Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha valakivel már kétszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakivel már kétszer zátonyra futottatok 5 éven belül, lenne értelme újra kezdeni?

Figyelt kérdés
Az 5 éves kapcsolatomnak lett nemrégiben vége, (1 hónapja kb) mind két alkalommal ugyanaz volt az oka a szakításnak. Én szeretem még a másik felet és nagyon hiányzik, és ő is ragaszkodik hozzám és hiányol. Jelenleg nem tudjuk mit kéne tenni, én félek az újra kezdéstől mert tartok tőle hogy megint ide jutunk ki. Szeretem nagyon, de félek.... A sok vita és a nem megfelelő konfliktus kezelés volt a szakítások okozója, a vitákat sokszor én generáltam mert megszokásnak, hanyagoltnak éreztem magam. A volt párom viszont a konfliktusokat nem szereti, a végén már menekűlt tőle. Most mégis azt mondja ha ezen lehetne változtatni működhetne a dolog. De én össze vagyok zavarodva, mert mikor szakított azt mondta ez a dolog menthetetlen, most mégis mentené ha van rá mód. Tudni kell rólam hogy sajnos én egy nagyon tulgondolós ember vagyok amit mondtam is neki, és sokszor nem úgy fogadtam a dolgokat ahogy kellett volna. Ezt utólag már tudom és bánom is. Ti mit tennétek? Lehet ebből még valami? Vagy esetleg pszichológus tudna segíteni ezen? (mármint az én hozzáállásom változtatásán) Elengedni nem tud a volt párom se, (próbálta) letiltott mindenhol de nem sokáig 2 napig birta mert azt mondta hiányol. De én most elveszettnek érzem magam, és nem tudom mit tegyek. Menthető ez még?

júl. 24. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, csak addig, hogy 2x ugyanazért a dolog miatt szakítottatok és nem tudjátok mit tegyetek. Hát basszus talán változtatni azon a dolgon?! Ha meg nem megy, akkor meg meg kéne ezt érteni és elengedni végleg egymást.
júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ide vezet a sok túlgondolás,kattogás, összerakás,elemzés. Miért nem tud sok ember nyugiban élni és jótékonyan szemet hunyni bizonyos dolgok felett?

De ha már több szakítás volt, akkor nem sok értelme van az egésznek.Az,hogy egymáshoz ragaszkodtok, az nem szeretet,hanem kötődési probléma, képtelenek vagytok egyedül is meglenni.

Mintha egy tipikus Mérleg lenne a párod,azok menekülnek,mert a legkisebb problémát is utálják.

júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a szakítás lecsengő szakasza, általában megy még ez a seveled se nélküledezés. Ez is csak egy fázis.

A kibekulunj megint vége kibékülünk megint vége.

Ez amikor a haldokló rúgja az utolsókat.


En ugy tapasztaltam hogy belul van változás ahogy lejon az ember a függésről

1. Kapcsolat mentés veszekedés alkalmazkodások szerelem járás

2. Inkompetens egyuttmüködés f.s az egész nem megy, de harcolunk kaparunk érte erösitgetjuk egymást hogy szeretjük egymást megoldunk mindent, belátás teljes hiánya

3. Belátás. Sz.r az egész nem megy, nem javítható, szakítás, DE akarom hogy menjen, nem engedem el, nekimegyek a lehetetlennek is. Feltámadok a sírból is.(ujrakezdés)

4. Kezdenek múlni az érzelmek. Ilyenkor már belső vita van, hogy nem akarom - de akarom - nem akarom- de akarni akarom akarnom kell nem tehetem meg hogy nem akarom.

5. Megtörik maga az akarat! És nem tudod irányítani!és végszó: Nem akarom folytatni.

6. Hu megláttam 1 hónap múlva ott van ő! Reag: Pfú meneküljünk bújjunk el nehogy meglásson jezus. Isten mensten töle.



Ha nem velem történik hogy az überhatalmas szerelem bennem odáog fajult hogy " jézus szaladjunk" nem hinném el hogy ilyen van.


A se veled se nélküledezés az a haldokló utolsó rángatózásai csak még nem tudsz róla. Ez a hamisremény szakasz..

júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szűz amúgy, a gond az hogy nekem is meg neki is sok gyerekkori traumán kellett átesni, amit teljesen máshogy kezelünk. És nem is beszéltünk erről sok embernek emlegetni se szeretjük.Mikor kértem hogy beszéljük át és oldjuk meg valahogy a végén már eggyátalán nem volt vevő rá. Most mégis valamiért azt szeretné hogy mentsük a dolgot.
júl. 24. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:

2: "Miért nem tud sok ember nyugiban élni és jótékonyan szemet hunyni bizonyos dolgok felett?"

Mert azok a bizonyos dolgok ezerszer fontosabbak neki, mint az, hogy egyáltalán párkapcsolata legyen.

júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. Nem vagyunk egyformák, sajnos nem tud mindenki bizonyos dolgokon szemet hunyni. Próbálkozik az ember, de mindenen nem tud. Nem azért mert ezerszer fontosabb lenne hanem mert fáj az ember lelkének a dolog.
júl. 24. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Én véleményem, hogy nem sok értelme van.

Szeretitek egymást mint társat, embert, kötődtök egymáshoz az átélt emlékek és évek miatt ezért érzitek azt, hogy nem tudjátok elengedni egymást.

Ez pontosan így fog menni 6,7,8 év múlva...a kérdés csak az, hogy addigra egyre jobban kiábrándultok egymásból és könnyebb lesz a szakítás vagy marad ugyanez a langyos valami, a kételkedés, a döntésképtelenség csak a plus x év miatt még nehezebb lesz ?!


Én mindkét hosszú kapcsolatomat az utolsó utáni ideig húztam, hiába éreztem már jóideje, hogy ennek nem lesz happy end a vége.

Szóval megtudlak érteni.

júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!