Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Érdemes a belső megérzésre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes a belső megérzésre hallgatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteg, a témával kapcsolatos cikket, sztorit és fórumos történetet elolvastam az elmúlt 2 hétben, mondván, hátha rájövök, hogy mi a bajom és hátha könnyebb lesz.


1,5 hónapja megismertem egy nőt online. Az egyértelmű volt, hogy nagyon passzolunk, órákat tudtunk minden nap beszélni telefonon. 3 nap után meg is történt a találkozás. Én elképzeltem a fotói alapján valakit, aki nagy részt élőben vissza is köszönt, viszont valami mégis volt. Nem volt az az érzés, amikor megpillantottam, hogy whao, milyen csinos és vonzó, egyszerűen csak csinos volt. 2 randink volt, aztán végül megbeszéltük és nem lett semmi a dologból. Eltelt pár nap, engem nem hagyott nyugodni a dolog, hogy a külsőség miatt nem érzem azt a valamit, amikor belül minden klappol, így felkerestem. Úgy voltam vele, találkozgassunk és majd ott eldöntöm, hogy tényleg tetszik-e. Végül úgy döntöttem, hogy igen, tetszik, meg akarom hódítani. Sikerült is, 2 hét intenzív udvarlás után megvolt a csók is, mondhatni összejöttünk. Ezután 1 hét múlva kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok, besokalltam és mondtam neki, hogy ez nem megy részemről. Egyszerűen azt érzem, hogy nem tudok annyit adni, mint amennyit kapok tőle, részéről egyértelműen éreztem, hogy átformálódott a dolog, viszont én a döntésem után is bizonytalan voltam. Nem tudom minek nevezzem ezt, mert vonzalom/kémia volt a részemről, de valószínű nem akkora, nem olyan mértékű, ami miatt tovább tudtam volna ezt folytatni. Miután megszakadt a kapcsolat, rá 1 hétre nem igazán lett jobb. Az agyammal tudtam, hogy nem szabad keresnem, de a szívem mást mondott és elkezdtem visszahódítani, mert akkor úgy éreztem, hogy hiányzik és vele szeretnék lenni, hülye voltam, hogy eldobtam magamtól. Sikerült is a visszahódítás, de aztán újra beleültettem saját magunkat ebbe a hintába. Valószínű, hogy érezte ő is rajtam a bizonytalanságot, mert pár napja még ő hozta fel újra a témát, hogy döntsem el, mit is szeretnék. Na és itt újra beindult az agyalásom. Aztán tegnap átgondoltan leültem vele megbeszélni. Ő azt mondja, hogy programokat szeretett volna közösen, de ennek a lehetőségét megint nem adtam meg. Nem adtam meg a lehetőségét, hogy idővel eldőljön, kialakul-e köztünk valami. Ebben igaza van. Viszont úgy voltam vele, hogy valami nem stimmel velem, mert még az elején alapból nem is itt kéne tartanunk. Ha mindenhogyan tetszik, akkor nem lenne belső hang, nem agyalnék azon, hogy mit érzek, hanem vele szeretnék lenni és majd idővel eldől, hogy mi lesz belőle, nem?


Szívesen vagyok vele és valamilyen szinten vonzalom is van, de nem tudom, hogy ez az a fajta vonzalom-e, ami ahhoz kell, hogy ne agyaljak, csak menjen minden magától. Bár már mindegy is, mert ennyi volt, csak ettől még idegesít. Ő megadta volna azt a pár hónapot, míg kiderül, hogy működik-e köztünk. Én viszont hogy legyek vele hónapokat, amikor nem vagyok biztos benne, hogy elég erős az a valami érzés, hogy egyáltalán belevágjak? Félek attól, hogy hónapok múlva még nehezebb lesz az elválás, ha nem jön meg az az érzés, amit várok. De így beleugrani se lehet a kapcsolatba, hogy már az elején ettől félek, nem? Most megint ott tartok, hogy jó lenne mellette ébredni, de valószínű ez csak az én hülyeségem, mert ahogy adott a szituáció, már megint ott motoszkál bennem az a belső valami, hogy nincs meg, aminek meg kéne lennie. Egyszerűen bizonytalan és kétes érzések támadnak bennem, ami nem tudom mitől van. Illetve lehet attól, hogy mindig is egy ilyen nőt képzeltem el társamnak, és amikor itt van, akkor meg nem tudom átadni magam a boldogságnak, mert valami visszahúz.


Már arra is gondoltam, hogy lehet el kellett volna ásnom magamba jó mélyen ezt a belső hangot, az első megérzést, és így leélni egy életet, mert amúgy minden más passzol és lehet sose lesz még egy ilyen lehetőség. És akkor oké, olyan párom lesz, aki nekem csak majdnem tökéletes, akit csak majdnem tökéletesnek látok, akibe lehet, hogy nem vagyok őrülten szerelmes, de mindemellett egy megbízható társ és idővel lehet elmúlik ez a bizonytalanság érzés a részemről. De le lehet egyáltalán így éveket élni?



Nektek már volt ilyen? Úgy érzem, ez nem normális, ennek nem így kellene lennie. Ilyen még sose volt velem, eddig igen vagy nem volt a válaszom a párkapcsolatra, mindig el tudtam dönteni határozottan. De most ez a sok kétely... Ebbe bele lehet őrülni és a másikkal se csinálhatom ezt, mert érzi rajtam. Nehezen is engedett el tegnap (én is őt), láttam rajta, hogy segíteni próbál, hogy mitől lehet ez. Szerinte szeretem őt csak még magam se jöttem erre rá. Egy biztos: Ilyen szituációban még sose voltam és kegyetlen szar érzés. Viszont nem hagy nyugodni az a gondolat, hogy valami miatt én őt elengedtem, kétszer is és ennek sokkal egyszerűbben, gördülékenyebben kellene mennie.



júl. 3. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Jézus Isten. Nagyságrendekkel rosszabb vagy mint egy menstruáló nő. Ennyi picsogást és fölös szófoást.

Ember, csak 5 percig tégy úgy, mintha pénisz meg golyók lennének a lábad között...vagy csak "játszásiból" csinálj úgy.

Kell a csaj? Akkor fogd és vidd, legyél vele boldog, tedd boldoggá és keféld remegős lábúvá. Ha meg nem akkor nem. Ennyi.

júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát jólvan, inkább várok még egy értelmesebb és mélyebb érzésű hozzászólóra, mint amilyen az első volt. De azért köszönöm.
júl. 3. 08:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy működne vele, hiszen valami mégis hiányzik hogy jól érezd magadat vele.


Nekem is volt hasonló. Nem ilyen extrém de hasonló. Szakítottunk, szoktam még gondolni rá, hogy mi lett volna ha...

De tudom hogy nem működött volna.


Szerintem te is tudod, azért is szól a kis hang.

Lehet csak félsz hogy még ilyet sem találsz még ő, és akkor mi lesz...


Pedig van rá esély és lehetőség hogy megtalálja az ember azt akivel igazán jól érzi magát.

júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Rám ne várj, nem kedvelem az ennyit feleslegesen agyaló férfiakat.

Ha bekötöd a cipőd, sokat gondolkodsz rajta, melyikkel kezdd? Aztán ha meggondoltad magad, kikötöd és visszakötöd a megfelelő sorrendben? És ha az se jó, papucsot veszel fel? Esetleg gumicsizmát?

júl. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as: Igen, ez is megfordult a fejemben, hogy félek, nem találok még egy ilyen nőt. És ez benne is van a pakliban, de csak ez nem vezérelhet, hogy emiatt vele maradjak. Az az érzés van bennem, hogy ha nem próbálom meg visszakapni és anno hagyom az egészet, akkor már rég jobb lenne mindkettőnknek. De akkor nem az eszem szerint cselekedtem. Igaz, csak 1,5 hónap volt, így biztos sokakban felmerül a kérdés, mit picsogok itt, az még semmi. Igen tudom, de ettől még szerintem mély érzéseket éltem meg. Valószínű ez van olyankor, amikor belül minden klappol és úgy gondolod, hogy egy ilyen nő mellett le tudnád élni az életed, de ha nincs meg az a valami (vonzalom, kémia vagy nem tudom) és emiatt folyamatosan ott a belső hang, akkor jön a bizonytalanság és felőröl. És ekkor két választásod van:


1. Elnyomod a bizonytalanságot, vele maradsz és lehet, hogy sose éled meg azt az érzést, ami a bizonytalanság nélkül lenne.


2. Kockáztatsz és szakítasz, tudván, lehet hogy sose találsz még egy ilyen nőt, akivel így passzoltok, de a következőben ott van az a valami plusz, ami arra sarkall, hogy folyamatosan vele szeretnél lenni.


Illetve van egy harmadik opció is, ami az, hogy minden klappol, kívül-belül. Ez szerintem az emberek nagyon kis részének adatik meg és le merem fogadni, hogy az emberek többsége nem is ilyen kapcsolatban van benne.

júl. 3. 09:08
 6/10 A kérdező kommentje:
4-esnek üzenem: Teljesen irreleváns a példa, mivel itt érzelmekről van szó, ami sokszor megfoghatatlan. A cipős történet meg egy teljesen racionális, kézzel fogható dolog, viszont az érzelmek, a szerelem általában nem az.
júl. 3. 09:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az exemmmel ugyanez volt a probléma, iszonyúan fájdalmas szakítás lett a vége, bocs, de ezt engedd el, tapasztalat!
júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a belső megérzésre nem hallgatsz, majd az itteni tanácsokra fogsz?
júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as: Értelemszerűen nem feltétlen fogok hallgatni idegenek tanácsára. A kérdést csak azért írtam ki, mert hogy kíváncsi vagyok, volt-e már valaki hasonló cipőben és ha igen, akkor ő ezt hogy élte meg, hátha okosabb, mint én.
júl. 3. 10:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, hidd el az exem is ugyanígy küszködött magával, mint te, egy idő után úgysem fog működni, bárhogy is szeretnéd. Hiába tudod ésszel, hogy jó lehetne, ez az érzés csak nőni fog benned. Ha nem vagy vele majd hiányzik, ha vele vagy, egy idő után nyomaszt és ez egy ördögi kör. Tudom az érzés megmagyarázhatatlan, miért van ez, de kierőszakolhatatlan az érzés, ami nincs. Szakíts inkább most, később még rosszabb lesz. Mi is könnyek közt váltunk!
júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!