Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tanítják azt egyesek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanítják azt egyesek, hogy a párkapcsolatokban nincs játszma, amikor az érzelmi zsarolás is egy tudat alatti játszmázás több esetben?

Figyelt kérdés
A zsaroló nem mindig tudja, hogy játszmázik, csak ösztönösen teszi, ami neki a legjobb.
2019. márc. 21. 21:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"azok a pasik, akiket nem enged el a barátnőjük a haverokhoz"

Na ilyen sincs egy normális párkapcsolatban.

2019. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mert szeretnek az emberek álszentek lenni és mindenről valami túlidealizált képet próbálnak előadni. A kisgyerekeknek szóló mesék többsége is ilyesmikről szól. Jön a nagyonmenő szőke herceg fehér lovon és megmenti a gyönyörűséges hercegnőt. És minden szép és csudijó.

Erről szólnak a kapcsolatokról szóló szövegek is. A legtöbb válaszból is látszik, hogy eleve ideális kapcsolatot feltételez majdnem mindenki. Ehhez képest alig látni ilyet... Ha tetszik, ha nem, a flört, az ismerkedés is egy játszmázás és nincs is vele semmi gond.

Az érdekek érvényesítése a párkapcsolatban szintén játszmázás és ezzel a módszerrel él is az emberek többsége, maximum nem veszi észre. Időnként ez szinte mindenhol becsúszik, nagyon kevés ember képes évekig úgy élni valakivel, hogy teljes a kompromisszumkészség. Nem túsztárgyalók vagyunk, de még pszichológusok sem.

2019. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Az egész párkapcsolat maga egy játszma.
2019. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
12# egyetértek! Elkerülhetetlen, és normális is, ha “játszmáznak” egymással, nyilván a mértéken van a hangsúly. Emberek vagyunk, féltékenyek, birtokolni akarjuk a másikat. Persze lehet élni egy pszichologizált protokoll szerint, de az véleményem szerint gépies. Meg kell találni az irracionalitásban a racionálisat érzelmekkel. A kommunikáció és a kompromisszumkészség is fontos, de ne végleteskedjünk egyikben sem.
2019. márc. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A fejlődésnek és tanulásnak 2 fázisa van:

1. Felismered a hibáidat elsősorban, észreveszed őket, tudatosítod, 2. Ezek után változhatsz rajta.


Aki nem tudja, hogy játszmázik, az ezen a szinten van, nem jutott el a kezdő fázisig sem a nagy tanulási progresszióban.


A játszmázás gyerekes hozzáállás, amit nehéz az embernek teljesen kinőnie, de lehet törekedni rá, hogy egyenesen, tiszta lappal működjünk a kapcsolatban, mert úgy jó mindenkinek. Aztán van aki képtelen erre, hiába "tanítanák" bármeddig is.

2019. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!