Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Munkahelyi problémám a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkahelyi problémám a kapcsolatom rovására ment, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen az egyik kollégám a főnökömnek valótlanságot állított rólam, nem sokkal azután, hogy én kaptam meg egy adott pozíciót, nem pedig ő. Korábban jóban voltunk, sosem gondoltam volna, hogy ennyire gerinctelen módon tud viselkedni, főleg nem a hátam mögött. Imádtam bejárni dolgozni, kifejezetten szerettem a munkámat, azóta minden megváltozott. Bizalmatlan lettem, senkinek nem tudok már hinni, a lelkemben hatalmas csata dúl, arra viszont ügyelek, hogy senki ne vegyen észre ebből semmit a kollégáim közül. Elmentem pszichológusokhoz, eddig 3-nál jártam, mind azt tanácsolta, hogy hagyjam ott a munkahelyem, én ezt semmiképp nem szeretném megtenni, máshol elölről kellene kezdenem mindent, egyáltalán nem biztos, hogy idáig eljutnék. Barátommal is szakítottam, pedig a mai napig nagyon szeretem, de nem akarom, hogy ilyen instabil állapotomban őt is totálisan tönkretegyem, minden nap csak a problémáimat hallgassa. Ő biztosított róla, hogy mellettem áll,én ragaszkodtam a szakításhoz, akit nagyon szeretek, annak nem akarok rosszat. Ugyanakkor abban maradtunk, hogy ha helyrejövök, és nem talált magának mást, akkor újrakezdjük a kapcsolatunkat. Szoktunk heti 1-2 alkalommal beszélni videóhívásban, nem szakadt meg köztünk teljesen a kapcsolat.

2021. ápr. 25. 08:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha bevennéd a leszarom tablettát és nem csinálnál a bolhából elefántot? Miért hisztizel? Miért szakítottál a szerelmeddel azért, mert egy kolléga kavart a hátad mögött??? Ekkora marhaságot se hallottam még.
2021. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

1.: Megteheted, hogy kilépj? Anyagilag, jogilag,...

2.: Mi lesz, ha ez lesz a következő, meg az azt követő helyen is? Évi 10-15 melóhelyed lesz, mert nem vagy képes elfogadni, hogy senkiben sem szabad bízni, és vagy le kell xarni, hogy ki mit mond, vagy bekussoltatni aki pofázik?

3.: "...egyik kollégám a főnökömnek valótlanságot állított rólam, nem sokkal azután, hogy én kaptam meg egy adott pozíciót, nem pedig ő." Rúgd ki a volt kollégádat, akinek már a főnöke lettél!

2021. ápr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bolháról van szó, nagyon súlyos dolgokat fogalmazott meg rólam. Nem hisztizem, ez jóval mélyebb dolog egy egyszerű hisztinél. Leírtam, hogy miért: ne lásson ennyire instabil állapotban, ne kelljen néznie a szenvedésem.
2021. ápr. 25. 08:47
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Csináld vissza. Válaszd el a munkahelyedet a magánéletedtől, ne oszd meg vele a problémáidat (minden nap), ha nem akarsz olyan lenni, de nagy hülyeség emiatt eldobni. Azzal, hogy eltaszítod magadtól szerinted nem bántod meg? Ha tényleg szereted, akkor tegyél meg érte annyit, hogy fejlődsz, ha a problémát megoldani nem is tudod egyelőre, de legalább annyira, hogy rá ne vetísd ki az egészet.
2021. ápr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1.-nek.


A kérdező csaj. Testileg nő, de lelkileg és mentálisan kislány, aki gondolom burokban nőt fel, és nem kapott pofonokat az élettől fiatalon.

2021. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

De elmarasztaltak az állítás miatt vagy elvették a kinevezésed vagy lett bármi azon kívül, hogy félreismerted a barátod?


A párod kidobni emiatt igen nagy hülyeség volt.

2021. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

És mégis miket fogalmazott meg rólad? Annyira durva nem lehetett, hiszen nemhogy nem rúgtak ki, de még az előléptetést is ugyanúgy megkaptad. Tisztázd magad a munkahelyen. Nem értem a pszichológusok miért javasolják a menekülést, amikor te elvileg ártatlan vagy ebben a sztoriban.


De összességében ha ennyire megvisel és a magánéleted rovására megy, akkor tényleg csinálj valamit. Miért nem hagytad inkább, hogy a párod a támaszod legyen a nehéz helyzetben? Milyen kapcsolat az, ahol az első rázós szitunál gyorsan szakítasz, ahelyett, hogy támaszt keresnél a párodban és a segítségét kérnéd? Ha mondjuk beteg lennél mit csinálnál? Egy munkahelyi konfliktus nem valódi probléma, a bolhából csinálsz elefántot, továbbra is azt mondom. Nem kéne, hogy ez ilyen szinten megviseljen.

2021. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

1. Jogilag határozatlan idejű munkaszerződésem van, bármikor felmondhatnék. Anyagilag épp gyűjtök egy új autóra, így rosszul érintene, ha egy új munkahelyen alacsonyabb pozícióban kevesebbet keresnék.

2. Nem arról van szó, hogy egy túlérzékeny ember lennék, akiről semmi negatívumot nem lehetne mondani. Elviselem a kritikát, negatív véleményt, ha annak van alapja és az előrejutásomat szolgálja, az alaptalan rágalom viszont nem tartozik ebbe a körbe.

3. Félreértesz, nem lettem az érintett személy főnöke. Másrészt annál többre tartom magam, hogy ugyanezt a gerinctelen mentalitást átvegyem.

2021. ápr. 25. 08:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Három szakértő már válaszolt.

Megérdemled a sorsod.

2021. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most az alaptalan rágalom miatt romabdöntöd a magánéleted és gyomorfekélyt kapsz. Nagyon megéri, okos dolog tényleg. Kicsit kezdem érteni, hogy miért mondták a pszichológusok gyors segélynek a felmondást: nem tudsz egyáltalán konfliktusokat kezelni. Lassan el kéne kezdeni megtanulni, ez most egy remek lehetőség a gyakorlásra.
2021. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!