Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Derogál egy orvos rezidensnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Derogál egy orvos rezidensnek egy gimnazistával járnia? Beképzeltek az orvosok egyáltalán? Fogorvosok, plasztika sebészek. Kik a legönteltebbek? Miért azok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 20:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy a korkülönbség, és a rezidensek nagyon sokat melóznak. Hogy mennyire önteltek szerintem emberfüggő. Biztos van bennük egy kis nagyképűség, hogy ők az okosak, akik megmentik az embereket. Lehet egy párszor megkapnád, hogy te csak egy gimis vagy, semmit nem tudsz az életről.

Én úgy gondolom hogy a sebészek azok akik a leginkább elkülönülnek a többi orvostól, és úgy általában az emberektől. Mintha egy külön világban élnének. De ez is csak általánosítás.

2010. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az az orvos ami megyógyit vmit vagy valakit, ha az fogorvos akkor a fogakat! A név is tartalmazza h ő is orvos!
2010. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
aki*
2010. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%

"a fogorvos végzettségét tekintve nem orvos, pl nem tudna vakbelet műteni"

Jahhh! Szóval végzettségét tekintve nem orvos?! Mármint melyik orvosi egyetemen nem az? Vagy ők nem tanulnak 2 évig anatómiát, biokémiát meg élettant?

Szóval egy nőgyógyász meg tud műteni egy szívbeteget?

Ha orvos vagy te tudhatnád legjobban, hogy ez nem így működik.

2010. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon jó fej, kedves orvosis ismerőseim. De sajnos, azt kell mondanom, a kivétel erősíti a szabályt. Bizony, az átlag orvosis számára aki nem fehér köpenyben dolgozik, az nem számít a társadalom tagjának. Ha szerencséd van, akkor nem ilyen a választott, de nagy az esélyed, hogy igen. Nem véletlenül van annyi orvos házaspár, az orvos házaspárnak orvos gyerekei, az orvos gyerekeknek pedig orvos párja, és néha így megy generációkon át. Persze, más is biztos számít ebben, na de akkor is.

A korkülönbségről: én 24 vagyok, nálam 17 éves lánynak semmi esélye.

2010. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
68%

""fogorvos végzettségét tekintve nem orvos""

Én speciel pont a fogorvosira járok... és köszi a felvilágosítást,mert eddig nem is sejtettem, hogy belőlem nem fogORVOS lesz, hanem csak valami fogKOVÁCS:S:D. A szakma nevében köszönöm.

2010. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is orvosira járok. Anyukám fogorvos, apukám idegsebész. És higgyétek el, állandóan megy itthon az "oltás" hogy anyu "csak" fogorvos. Szerintem gyönyörű szakma az is, de számomra a sebészet lett a követendő példa, bár nem valószínű hogy az idegsebészetet választom. Nővérem már rezidens, nagyon sokat dolgozik. Nincs barátom, és neki sincs. Sajnos sokan nem értik meg hogy milyen sok lemondással jár, ha valaki az orvosi hivatást választja(nekem egyenlőre sok tanulással, mert tényleg komolyan veszem). Könnyebb olyannal együtt lenni, aki benne van ebben, bár ha belegondolok az is jó lenne ha legalább a szabadidőben nem munka lenne köztem és a párom(ha lenne) között a téma.

21/L

2010. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
20:55 vagyok. bele is írtam, h ezzel szemben mi orvosok-leendő orvosok- sem tudjuk majd elvégezni a fogorvos feladatait. 2 év a gyakorlat, általában egy helyen. mellesleg alapvetően igen, a nőgyógyász tudhat vakbelet műteni. anyám háziorvos, 25 éve nem csinálta, kb a sebészet gyakorlata óta, de szeritnem szükség esetén képes rá. orvos leszek, a rezidensképzés helye attól függ, h hová vesznek fel. ha nem tűnt volna fel, nem becsméreltem a fogorvosokat, sőt kollégáknak neveztem őket. az anatómiát nem tanulják olyan mélységben, a kémia azt hiszem ugyanaz és az élettan sem annyira bő nekik. 3. évtől specializálódnak ténylegesen a tárgyak...
2010. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

De azért figyelitek, hogy az utóbbi hozzászólásokban nem az a kérdés, hogy az orvosisok lenézik-e a többieket úgy általában, hanem hogy fogorvosokat lenézik-e, vagyis a fogorvosok is az "orvos-kaszt" tagjai-e.

Sajnos így van, az orvosisok élete rengeteg lemondással jár, tudom, látom. Könnyen lehet, hogy egyszerűen a speciális képzésmód és a nagy terhelés teszi őket ilyenné, s erről nem tehetnek. De jelenség sajnos akkor is létezik.

2010. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Jó lenne, ha a "hatalmas" műveltségedet, nem azzal fejeznéd ki, hogy feleslegesen használsz idegen eredetű szavakat, mikor kapásból vagy 5 db magyar szó eszembe jut, amivel helyettesíthető lett volna. Szóval kb. ennyit rólad.... Az már más kérdés, hogy eleve a kérdés is egy nagy baromság, mivel nem igazán lehet ÁLTALÁNOSÍTANI....
2010. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!