Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan éljek együtt az exemmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éljek együtt az exemmel?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, a történet röviden a következő:

Gimnáziumban ismertem meg az exemet, évfolyam társam volt. Ő volt az első barátnőm, első szerelem, első együttlét. Fél év után szakított velem, majd rá 2 hónapra kibékültünk ( abban a 2 hónapban folyamatosan tepertem utána ). Utána együtt voltunk közel 1 éven át, majd érettségi után ismét kidobott, ez volt 2019 tavasza. Utána tavaly egész nyáron próbáltam kibékíteni, mindig lerázott. Viszont mindketten ugyan arra az egyetemre adtuk be a jelentkezést ( csak más szakra ), és mindkettőnket fel is vettek oda, így együtt kezdtük tavaly ősszel az egyetemet, egy kollégiumban laktunk, és végül ki is békültünk szeptember közepén. Ami egészen idén májusig tartott, lassan 2 hónappal ezelőtt ismét lapátra tett... ( igen, már harmadszor... ).


Most úgy néz ki tényleg teljesen vége, letiltott minden közösségi oldalról, a közös cuccokat kidobta ( egy közös baráttól tudom ), azóta nem is beszéltem vele, mert kétszer próbáltam hívni, mindkétszer kinyomott. És igazából már én sem akarom visszakapni, úgy érzem felesleges ezt már tovább erőltetnünk.


Viszont attól, hogy az eszemmel belátom nincs már tovább értelme ennek az egésznek, attól még iszonyatosan szeretem őt. Egész nap rá gondolok és szörnyen hiányzik is, mint ahogy mondtam ő volt mindenben az első és nem is voltam más lánnyal, még csak szerelmes sem voltam másba. Eléggé félek attól hogy mi lesz ősztől, amikor gyakorlatilag ismét együtt fogunk élni, bárhol simán szembejöhet majd velem. Félek, hogy az egyetemi éveim hátra lévő része egy nagy szenvedés lesz emiatt.


Ti mit tennétek a helyemben?



2020. jún. 25. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyászmunka, megszokás. Elmúlik.

Foglald el magad. Minél kevesebb időt tölts a koleszban.

Ha találkoztok, köszönj, mint bárki közömbös ismerősnek.

Nyiss kifelé, rá fogsz jönni, hogy van nála szebb is, jobb is,

okosabb is, szórakoztatóbb is, jobb csaj is.

Mindenkinek volt egy első szerelme. Ez is olyan, mint a skarlát,

átesik rajta az ember. Az első osztályt már kijártad, rengeteg

tanulsággal. Na, a gyászmunka alatt érdemes ezeket szépen sorra venni.

Aztán élni az életedet, a magad útját járni.

Menni fog.

2020. jún. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:
100%
Ezt olvasni is fájdalmas volt... Rohansz olyan szekér után amelyik nem vesz fel, megalázod magad olyan előtt akit már nem érdekelsz. Némi önbizalom erősítés nem ártana, koma.
2020. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap alatt sokat tudsz haladni a továbblépéssel, így lehet szeptemberben meg fogod tudni szokni a fura helyzetet. Egyelőre koncentrálj a nyárra meg hogy jól érezd magad, van 2 teljes hónapod :)
2020. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Mások már elmondták előttem amiket akartam. Egy tanácsom van: Menj, és ne nézz hátra. Adj tovább a közös holmikon, a közös kedvenc zeneszámaitokat, vagy amik rá emlékeztetnek, tedd egy ideig parkolópályára. Nekem ez segített. És a t. exednek pedig viselkedése jutalmául ugyanezt kívánom neki. Vagy szeretek valakit, vagy nem. Ha nem szeretett, akkor ne kezdje újra. A bib*szkodásával, hogy mint a jojót hol ellökött, hol visszarántott, rengeteg értékes lehetőséged veszett el. Sose bánd, hogy vége! Minden ujjadra találsz jobbat, aki emberszámba vesz, és megtisztel az igazsággal, ha elmúlt. Na, fel a fejjel, és SOSE nézz hátra!
2020. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy minden szerelmes történet különbözik, azonban a szakítás feldolgozása rendelkezik néhány olyan lépéssel, amelyek csaknem mindegyik elmúlt párkapcsolat során jelentkeznek. Salama Marine, az ELITTÁRS pszichológus szakértője szerint az alábbi öt fő szakasszal kell számolnia annak, aki azon töri a fejét, hogy hogyan felejtse el volt párját és lépjen tovább.


Elutasítás

Harag

Alkudozás

Szomorúság

Elfogadás


Vannak, akik a „szerelem gyászolásáról” beszélnek első lépésként, amely egy svájci pszichológus, Elizabeth Kübler-Ross elméletében jelent meg először. Ebben a szakítás utáni első szakaszt a gyászhoz hasonlítja, azonban amikor azt a kérdést teszi fel valaki, hogy „Hogyan felejtsem el a szerelmem?”, addigra minden bizonnyal túl van már az említett szakaszon.


A szakításhoz alapvetően két fajta fájdalom kapcsolódik közvetlenül: a volt párral töltött boldog időkre való visszaemlékezésből, nosztalgiázásból adódó szerelmi bánat, valamint a kommunikáció hiányából fakadó fájdalom. Egy fajta elvonási tünetként nehéz hozzászoknia ahhoz, hogy a volt párjáról nem hall rendszeresen vagy nem találkozik vele.

2020. jún. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!