Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottam a párommal annak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottam a párommal annak ellenére hogy szeretem, mert nem éreztem se a tüzet, se azt az ő részéről hogy fontos vagyok neki. Azonban az érzéseim miatt nem tudom mi tévő legyek…? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szakítás mellett döntöttem (25F) egy másfél éves kapcsolat után (20N). Az elején mint minden kapcsolat ez is borzasztóan boldog és eseménydús volt. De mindig is éreztem azt, hogy nem vagyok ugyan azon a szinten tartva mint ő nekem (nekem ő volt mindig is az első az úgymond “fontossági listámon” amíg nála ő maga amit ki is mondott, de előttem van még a karrier (sportoktató az iskola mellett), a gyerekkori családja, és az iskola). Nekem pedig lehet rossz szokás de az egóm ezt nem tudja befogadni hogy ha nekem ő az első én pedig csak az 5.helyen vagyok és minden fontosabb tőlünk az ő számára. Egyszer volt egy veszekedés gyerekvállalás feljötte után, akkor világosult bennem, hogy sajnos nem ugyan az a jövőkép (én fiatalabb szülő szeretnék lenni ő meg nem, mert előbb karriert akar építeni). Persze nem azt mondom hogy én nem vagyok hibás, bevallom nagyon sokszor forrófejű voltam, néha túlgondoltam dolgokat… de ki nem hibázik? Viszont én beismertem ezeket mindig, de amikor bocsánatot akartam kérni tőle piti dolgokért általában a gőgös válasz “nem kell most már”. Jellemző volt a kapcsolatban a túlzott feminizmus a részéről (ez a férfi dolga, neked kell megtenni ezt, neked kell megtenni azt, stb stb., de ha valami nem lett jól megcsinálva jött az hogy “semmihez se értenek a férfiak” - mégis hogy vigyek fel egy nagybevásárlásnyi terméket egyszerre azért, hogy a nő ne cipekedjen?:) -)Az is fáj, hogy mindent megtettem érte (félreértés ne legyen, ő is rengeteg mindent adott nekem!). Aranyos üzenetek, vers, sütöttem főztem neki, akármikor találkoztunk vittem akár csak egy innivalót de adjak valamit, programoztunk. Sőt egy nap mondta nagyon megenné a csokitortát, hazamentem szüleimnek “segíteni” aztán sütöttem neki egy tortát és visszamentem hozzá. És ezek ellenére is azt kaptam tőle hogy nem teszek eleget a kapcsolatunkban. Fáj mert ez a kapcsolat sokkal több lehetne ha hajlandó lenne empátiára és kompromisszumokra, ami nem csak egyoldalú lenne mert természetesen én is csiszolódnék az arany középút felé. A legfájdalmasabb, hogy nem tudok nem érdeklődni felé (ő is ugyan úgy érdeklődik) mert továbbra is szeretem/szeretjük egymást, de az utolsó 2 hónapba nem voltunk kifejezetten egymás örömforrásai, inkább csak “sérültünk” egymás mellett és mielőtt a maradék szerelemből is utálat lenne inkább a vége mellett döntöttünk…

tegnap 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz most, de jól döntöttél. Kicsit egyedül leszel most, ennek van itt az ideje! Ne keressétek egymást, vége van, az nem jó egyikőtöknek sem, ha tartjátok a kapcsolatot.

Találsz majd melegebb szívű lányt is magad mellé, az illene hozzád.

tegnap 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

25F-ként sütöttél egy tortát a lánynak...

Hm, liberlizmus, feminizmus ide vagy oda, ezt még a mai világban is elég hihetetletlen.

De ha igaz is, egy önző, egoista emberre nem szabad építeni.

Valószínű semennyire sem vagy neki fontos, vagy bármilyen kapcsolat.

tegnap 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kapcsolatot szerintem is jobb volt elengedni.


Bár a lány részéről is megértem, hogy 20 évesen még a tanulás, karrier az első.

tegnap 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy ez volt a helyes döntés.
tegnap 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem volt a csajjal gond, egyszeruen masok vagytok, masok az igenyek. 20 evesen teljesen okes, hogy nem szulni, hanem karriert epiteni akar. Az is normalis, hogy fontossagi sorrendben o az elso. Magadnak is te kellene, hogy legyel. Ha a masikat priorizalod magad helyett, akkor piedesztalra emeled, nem lesztek egyenloek a kapcsolatban, labtorlo leszel.

Jobb volt igy donteni, mindketten talaltok majd megfelelo partnert.

tegnap 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 nem is most lett volna gyerekvállalás ezt kicsit lehet félreértetted… Beszélgetni szerettem volna róla csak, mert egy komoly kapcsolatba szerintem igen is lehet és kell is beszélni erről, hogy melyik fel hogy gondolja a jövőt.
tegnap 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

6


Egy 20 évessel erről beszélni még nagyon korai szerintem... Annyi minden változik közben!


Lehet jobb, ha egy korban jobban hozzád illő, komolyabb nőt keresel. 25-28 évest mondjuk.

tegnap 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, de te 25 vagy, a fiatal alatt kb 30 alatt ertettem, hogy kb addig szeretnek gyereket es azert van koztetek 5 ev, o akkor is csak 25 lenne
tegnap 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha azt érzed egy kapcsolatban, hogy nem vagy fontos a másiknak, onnan menni kell.

Harmonikusan működő kapcsolatban mindkét félnél a másik áll a prioritási skála élén, és ez természetesen nem jelenti azt, hogy a kapcsolaton kívül nincs élet, és azt sem, hogy állandóan fel kell áldoznod magad a másikért. De ha neki nem te voltál az első, akkor ez egy olyan egyenlőtlenség, amire nem lehet építeni. Ha felbillen az egyensúly, onnantól nem működik a kapcsolat.

Vannak önző emberek, akik számára a párkapcsolat csak egy örömforrás a sok közül, az ilyenek nem kezelik egyenrangú partnerként a társukat, csak egy kelléknek a saját igényeik kielégítésére.

Jól tetted, hogy kiléptél a kapcsolatból, mert előbb-utóbb ő dobott volna.

tegnap 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!