Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért hiszi azt sok lány,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi azt sok lány, hogyha velem össze akarnak jönni, ahhoz 'meg kell felelniük' bizonyos elvárásoknak?

Figyelt kérdés

Tény, hogy budai burokban nőttem fel, a seggem alá volt rakva minden, a szüleim vagyonosok,emellett kissé elitisták is, úgyhogy belőlem oktatás terén is kitaposták az MSc-t is,még a PhD-t is rám akarják erőltetni,de abba már nem megyek bele. Na mind1,én kb. 2 éve meguntam ezt a tingli-tangli létformát, és kirepültem a fészekből, hogy kipróbáljam, milyen a valódi világ. Kerestem munkákat, olyanokat amiket szeretek csinálni, és a saját lábamon élek, nem szorulok rá a szüleim segítségére és nem is várom ezt tőlük el.

Na de a lényeg, amiért a kérdést kiírtam, hogy azt vettem észre, hogyha egy lánynak bejövök, vagy alakul valami, akkor szinte mindig meg akarnak vele mindenféle nem létező elvárásoknak, pedig én aztán semmit sem várok el így konkrétan. Pl. volt akinek nem volt diplomája és mindig azt hajtogatta, h majd megcsinálja,mert úgy érezte,h egyébként kevés lenne hozzám. Pedig ez hülyeség, engem am. se érdekel, h kinek mi a végzettsége,anyagi helyzete stb., engem csak az érdekel, hogy jól érezzem magam a társaságában,egy hullámhosszon legyünk,legyen kölcsönös vonzalom,tisztelet,bizalom. Ezt meg is szoktam mondani, ha látom egy lányon, h 'meg akar nekem felelni', hogy én semmit sem várok el. Ha valakit kedvelek szeretek, azt úgy fogadom el, ahogy van.


2019. jan. 5. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem neked szól, nem annak, hogy te ki vagy, vagy hogy honnan jöttél.

Sok emberben van megfelelési kényszer, ha a másik valamilyen téren "többet" ért el, akkor ez előjön belőlük, de ez .eginkább önmaguknak szól.

2019. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na de én hogy tudok abban segíteni, hogy ez a'megfelelési kényszer' elmúljon?
2019. jan. 5. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Az első válaszoló első mondatára egy nagy DE! Pont hogy rólad szól kérdező! Pont azért érzed azt, hogy meg akarnak neked felelni, mert te is meg akartál. Egész életedben a szüleid elvárásai alatt hánykolódtál. Ezt pedig nem lehet egy kettő levetkőzni. Az első hsz következő részével, miszerint mindenkiben van megfelelési kényszer viszont teljesen igaz. De míg én erre nem vagyok annyira kiélezve, nem ezt hozta a szocializációm úgy neked nagyon is.

A lényeg. Az ember a hozzá hasonló emberek társaságában érzi jól magát. Mind anyagi, mind szellemi, mind szociális értelemben. Kis eltérések akadnak, de nagyjából lefedi a metszetet.

Az ember pedig nagyon differenciált lény. Rengeteg komplex, olykor erősen ambivalens tulajdonsággal bír. Benne van ez is, az is, amaz is. Az, hogy épp melyik látszik belőle főként a kontextus, és a lelkiállapot függvénye. Egy szó mint száz, amíg nem dolgozod át magadban ezt a kényszert, mindig szembe fog jönni. Munkahelyen, magánéletben, de még a hérköznapok során is egyaránt.

2019. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én senkinek nem akartam megfelelni soha, még a szüleimnek sem. Inkább csak elviseltem az összes hülyeségüket, mert tudtam, hogy akkor békén hagynak és addig is kényelmesen elvegetálhatok.
2019. jan. 5. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet bennem van a hiba, de ha a pasi otszor annyit keres mint en, vagy sokkal okosabb, akkor mindig ugy ereznem, hogy csak addig van velem, amig nem talal egy jobban hozzaillot.

Nem ereznem magamat elegnek.

De ez csak az en bisonytalansagom.

2019. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A párkeresés az nem valami munka, vagy egyetem, ahol mindenféle teljesítményt kell elérni! Nekem bőven elég, hogy jól érezzem magam az illetővel. Aztán hiába van valakinek több diplomája,nyelvvizsgája,pénze,háza, ha nem élvezem a vele töltött időt, akkor felejtős.
2019. jan. 5. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Kamu a kérdés, a linken lévő inspirálta a kérdés kiíróját.
2019. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

miért lenne kamu? én is kérdezhettem volna ilyesmit..

ez egy létező probléma..

2019. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

51%


Az is kamu, meg ez is. Ugyanaz a pongyola fogalmazásmód.

2019. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!