Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Randizni sikeresen gyakorlás kérdése?
Tehát, hogy egy randi sikeres legyen, az gyakorlás kérdése, sok randi alkalmával lehet megtanulni?
Csak 2 randin vagyunk túl az életemben, nem sikeresek, de mindig rájövök, hogy beszélhettem volna erről, vagy lehet ezt nem kellett volna stb.
Szóval gyakorlás kell ide, vagy ez már mehetne egyből is és én vagyok béna?
a gyakorlás azért fontos, mert ha valamit először/ritkán csinálsz, abban nincs rutinod, nincs gyakorlatod, az ismeretlen helyzetben önkéntelenül idegesebb, feszültebb vagy, kevésbé tudsz feloldódni. a másik ezt a feszültséget érzi rajtad, lehet, hogy ő is sokkal feszültebb lesz tőle, de ha nem tudja, hogy mitől van, akkor könnyen hiheti, hogy nem vagy őszinte, titkolni próbálsz valamit, vagy csak ellenszenvesnek tart miatta.
minél többet csinálsz valamit, minél több féle helyzetben kipróbálod magad, annál magabiztosabb, fesztelenebb leszel, annál jobban sikerül lereagálnod a különféle helyzeteket, kérdéseket. előfordul, hogy egy beszélgetés rosszul alakul, nem jut eszedbe érdekes téma, nem jól vezetsz fel valamit, nem úgy válaszolsz, ahogy kéne. van, hogy erre utólag rájössz, hogy hát ezt nem így kellett volna. eleinte általában hibázik az ember. lehet, hogy sikerül menteni a hibákat, lehet, hogy menthetetlenül elszúrod a randit. minél többet próbálkozol, minél több féle emberrel és több féle helyzetben több féle dolgot kipróbálva beszélgetsz, annál több tapasztalatod lesz, hogy melyik leszólításra, kérdésre, poénra, gesztusra vevőbbek a partnerek és melyikre kevésbé.
azért nem csak randikon lehet gyakorolni a randikra. minden beszélgetés, szereplés, előadás, kommunikációs tréning, színjátszókör, szavalóverseny, táncóra, bulizás, baráti társaság hozzásegít, hogy jobb beszélgető partner, előadó, társaság legyél. minél többet forogsz emberek közt, minél több interakcióban veszel részt velük, annál jobban fog menni - na persze egészen más a barátaiddal, rokokkal, ismerősökkel beszélgetni, mint idegeneket leszólítani. szóval ezt is lehet és érdemes is gyakorolni. egy valami biztosan nem segít: ha kerülöd a kommunikációt, nem jársz emberek közé, nem beszélgetsz emberekkel, csak ülsz kukán otthon és nyomkodod a számítógépet, vagy könyveket olvasol (ami fontos és pozitív tulajdonság, csak a társasági életet nem nagyon lendíti fel).
persze sok múlik a másik félen is. aki ráadásul gyakran más is lesz, mikor újra randizol. de azért valamennyire be tudod lőni, hogy a könnyedebb partnerek jobban vevők ilyesmire, a visszafogottabbak inkább arra vevők, stb.
nagyon cuki felvetés, hogy "ha az igazival találkozol, akkor minden menni fog". de ha minden menne, akkor lehet, hogy a korábbi is igazi lenne, de ha elszúrod már az elején egy rossz poénnal, amit X. randival később már eszedbe se jutna elsütni, akkor feltehetjük a kérdést, hogy vajon azon múlik-e inkább, hogy ő legyen az igaz, vagy hogy te hogy viselkedsz. szerintem valahol félúton. kell a gyakorlás, kell a rutin, kell, hogy fesztelen éönmagad s légy, de azért azt is tudd, hogy mikor hogyan illik/érdemes viselkedni/beszélni. és kell az is, hogy a másik érdeklődjön, nyitott legyen, akarjon beszélgetni és vevő legyen a személyiségedre, poénjaidra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!