Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Helyes döntés? Elküldtem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyes döntés? Elküldtem a kutyánkat külföldre.

Figyelt kérdés

Sziasztok


5 évig voltam együtt az exemmel, ebből hármat együtt is éltünk. 24 és 26 évesek vagyunk.


Manipulált és lelkileg bántalmazott - több mentális baja is van, így jött ki a stressz, de végül rajtam csattant. Az utolsó hülye vitánknál megígértem magamnak, hogy többet nem nyelek, több önbecsülésem van annál, trauma (mármint az ő múltja) ide vagy oda. Szóval szakítottam és leléptem.


A kutya a miénk volt, de csak én gondoztam (kaja és egyebek vásárlása, etetés, itatás, séta...) és hozzám is ragaszkodott jobban. Ezért nem elfogult szemmel is úgy láttam jónak, hogy nálam jobb.

Plusz az exem lehet annyira letörik, hogy nem is lesz ereje gondoskodni róla. Szarul éreztem magam, de ez volt a jó döntés.


Ez az egész rávilágította, hogy ez így nem állapot. Most teper, még pszichológushoz is elment, ami meglepett. Belátta hogy nem akarok visszamenni, most próbálja legalább a barátságot megőrizni.


Én jelenleg nem tudom, hogy egyáltalán hogyan érezzek, jövő héten én is pszichológushoz megyek.


Viszont


Jelen helyzetben nincs hol egyedül laknom. Most épp egy ismerősöm üres lakásában szállunk meg, de hamarosan kiadják, és nekem nem fér bele.


Most ott tartunk, hogy a kutya kimegy az egyetlen ismerősömhöz aki képes befogadni és ellátni és bízom is benne. Ez olyan 2 hónap, addig az én helyzetem is stabilizálódik - addig nővéremnél lakom. Ő allergiás a kutyára, és próbált mindenféle gyógyszert, akkor is. Ősszel elköltözik, és az enyém lesz a lakása, de addig a kutyának is jobb lesz az ismerősnél, és én is tudok menni a nővéremhez.


Ez az ismerős külföldön lakik.


És most a kérdés tárgya: az exem már megértette a döntést, de attól még baromira hiányzik neki a kutya, akit mindketten már-már gyerekünkként szeretünk. Egyelőre javulás látszik az exem életvitelében, és törekedik a jó kapcsolatra, de egyelőre nem bízom benne hogy nála lehessen a kutya. Szakításkor olyan is kibukott belőle, hogy rendőrt hív rám a kutyáért és még le is csukat, ami nonszensz. Oké, valahol megértem, de akkor is túlzás. Nem tudom hogy előjönnek-e még ilyen epizódok.


Rosszul teszem, hogy helyette egy külföldi rokonra bízom a kutyát?


júl. 17. 20:02
A kérdező szavazást indított:
Az exednél kellene maradnia
Jól teszed, jobb neki jelenleg ott kint
Mindenképp nálad kellene maradnia
Egyéb
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre jó megoldás. Majd ha mindketten jobban lesztek lelkileg és anyagilag, meg valamennyire már a szakítást is magatok mögött hagytátok, akkor legyen nálatok felesben.
júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed. Exed még annyira azért nem stabil, de ha az is lenne és hozzá kerülne a kutya, akkor azt te már nem fogod onnan visszaszerezni.

A chip-ben kinek a neve van? Honnan szereztétek?

júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egész sztori elég hülye. Ennyiből ilyesmit felmérni nem lehet.
júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az én nevemen van a chip, az oltási könyvében és az útlevelében is.
júl. 17. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A chip vagy az oltási nem igazol tulajdonjogot, kizárólag az adás-vételi-, vagy örökbefogadási szerződés!

A kutya szempontjából a legjobban jártál el, és megkockáztatom, hogy amúgy sem őt akarja visszakapni, hanem rajtad keres további fogást. Én bántalmazóval nem közösködnék egy percig sem...

júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg nagyon össze vagyok zavarodva. Szerintem nem direkt bántalmazott, szimplán a szüleitől tanult mintát adta tovább


Vagy csak kifogásokat keresek. Basszus, bárcsak már ma mehetnék a pszichológushoz


A kutyust utcáról fogadtuk be, nem kereste senki, kóbor volt. Emiatt semmiféle örökbefogadási vagy adásvételi papírja nincs

júl. 17. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oltási könyv is alapja lehet az elhelyezesnek, pont azért, mert ha talált kutya, honnan lenne szerződés róla? Ezt állatorvos és ügyvéd is megmondta.
júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

azért a kutyáért többet tesztek, mint nők ezrei az abortálandó magzatukért...


ezt le kell fényképezni, és kinyomtatni több ezer példányban, hogy fennmaradjon az utókornak, ilyen volt a 21. század (eleje - hátha a vége nem ilyen lesz)


az angol fordítás biztos meglesz

júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Hogy jön ide az abortusz?


Amúgy meg pont, hogy támogatom. Inkább, mint hogy nem ideális körülmények közé szülessen egy gyerek

júl. 17. 21:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében lehet boncolni ki mit miért tett de a végeredmény az, hogy neked lelkileg nem volt ez oké.

Lehet fontos a másik fél de...van egy határ, a tiéd, hogy neked jobban kell lenned. Te légy az első magad számára ne ő.


Ilyenkor a barátság és, hogy a további figyelmed, megértésed, pátyolgatásod fenn maradjon ezért szeretné valószínűleg a kutyát. Azt te onnan drámák nélkül nem igen szerzed vissza.

júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!