Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Elsődlegesen nekem/nekünk nagyon összetett a probléma a párkapcsolatunkban. Szeretnék tanácsot kérni tőletek,hogy mit tegyek, Ti hogyan látjátok ezt az egészet így kívülről.

Júliusban leszünk 1 éve együtt. Tudni kell,hogy a párom alkoholista, de nem az a napi vagy heti szinten jól beiszok mint a csacsi,hanem adott időszakonként ez változó. ( van ,hogy 2 hét van hogy 2 hónap). Én ezt nagyon nehezen viselem ugyanis édesapám is alkoholista és én is ebben nőttem fel. A párom nem érti meg,hogy nekem milyen rossz érzés amikor azt látom,hogy beivott ( mindig pánikrohamok jönnek rám ).Ha józan és nem iszik akkor a legszerethetőbb ember, kedves aranyos,figyelmes és sorolhatnám, de amikor iszik elviselhetetlen és kibírhatatlan és ha egyik nap elkezd inni tuti,hogy még a másnap is így telik.Ez az egyik problémám.A másik,hogy elképesztően féltékeny és nem bírja megérteni,hogy nem fekszem le másokkal. Nem hisz nekem,nem bízik bennem.Pedig már mindent megpróbáltam, megmutattam a telefonomban a híváslistát, az sms-eket, a neten az üzeneteimet szabadon megnézhette. Folyamatosan figyelt és még ekkor sem hitt nekem. Akkor besokalltam és megmondtam neki,hogy ha nem bízik ennyire bennem felesleges,hogy együtt legyünk. Ez azóta mondhatni megszűnt.

A problémám az,hogy tudja,hogy alkoholista viszont nem akar rajta változtatni. Azt nem érti,hogy miért baj ha néha iszik, de én ilyenkor teljesen csalódom benne és elhatárolódok. Nem tudom ugyanúgy szereti mint előtte, de hiszek neki,hogy most egy ideig nem lesz ilyen és próbálok reménykedni,hogy valami megváltozik.

Ezen kívül még van olyan problémám,hogy kijelentette,hogy ő nem akar gyereket se tőlem se senkitől de ha én szeretnék akkor meg tudja adni de ő nem szeretne. Hát kinek kéne így gyerek? Nem magamnak szülném a gyereket hanem ,hogy legyen apja is és anyja is. Nem egyedül szeretném nevelni és nem is egy alkoholista apával.

Most szünetet kértem de már nem tudom mi legyen belőle. Szerintetek mit lehet tenni? Itt a vége a kapcsolatnak?



2013. máj. 29. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 2 havonta beiszik, attól még szerintem nem lesz alkoholista. Részegen milyen?
2013. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát 2x vittem haza, nem tud megállni 2-3 pohárnál a végletekig megy. Nem ver meg nem üt ilyet soha nem tenne még részegen sem. Csak néha csúnyán beszél velem. Igazából amikor részeg én szégyenlem és nagyon nagy haragot érzek iránta, mert ha én nem iszok akkor nem értem neki miért kell eljátszani ezt mindig.
2013. máj. 29. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Több okból sem maradj vele. Egyik a beteges féltékenykedése, ezt nem vagy köteles elviselni. A másik az alkoholizmus. Sajnos gyakori hogy az ember ugynaugy rosszul választ ahogy az anyja mivel ezt látta és azt hiszi ez a normális. Keress olyan embert aki nem ilyen. Ne keseritsd meg a felnött korodat sem ezzel. Nme volt elég gyerekkorban???

Jobbat érdemelsz hidd el. Örülhetsz ha simán meg szabadulsz tőle és nem lesz angyobb baj. A betegsen féltékeny emberektől bármi kitellik sajnos.

NEM VAGY KÖTELES IGY ÉLNI, VAN LEHETŐSÉGED VÁLASZTANI. HASZNÁLD KI.

2013. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na, ez így azért súlyos, de (legalábbis fizikailag) nem bánt, ez jó... viszont nincs ötletem, hogy tudnád féken tartani, inkább ezt neki kéne akarni.


A gyerekkel kapcsolatban teljesen igazad van, így nincs értelme.

2013. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azlemaradta végéről hogy 29/N
2013. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Alkoholistának mondható mert mielőtt összejöttünk volna nagyon sokat ivott.Igen tudom,hogy nem vagyok köteles vele maradni, csak amikor nem iszik egyszerűen egy értelmes mindenhez értő ember, barkácsolgat és eszes is nagyon. Nekem ő jelenti a támasz pontot akire mindig számíthatok, mindenben segít nekem és a tenyerén hordoz, kivéve ha részeg. Sokat tanultam tőle, a gondolkodásmódjából. Nagyon szeretnék rajta segíteni mert nem akarom,hogy még ennél is jobban tönkre tegye az életét.

Tudom,hogy részben önző vagyok amiért nem tudom elhagyni mert számítok rá és segít nekem.

Egyébként 22/N ezt elfelejtettem kiírni a kérdéshez.

2013. máj. 29. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
ez egy pocsék kapcsolat, azért vele maradni mert biztonságot ad? érthető ez a reakciód,mert most tanultam,hogy aki rossz környezetben nő föl(alkoholista szülő!)akkor nincs meg a biztonság érzet és ezt később próbálja pótolni és akkor is van erre igénye amikor már meg van a biztonságos környezet.De csak ezért ne maradj együtt senkivel, akkor is ha a belső késztetés ezt súgja.Apám skizofrén alkoholista,és nem egyszer fenyegetett stb.Én is imádom a páromban hogy meg tud mindent szerelne,de ha csak egyszer is többet ivott volna a kelleténél vagy csúnyán beszél velem(mindegy részeg e vagy sem)kirúgtam volna.Nekem nem érte volna meg megint ott kikötni ahonnan végre elszöktem.
2013. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3as!


te tudod milyen féltékenynek lenni? ne hogy azt hidd hogy direkt csinálja vagy hogy ez neki nem rossz csak a "szenvedő" félnek!!!

Lehet ezért iszik egyébként... és ezen érdemes lenne elgondolkodnod kedves kérdező.

Lehet azért iszik mert rájött egy féltékenykedési roham, és miért nem mondja el? mert tudja hogy elszomorítana, megbántana vele téged, ezért egy rosszabb utat választ, az alkoholt.

Lehet meg kéne vele ezt beszélned, lehet ez a probléma.


Nem az a megoldás hogy szakítunk... rá kell jönni a probléma gyökerére.


A féltékenykedés nagyon rossz... annak is ugyanolyan rossz aki csinálja.


Remélem segíteni tudtam :)

2013. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek. Még most alaptalanul féltékeny , de lesz majd akikor lesz alapja is. Mert bizony abszolút impotens lesz, ha még nem az. Sajnos ha nem akar változtatni rajta akkor ott még nagyobb a baj. Hidd el lesz majd amikor elfog verni, dühöng és még sok egyéb. Minden alkoholista gyenge ember. Testileg is de főleg lelkileg. A helyedbe én rögtön szakítanék vele. Azt hiszem te sok férfinak az álma lehetnél, nekem legalábbis. Bizony hagyd a büdös p...ba. Hiába reménykedsz ezt megérzik és vissza élnek vele. De bízok benne hogy már ott hagytad azóta.
2013. okt. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet, nem hagytam ott azóta.. Vannak durvább napok/hétvégék vannak könnyebbek. Sok szép dolgok vannak a rosszak mellett is. Szeretnék neki nagyon segíteni kilábalni belőle. Már csak ráhagyom ha részeg nem is akarok vele találkozni nem is keresem. A türelmem véges nem tudom meddig bírom de ameddig lesznek szép pillanatok amiért érdemes együtt lenni a párommal és a szerelmet éltetni addig harcolok!
2013. dec. 17. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!