Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban nyugdíjas éveink...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nyugdíjas éveink végéig gyűjteni kéne a megtakarítást?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a férjemmel. Ezt csak azért írom le, mert otthon kicsit máshogy zajlanak a dolgok pl lakás tekintetében.

Amióta együtt élünk, mindig hónap elején kifizetjük a számlákat, majd eltesszük a megtakarítást, és a fennmaradó összegből élünk.

Nem nagylábon, de kényelmesen, megvan minden, ami kell.

Összejött már egy adott összeg, persze még nem annyi, hogy soknak számítson.

Haza nem készülünk, itt pedig nem szeretnénk házat venni, mivel a jelenlegi albérletünk is határoztatlan idejű, másrészt nem tudjuk, hogy végleg itt akarunk-e maradni, és nem költöznénk-e idővel egy másik országba, harmadrészt pedig mindkettőnk szüleinek saját háza van otthon, látom az én szüleimnél, mennyire viszi a pénzt. Egyik éven a tetőt kell cserélni, a következőn az ablakokat, utána a bútorokat...És ha el akarná adni az ember, nem ér már nagyon semmit (a miénk is csak a telek miatt ér, a férjem szüleié a fekvése-belváros-miatt).

(én egyedüliként öröklöm a nagyszüleim lakását majd otthon remélhetőleg nagyon nagyon sokára, tehát ha mégis hazamennénk, ott lesz lakás, a férjem az öccsével közösen a szüleiét)

Szóval, saját lakás mint cél, kiesik, kocsit megintcsak nem szeretnénk.

Ezért én felvetettem, ha elér egy meghatározott összeget a megtakarításunk (az általam nevezettet 10 éven belül eléri a jelenlegi tempóban is), mi lenne, ha már csak olyan apróságokra spórolnánk, mint pl nyaralás, ez-az a lakásba, elég lenne a jelenlegi összeg egy részét eltenni csak havonta.

A férjem szerint ez butaság, ponthogy emelni kell a megtakarításba szánt összeget az évekkel, ahogy a bevétel emelkedik (remélhetőleg), nem pedig csökkenteni.

Mert ha nekünk sem is fog kelleni már, jönnek majd a gyerekek (még nincs, csak tervben), nekik is el kell kezdeni az életüket valamiből.

Szóval, szerinte ameddig csak van miből, előbb kell letenni a megtakarításba amennyit csak lehet, és csak aztán élni, nem pedig felélni, és eltenni, ami marad, mert az nem vezet semmi jóra.


Melyikünknek van inkább igaza?


Egy fiatal (25-30 közti) házaspár


2019. ápr. 22. 16:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem vesztünk össze, csak elmondtuk a véleményünk egymásnak, engem pedig érdekel mások pártatlan, esetleg tapasztalatból alkotott véleménye.


Összegeket nem írok, nem releváns.

2019. ápr. 22. 16:01
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is míg tudok gyűjtök ez van
2019. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy élek, ahogy a párod. Van egy fizetésem, abból egy nagyobb adott összeg havonta a megtakarítási cél és a fennmaradóból élek.

Ez persze azt is jelenti, hogy mindegy mennyit keresek mindig szegény vagyok, mint a templom egere. :D

2019. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Okosan csinálja a párod. Ha mást nem, nyugdíjra jó lesz, azt mä mi nem fogunk kapni.
2019. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A párod gondolja jól.

Bár a két legnagyobb tételt kihúztad a listáról (saját ház/lakás és autó) bár erősnek tartom ezt a kijelentést ennyi idősen.

Viszont van még két tétel amivel nem számolsz, és a párod is csak az egyikkel:

1. gyerek: Ha tervben van, arra minden pénz kell kb. ha a maximumot akarod adni neki. Neki majd kell egyetemre, lakásra, autóra stb.

2. Öregkor: Az oké, hogy most mennyit költesz magadra, de 40től egyre többet kell majd az egészségetek fenntartására, vagy a romlás minél inkább lassítására.

2019. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valahol mindkettőtöknek igaza van. Ha el tudtok menni azért egy évben egyszer nyaralni, kirandulni néha ide-oda, programokat szervezni (amire igényetek van), vagy ha megtetszik egy nadrág/pulcsi (csak mondok ezt-azt) és megtudod venni a jelenlegi felretett összeg mellett akkor nem éri meg csökkenteni. Sőt szerintem se csökkentsétek esetleg néha tegyetek el többet, néha pedig a jelenlegit.

Most azt mondod lakás/autó nem aktuális de sosem tudhatod mikor alakul úgy az élet hogy az legyen. Ahogy azt sem láthatod előre ha valami varatlan kiadás jön. Az ilyenekkel is számolni kell. És akkor van mihez nyúlni ha hirtelen kell.

A másik hogy ha majd lesz gyereketek gondolom idővel ő(k) is fog(nak) tanulni egyetem, lakás stb nekik is kell majd. Vagy kellhet. És akkor megint van mihez nyúlni.

Én is inkább a pároddal értek egyet, vagy akkor ne mindig többet tegyetek el hanem mondjuk az év egyik felében többet, másik felében a mostanit.

2019. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Járunk nyaralni, évi egy igazi nyaralás ill egy hosszúhétvége belefér, de erre külön összegből van a keret.

Ruhát, cipőt is veszünk, ha szükség van rá, jó, nem tehetném meg, hogy felvásároljam a plázát egy délután alatt, de ami kellett, eddig még mindig megvolt.

Néha részt veszünk programokon is, színház, koncert ugyan ritkábban, barátokkal ide-oda valamivel gyakrabban.

Csak belegondolva, hogy azért sok az pénz csak arra, hogy "legyen", de valóban, nem tudhatjuk, mire kellhet majd...

2019. ápr. 22. 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:
A temetés drága vagy bármi baj történik és egy otthonba kell menni akkor jó ha van valami félre tett.
2019. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A megtakarítást időnként el kell költeni.


Így alapvetően azt szokták mondani, hogy a vagyon harmadát érdemes biztos helyen tartani, ami tud jövedelmet adni. Pl állampapír, jó helyen lévő ingatlan, (biztos) részvény. Legjobb ilyen volt a lakástakarék itthon, amíg volt rá állami támogatás. Gyakorlatilag ingyenpénz volt, sajna már nincs.


Másik harmadát lehet kockáztatni. Különféle befektetésekbe, vállalkozni miegymás...


Harmadik harmad pedig a mindennapokra megy, utazásra stb... amiket te is mondasz.

2019. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, mennyire jó a nyugdíjrendszer az adott országban. Ahol mi élünk, ott az átlag nyugdíj nem túl magas, viszont a legtöbb nyugdíjasnak van megtakarítás, vagy valami magánnyugdíjszerű, így viszonylag jól élnek. Az ingatlanpiac itt jól pörög, tehát ha vezsel egy házat, vagy lakást, simán el tudod adni, mikor akarod. Mi az első 2 évben béreltük a lakást, erre elment 1000 dollár havonta. Majd vettünk egy házat hitelre, most 1100-at fizetünk havonta, de ha minden jól megy, 7 éven belül kifizetjük a hitelt. Tehát máris megmarad kb. 800 plusz havonta, mert ahogy írtad, a felújításokat bele kell kalkulálni. Tervben van, hogy veszünk mégegy lakást, vagy házat, amit kiadunk és ha ezt is kifizettük 5-7 év alatt, akkor onnantól már pénzt hoz. Tehát 2 saját ingatlannal megúszod a lakbért, plusz van egy kis pluszod a másik ingatlan lakbéréből.


Egyébként ki tudja mit hoz az öregség, apukám pl. 3 évig volt nyugdíjas, a nagypapám meg 25 évig, amiből 8 évet ápolásra szorult.

2019. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!