Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Jogosan van kisebbségi komplex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan van kisebbségi komplexusom, amiért csak töröm a nyelvet?

Figyelt kérdés

külföldön élek, nem rég költöztem csak ki és értelem szerűen egyrészt akcentusom van, másrészt nem mindig találom a szavakat és nyelvtani hibákat vétek. Emiatt sokszor inkább meg sem szólalok, mert attól félek, h ez más embereknek idegesítő lehet. Szerintetek? Elsősorban a fiúkkal való ismerkedésben félek, h ez őket majd idegesíti.

19L


2011. jan. 11. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy gond, de inkább tanuld meg jobban a nyelvet, jó?
2011. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ha valaki beleköt, akkor mondd meg, neki, hogy akkor beszéljetek a te anyanyelveden.
2011. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mentifantezsvér ***** válasza:
hát én ugyanebben a hegyzetbe vagyok...félek beszélni nehogy idegesítő legyen számukra az akcentusom vagy netán ne értsék meg ...és ezért nem is merek pasizni...de legalább más külföldiekkel beszélek és addig is gyakorlom a nyelvet és üket nem zavarja az akcentus hisz nekik is van :D de amm vannak akik aranyosnak találják az akcentust :)
2011. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én barátom külföldi, és elég jól beszéli a nyelvet...persze vannak hibái, és néha rettentő magyartalaul rak össze mondatokat, meg nem jut eszébe egy-egy szó ...de emiatt nem szokták bántani. Ő mindenkinek rögtön az elején elmondja, h orosz, és h nyugodtan javítsák ki, ha vmit nagyon kirívóan hibásan mond.

Így, h tudják az embverek, nem szólnak be neki. Persze van akcentusa, a ty gy hangokat nagyon megnyomja, és a hosszú ő-t, ű-t röviden ejti, de mivel mindennap beszélünk, nekem már fel sem tűnik, hozzá lehet szokni.

Van olyan o.társam is, akinek rettenet fura a kiejtése, hiába a magyar az anyanyelve...de őt is megszoktuk. :)

20/L

2011. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát az akcentus meg is marad, a szavakba meg hamar bele lehet jönni, sztem max 1 hónap és perfekt leszel. én csak 1 hetet voltam németországban, előtte csak itthon "beszéltem" németül, németórán, meg nyelvvizsgán. hát szász tájszólásból egy mukkot alig értettem, és megszólalni se nagyon ment. 1 hét után már értettem őket, és énis eltudtam mondani amit akartam elég jól, és kezdtem felvenni a szász tájszólást :D szal 1 hónap után sztem semmi gondom nemlenne már. az ismerkedéstől meg ne félj, az értelmesebbje ott is tudja, hogy megy ez, és nem fogja zavarni, tudja úgyis hogy rövid időn belül nem lesznek ilyen problémáid. hogy másképp ejted a szavakat? az akcentus olyan mint a tájszólás... az se zavar nem?

:)

2011. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meik orszagba költöztel ki ?:)
2011. jan. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy külföldi embernek tetszik a más nemzetiségű egyedek akcentusa.

Legalábbis nekem tetszene. :)



Most megemlítek egy sztorit, egy filmben volt (tudom, a film nem a valóság, de azért na), az a címe, hogy Igazából szerelem.

Ott a csávó szentül meg van győződve arról, ha ő Amerikába utazik Angliából, akkor a csajok bomlani fognak az angol akcentusa után. És így is lett. :) Tetszett nekik, és kérdezték, mit hogyan mondanak Angliában.

Cuki kis film, érdemes megnézni. :D


Szerintem nem lenne idegesítő, az idegesítőbb, ha valaki szinte ott sincs a társaságban, és nem mer megszólalni.

2011. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem az akcentus cuki:)
2011. jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!