha megteszi?

Figyelt kérdés
Én 27 éves nő vagyok, ő 42 éves férfi, 7 éve vagyunk együtt. Alkoholista, ha iszik, bunkóskodik, és rettenetesen féltékeny, alaptalanul, kreált sztorikkal, paranoiás, önbizalomhiányos. Sokáig törekedtem rá, hogy jobb legyen a kapcsolat, mert egyébként jó ember, emberileg szeretem, vicces és aranyos, ha nem iszik, vonzódtam is hozzá mindig, szerelemnek indult. De nem jött össze semmilyen javítási kísérletem. Én is elkezdtem inni pár hónapja, talán még nem olyan vészes az én alkoholizmusom, de sunyin csinálom, ami magam is megrémít. közgazdász vagyok, stresszes a munkahelyem is, de az eddigi értékrendembe sehol nem fért bele, hogy titokban piáljak....Hónapok óta arról folyik a beszélgetés, hogy elhagyom, összecsomagoltam, elhoztam a cuccaimat a szüleimhez, minthogy a közös házunkban éltünk együtt, amit együtt építettünk fel. Aztán annyira megsajnáltam, hogy visszajöttem hozzá, de nem bírom idegileg elviselni. Tudom, keménynek kell lenni, de épp most lett öngyilkos egy elkeseredett kollegám, és tényleg félek, hogy ő is az lesz. vagy csak teledumálta már a fejemet ez a férfi? nem tudom. kérlek valamiféle tanácsokkal segítsetek, hogy lehet elszámolni a lelkiismeretemmel, ha végleg hátat fordítok neki, és nem törődök vele, hogy mi van, tudom, hogy összeomlik teljesen, még többet fog inni, és teljesen le fog csúszni.
2017. jan. 12. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Vedd fel, ahogy ezzel fenyegetőzik és kérj segítséget, mert ez klinikai eset.

Nem a te hibád lesz, ha baj történik, nem vagy más életéért felelős.

2017. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát legyen. Az élet kemény.
2017. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Először is vedd tudomásul, hogy bármit is csinál, az nem a te hibád. És ezt nyugodtan meg is mondhatod neki: "Józsikám, ha akarsz, legyél öngyilkos, ez a te ügyed, a te döntésed, felnőtt ember vagy, ha nem akarsz élni, nem kötelező." Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de ez zsarolás, és ezt abba kell hagyni.


És ha ezzel megvagytok, akkor csomagolj össze és lépj le, mielőtt magával ránt a teljes lecsúszásba. Nem fogod tudni megakadályozni, hogy ő odajusson, hiába maradsz vele és kínlódsz te is.

2017. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy felelős érte, de saját magadért igen. Csak egy életed van, ami kárba vész, ha továbbra is vele maradsz.
2017. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Érzelmileg zsarol. Szólj egy közelebbi hozzátartozójának, hogy figyeljen rá, te meg lépj le. Mentő elviszi suicid szándékkal...
2017. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne engedj a zsarolásnak. A saját tetteiért ő maga felelős, nem te. Menj elvonóra vagy keress egy ügyvédet a közös ház ügyének rendezése miatt
2017. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

magadat akarod tönkretenni?

ha fenyegetőzik, hívd ki a rendőröket.

és hagyd el, mert tönkremész

2017. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg. Én is gondoltam már arra, hogy ha most hazamegyek munkából, megmondom neki, hogy ha még egyszer kiejti a száján az öngyilkosságot, akkor mentőt hívok, bár kényszergyógykezelés ma már nem létezik hazánkban, de talán nem lesz kedve hozzá. Tudom, hogy az élet kemény, de mostanában olyan gyengének érzem magam, hogy ördögi körben vagyok. Most azt írja menjünk el pszichológushoz, együtt. erről mi a véleményetek? Minthogy a párommal most is levelezünk ebben a percben. (köszönöm, aki az ügyvédet írta: szerencsére ilyen esetre előre írtunk papírt, kereskedelmi emberként gondoltam erre, de nem adnám el a házat a feje fölül, van közjegyzői szerződésünk az összegről, amit tud törleszteni nekem részletben és nem kell kiköltöznie).
2017. jan. 12. 13:36
 9/16 anonim ***** válasza:

Hasonló fenyegetőzésnél nekem bevált az, hogy "felőlem öngyilkos is lehetsz, engem csak az érdekel, hogy megszabaduljak tőled, és többé ne is lássalak, csak szívességet teszel vele". És amint látta, hogy nem tud vele fájdalmat okozni, és mindenképpen el fogom hagyni, már nem is akarta annyira felvagdosni az ereit.


Minél előbb elhagyod, annál jobb, és annál hamarabb túl leszel rajta. Szólj egy rokonának vagy barátjának, hogy mire készül, és ennyi.

De ne engedj a zsarolásnak!

2017. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
tegnap idáig fajult hogy pontosan ezt mondtam neki, kicsúszott a számon, de szívből jött: tudod mit? akkor tedd meg, mindenkinek szívességet teszel vele (ugyan is az önsajnáltatásába bevonja az anyját is, illetve főként akik szeretik őt. nyilván mondanom sem kell, hogy ha nem iszik, akkor sokkal jobb fej, és negyed annyira sem jönnek elő ezek a kellemetlen jellemvonások. privátban is írt egy kedves válaszadó, neki is elírtam, hogy tisztelem őt sok mindenért, és úgy gondolom, hogy valamilyen szeretethiánya van, ezért nem hagytam l idáig, mert úgy gondoltam megerősödik mellettem. De én gyengültem le hozzá.
2017. jan. 12. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!