Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit mondjak a gyerekeknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye helyzetben vagyok/vagyunk. A férjemmel szakítottunk hónapokkal ezelőtt..de bizonyos okokból még együtt kell éljünk (külön hálószoba...stb). A család sem tudja még... Most szeretnék az új párommal egy hétvégét eltölteni...de nem tudom/tudjuk mit mondjunk a gyerekeknek ( még kicsik...5 és 8 évesek). 1-1 délutánra..estére el tudtam "lógni"..de éjszakára nem szoktam kimaradni.. Külföldön élünk...nincs hová hétvégére elküldeni a gyereket.. Ötlet?? Rossz érzés..nem akarom becsapni őket...de szeretnénk nem csak lopott órákra találkozni.. Amit tudni kell..a (ex)férjem mindent tud...most a gyerekek miatt vagyok bajban.. Lesz egy családi dolog..utána mindenkinek elmondjuk mi újság... És a gyerekek előtt sem lesz már titok..

De addig?? 1 ilyen hétvégéről lenne szó...

Nem elítélni kell!! Épp elég nehéz..és bonyolult így is... Évek óta éltem boldogtalan házasságban a gyerekek miatt...hogy ők ne sérüljenek... De pár hónapja..csendben..békében megbeszéltük,hogy vége.. Mindketten továbbléptünk..csak a hivatalos dolgokat kell elintézzük..


2016. szept. 6. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mér kell hülyének nézni a gyereket? Szerinted nekik nem tűnik fel, hogy már nem vagytok együtt? Vagy előttük eljátsszátok az ideális párt? Miért kell egyáltalán erről hónapokig hazudni? Milyen undorító dolog ez már. Legyetek egyenesek, üljetek le a gyerekekkel és mondjátok el mi a helyzet. Szerinted hogy fogják magukat érezni, mikor a "nagy bejelentéskor" értesülnek róla, hogy milyen mocskos hazugok a szüleik?
2016. szept. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aperitif ***** válasza:
45%

Ha mindenképp meg akarjátok várni a bejelentéssel azt a bizonyos családi eseményt, akkor érdemesebb lenne a közös hétvégét is elhalasztani az utánra. Ezen kívül csak két eset van, előbbre hozod a szembesítést, vagy becsapod a gyerekeket.

Egyébként nem gondolom, hogy mocskos hazug szülő lennél, mert a megfelelő időpontra akarjátok elnapolni a bejelentés.

2016. szept. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm! Nem vagyok mocskos hazug szülő..ahogy az első gondolja..

Nem veszik észre a gyerekek mert nem veszekszünk..békében élünk..sokkal több mindenről beszélünk..csak elmúlt köztünk minden már. Volt nagyon sok vitánk..akkor a gyerekek is látták,hogy nem ok. Új országba költöztünk most kezdték a sulit..ovit..nem beszélik a nyelvet..pont elég sokk ez nekik... Azért sem mondtuk el. Plusz..meg akartuk várni azt a családi dolgot..

Segítséget kértem..nem véleményt.kedves 1. Pont így kezdtem...ne ítélj el..mert nem tudod min mentem keresztül. Hónapokig éltem otthon..egyedül 2 gyerekkel...míg a férjem int kint élte a világát. Kiköltöztünk utána..hátha sikerül megmenteni a házasságunkat..hátha itt nem a nulláról kezdik majd a gyerekeink az életüket..mint mi otthon.. Nem jött össze..mármint a házasság megmentése rész... Mindkettőnk hibájából.. Megbeszéltük..kultúráltan..szakítottunk (érzelmileg,fizikailag).. Kb. Ennyi...

2016. szept. 6. 06:48
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Én igazából annyit mondanék a gyerekekkel, hogy anyu elmegy a barátjával kirándulni... Ami úgymond igaz is.. Mást nem kell nekik mondani.
2016. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mihamarabb meg kell mondani a gyerekeknek, hogy ti már nem vagytok úgy együtt, hogy el fogtok válni. Nem ott és akkor, mikor mindenki másnak, Több joguk van, hogy tudjanak róla, mint a szülőknek és egyéb családtagoknak. Ha az én szüleim elváltak volna, semmiképp nem egy családi összejövetelen szerettem volna szembesülni vele, hogy ott, mindenki előtt omoljak össze. Gondolkozz egy kicsit!!!

Azt nem feltétlen kell nekik már most elmondani, hogy egy másik férfival mész el a hétvégén. Már csak a magad érdekében sem, mert le fogják vonni a maguk következtetéseit, és te leszel a hibás a szemükben.

2016. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Manapság ritka az olyan házasság ahol a szakítást nyugodtan meg tudják bbeszea felek. Eddig zömében csak olyat olvastam hogy megcsal, megver, fenyeget, és társai.

Mondd el a gyerekeknek szerintem. Ha már így döntöttetek. Előbb utóbb úgy is kiderül de nem mindegy hogyan. Sok siker!

29N

2016. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem a családi bulin terveztük elmondani.. Anyósomék..sógórnőmék tudják..anyum nem.. Igazából ő aki előtt "titkolni"szeretnénk még pár hétig. Csak ezért nem mondjuk el a gyerekeknek sem..mert akkor anyu is megtudja..és mi akarjuk nekik elmondani.
2016. szept. 6. 12:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi akarjuk neki elmondani...mármint anyunak..
2016. szept. 6. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!