Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egyetemen tanársegéd/PhD...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemen tanársegéd/PhD hallgató és diák közt kapcsolat lehetséges?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van erre valami szabály, ami tiltaná, vagy senki sem törődik vele? Persze olyan esetre gondolok, hogy (már) nem tanítaná a diákot. Ez is olyan, mint a klasszikus tanár/diák kapcsolat, vagy ezt másképp veszik, hisz a másik fél is csak diák igazából, nem? Ismertek ilyen párt esetleg?
2015. máj. 24. 20:30
 1/9 Interferencia ***** válasza:
100%
Ha a hallgatónak az adott tanszékkel már nincs kapcsolata, akkor szerintem lényegtelen, egyébként nem árt figyelni.
2015. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tanszékkel van, csak a tanárral konkrétan nem...akkor így felejtős?
2015. máj. 24. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez baj. PhD-diák kapcsolatból azért elég szépen találni (nem meglepő módon, hiszen ehhez akár korkülönbség sem kell).


A BME-n volt docens-diák kapcsolat is, úgy, hogy a diáknak volt oktatási kapcsolata a tanszékkel (de más egyebet erről nem tudok, pl. hogy volt-e ebből probléma).


Az adott egyetemen, tanszéken kéne erről tájékozódni.

2015. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a baj, hogy nem tudom, hol lehetne erről megtudni valamit...mégsem állíthatok be a tanszékvezetőhözm hogy elnézést, kikezdhetek XY-nal? :D

Direkt megnéztem az iskola rendtartását is (vagy minek hívják), hátha talok erről valamit, gondoltam, ha kifejezetten tiltva lenne, csak beleírnák..de semmi.

2015. máj. 24. 20:43
 5/9 Interferencia ***** válasza:
100%
Szerintem a tanársegédnek kellene erről megkérdezni az egyik olyan kollégát, akiben megbízik (nyilván nem úgy, hogy ő XY-nal össze akar jönni). Amúgy jobban meggondolva a dolgot, nem kéne, hogy így gondot jelentsen, ha már tényleg nem lesz köztük tanár-diák viszony.
2015. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet,de szerintem nem jó egy ilyen kapcsolat!

Ismertem több kapcsolatot így,valakik megmaradtak együtt

ettől függetlenül,és sajnos valakik nem!

Volt olyan is akik nagyon rosszul váltak el egy ilyen kapcsolatból,tragédiával végződött! :(

2015. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 csoporttársamról is tudom, hogy összejött egy tanársegéddel, egyikből sem lett probléma, pedig mindkettő esetében tanitotta is az illető
2015. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg létezik minden egyetemen és főiskolán az oktatókra vonatkozó etikai kódex (azt hiszem az SzMSz mellékleteként), amelyben benn foglaltatik, hogy tanár és diák között annak hallgatói jogviszonya alatt párkapcsolat nem tartható fenn. De ha nem fűznek mellé szankciót, akkor az csak írott malaszt. Ha nem botrányos keretek közt zajlik a kapcsolat, nem fog senki semmit sem szólni.
2015. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ismertem ilyen párt.
2015. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!