Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha látnád a randin hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha látnád a randin hogy a partnered szája herpeszes, engednéd hogy puszit vagy csókot adjon elköszönéskor?

Figyelt kérdés

a) Igen, miért ne? Hiszen nem halálos betegség.

b) Nem, kizárt!

c) Diszkréten visszautasítanám.

d) Ha nagyon helyes srác/gyönyörű lány akkor nem kérdés hogy engedném, sőt én akarnám a csókot.


2016. ápr. 25. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A háromnapos láz tünetei és előfordulása


A három napos láz vagy roseola infantum egy gyakori vírusos fertőzés, amely magas lázzal és kiütésekkel jár. Hat hónapos és két éves kor között a leggyakoribb, és mivel tünetei alaján nem könnyű felismerni, sok gyermek szinte észrevétlenül esik át rajta.


A roseola infantum megbetegedést a human parpovírus B19 okozza, amely egyfajta herpesz vírus (HHV-6). A pontos lappangási idő nem ismert, feltehetőleg 5 és 15 nap között van. A gyermek fertőzöttnek számít a láz előtti pár naptól egészen a bőrkiütések megjelenéséig. A betegség cseppfertőzéssel terjed, a gyerekek legtöbbször tüsszentés és köhögés által adják át egymásnak."

2016. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Wikipédiát én is tudok másolni. A probléma ott kezdődik, hogy én egyetemen vizsgáztam mikrobiológiából és humán virológiából, így kérlek ne oktass ki a szakmámról. A gyerekorvos meg egészen biztosan nem mondott olyat, hogy mindenkiben benne van a herpesz vírus születésétől fogva, valamit félreértettél. Vagy nem akarlak vádolni, de szegény gyerek születés közben szedte össze ha természetes úton jött a világra, akkor pedig van neked is, csak nem a szádon.


Illetve kérdeznék. A 2 éves gyerek soha nem találkozott herpeszes emberrel? Nem jár közösségbe? Soha nem találkozik más gyerekekkel? Nálunk a bölcsiben, oviban bőszen ment a "papás-mamás" játék és akkor bizony 1-2 puszi is elcsattant. A gyerekeket meg még nem igazán érdekli, hogy a másik szája milyen. A földet is megeszi némelyik.


Itt gyakorin is gyakori kérdés, hogy az ápolatlan rokon puszilgatja a kisbabát, pedig ilyen-olyan kiütéses az arca, szája körül. Ezt ezek után simán megkapja a kisbaba és már hopp ott is a herpesz egész életére. Azt már csak halkan jegyezném meg, hogy a herpesz vírusok családja elég nagy. Az általad linkelt csak az egyik. Herpesz vírus pl az Epstein-Barr is, másnéven csókbetegség vagy maga a bárányhimlő. Akkor különféle állatokat fertőző herpesz vírusok is vannak. A herpeszként emleget herpesz a herpes simplex aminek több altípusa van, van amelyik csak bőrön fertőz, van a száj nyálkahártyáját fertőző van amelyik a genitáliákon (nemi szervek) jön elő.


Tehát szerintem menj vissza a gyerekorvoshoz és kérdezz rá újra. Bár ha 60-70 feletti, akkor lehet az ő idejében még úgy tanították. Azóta az epidemiológiai központból jár oktató a humán virológia tárgyat oktatni, legalábbis a budapesti egyetemekre, és ő nem mond ilyen marhaságot.

2016. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!