Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha manapság már a férfiaknak is főznie kell otthon meg takarítana, akkor a nőktől is elvárhatom hogy hordják a szenet a kazánházba, meg hasogassák a farönköket az udvaron?
Mi (nem kicsi) családi házban lakunk. Én vagyok a nő, még életemben nem hordtam farönköket, nem talicskáztam szenet. Sőt, nem is nyírtam füvet, nem is lapátoltam havat, és nem is kertészkedek.
Viszont én főzök (imádok, a hobbim is egyen), konyhát rendben tartom, szobákat a férjem porszívózza, és a fürdőszoba takarítás még az övé.
Ez így oké.
Viszont van olyan, hogy panelban laknak, ott nincs farönk hurcolás és szén talicskázás. Sok helyen hallom, hogy mindent a nő csinál a lakásban, a pasi pedig a tévé előtt döglik. Na ez a durva:(
Vidéken nőttem fel, anyám hasogatta a fát, ásta fel a kertet, barkácsolt, autót szerelt stb.
Szerintem az a lényeg, hogy egyenlő időráfordítás legyen, azon túl mindenki azt csinálja, amit a legszívesebben csinál.
Mai napig fűtenek szénnel is, igen.
Nálunk a tipikus, úgymond klasszikus felállás van: én a benti dolgokat csinálom, párom a kintit.
Szerintem minden csak megbeszélés kérdése.
Nem kifejezetten a "benti" munkákra elvárás a munkamegosztás, hanem úgy egészében a munkára. Az emberek jó része pl. nem is él kertes házban, nemhogy vidéken, ahol fát kellene hasogatni. Ott inkább konkrét elvárás a főzés-mosás-mosogatás, ahol panelházban laknak, és kimerül a "tipikus férfimunka" a saját kocsijának évi 2x való lemosásában. Hát azért az úgy rohadtul nem fair, ha mindketten dolgoznak, hogy csak azért, mert a nő punival született, vigye az egész háztartást.
Ahol meg tényleg van fizikai munka, ott nyilván nem az a normális munkamegosztás még a feministák szerint sem, hogyha a nő nem elég erős fizikailag pl. a favágáshoz, hogy azt csinálja a férfi, meg többinek a felét. Itt nyilván kérdés, hogy melyik munkához kell konkrétan fizikai erő (és arra melyikük alkalmasabb, vagy esetleg kell alkalmazni segítséget, mert elég nyüzüge férfiak is vannak azért), milyen gyakran kell az adott tevékenységet elvégezni (pl. főzni, ha nem rendelnek, 2-3 naponta kell minimum, a többi benti munkát is napi szinten kell k. csinálni, míg a favágás-fűnyírás-szerelés az nem ennyire gyakorim munka), melyik mennyire megerőltető, és hogy kb. ugyanannyi munkája legyen mindkét félnek. Vagy ha nem ugyanolyan, akkor méltányos és arányos ahhoz képest, hogy ki mennyit dolgozik, milyen jellegű helyen.
Én meg egész életemben családi házban, kutyával. Boldoggá tesz, hogy a zöldben nevelhetem a gyerekem.
És igen, van egy épített medencénk, évekig gyűjtöttünk rá. Tehát ezek függvényében nem zavar ha kell fát pakolnom.
Panelban ezeket nem kell.
De igenis elvárom, hogy takarítson, ha már elvégre ketten vagyunk felnőttek otthon. Mosogasson, pakoljon is. (Főznie nem kell, csak előkészülnie nekem.)
Ha glettelek, festek, bútort szerelek szét meg össze, azt a retkes szigetelést is felraktam, akkor azt hiszem, ez a minimum...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!