Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez így normális, vagy problémá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így normális, vagy problémát sugall?

Figyelt kérdés

Több mint három hónapja véget ért a közel 6 éves kapcsolatom. Közös megegyezés volt, semmi ajtócsapkodás, vagy kiabálás, csak lezártuk. Nem volt megcsalás, nem volt fizikai, vagy verbális erőszak, csak elmentünk egymás mellett és már nem találtuk a közös hangot.

Jelenleg eszem ágában nem lenne párkapcsolatba bonyolódni, ami logikus is, hisz egy kapcsolatot, főleg egy ilyen hosszút meg kell gyászolni, adni kell időt, hogy lezáruljon. Eddig oké. De rendjén van, hogy viszolygok a gondolattól, hogy megint valakivel együtt éljek, hogy alkalmazkodnom kelljen hozzá? Hogy meg kelljen felelnem, időt szánni rá, figyelni az igényeire, érzéseire stb. szóval minden taszít ami egy párkapcsolattal jár? De igazán nem hiányoznak a pozitív velejárói sem. Egyszerűen azt érzem, hogy semmi, amit egy kapcsolat adhat, nem tud kárpótolni azért, hogy egy ember állandóan ott lenne az életteremben.

Eddig csak egy hosszú kapcsolatom volt, ez amit nem rég lezártunk. Így nincs viszonyítási alapom a témában. Nem tudom hogy "normális" érezni egy szakítás után.

Illetve ha ez az állapot normális jó esetben mennyi idő mire elmúlik? Csak mert, bár még van bőven időm társat találni és családot alapítani, de azért nem lenne szerencsés, ha ez a jelenlegi hozzáállásom, az amit a témával kapcsolatban érzek évekre rögzülne.

Azt hiszem csak megnyugtatást keresek hogy nem lettem defektes :D


2020. márc. 10. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindez azert van, mert kell a szerelem a parkapcsolathoz, a kölcsönös önátadás,
2020. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel egyet is értek. Nem keresek direkt párt, soha nem is tettem, csak ahhoz, hogy az ember szerelmes legyen nyitottnak kell lennie az ismerkedésre. Ha a gondolattól is rosszul vagyok, hogy leszek nyitott? Hogy alakul ki a szerelem ha van egy alap érzelmi gát?
2020. márc. 10. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Sokan így gondolkodnak, hogy meg kell gyászolni meg hasonlók...habár ezzel személy szerint nem értek egyet.


Kérdés , hogy az ember túllépett e már vagy sem.


De ezaz egész egy pillanat alatt a homályba kerül ha találkozol egy megfelelő személlyel.

2020. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd jönni fog egy olyan személy, aki felülírja ezeket a gondolatokat.
2020. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, ismerkedtem is, de tök nem tudtam rá figyelni, és csak én mentem hozzá, el nem tudtam képzelni, hogy ő jöjjön és nekem kelljen foglalkozni vele.

Elmulik,nem tudom mennyi idő.

2020. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ennyi idő után ez még tök normális. Inkább kezd visszafejteni magadban, hogy ez miért alakult ki benned, sok érdekes dolgot fogsz tanulni akkor magaddal kapcsolatban, ami a jövőben sokat fog segíteni abban, hogy a megfelelő emberrel kösd össze az életet. És most élvezd ki az egyedül töltött időt, majd eljön az idő, amikor ez az undor elmúlik.
2020. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!