Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme van a kapcsolatokna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a kapcsolatoknak? De most komolyan.

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvastam ezen az oldalon... és annyi ismerősöm mesélt már rosszakat.. na meg saját tapasztalat is. Teljesen kiábrándultam a kapcsolatokból, a házasságról alkotott illuzióimból.

Tételezzük fel, hogy van egy kapcsolat. Általában jól indul, és olyan fél talán egy évig nagyjából probléma mentes. De aztán minden szerelem átalakul szeretetté. Javarészt a férfi ráun a nőre és más nők társaságát keresi, nem értékeli azt, akie van, végül megcsalja. Vagy fordítva, hogy a nő a férfit.

Tudom, genetika is szerepet játszik az egészben, a férfi arra van kódolva, hogy minél több nőt megd*gjon, a nő pedig arra, hogy kiválasszon egy férfit, akitől egészséges utódokat kaphat.


Ennyi erővel fél évente váltogathatnánk a partnereinket, és akkor nem lenne probléma.

Csak én látom ezt az egészet ilyen elkeserítően?


2010. jún. 11. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is el vagyok keseredve...

De egyszer hátha találok olyat, aki megérdemli, hogy szeressem. Ha én tudok szeretni, és kitartok a mellett, akit szeretek, akkor biztos van még ilyen ember. Rajtam kívül is :)

2010. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kivételek erősítik a szabályt.
2010. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, engem is sokszor elkeserít ez a gondolat. Olyankor arra gondolok, hogy két olyan lány is van az osztályomban, akik már 3 éve jöttek össze a barátjukkal, és a mai napig igaz szerelemmel szeretik egymást. Folyton egymást nézik, majdnem minden nap találkoznak, a srác minden félórás szünetben felhívta a csajt.

Én 18/L vagyok, eddig két barátom volt, mindkettő csak megfektetni akart, ott is hagytak pár hét után, mert nem mentek semmire. De hiszem, hogy vannak még nagyon rendes, nagyon korrekt férfiak, ismerek is egyet, az egyik legjobb barátom, meg a rokonságomból is tudok mutatni tisztességes férfiakat. Kezdve apummal. Szóval nehéz ez, én tudom, vagyis nehéz találni egy ilyen embert, de van. Hidd el nekem:) Fogsz találni Te is...Ne hidd, hogy minden kapcsolat elhidegül egy idő után. Olyan is tudok, akik 7 éve vannak együtt, 14 évesen jöttek össze, hát csak rájuk kell nézni...

A kapcsolatok igenis fontosak, és értelmesek. Csak hát a mai világ...

2010. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A genetikának pedig ehhez semmi köze :)

Ebben biztos lehetsz. Csak a hülye ember talál ki kifogásokat a gyengeségei miatt...

2010. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert nincs sikerélményed, még van értelme a párkapcsolatoknak!
2010. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hazugság, hogy "minden férfi arra van kódolva", hogy blabla bla...tény és való, hogy jóval nagyobb a libidójuk, de attól még egy érzelmileg fejlett férfi, nem d*g meg mindent, ami él és mozog...!

Hogy mi értelme van?

Nincs annál szebb, mikor két független ember egymásba szeret...és együtt valósítják meg az álmaikat...!

Azért megy tönkre sok kapcsolat, mert sokan hamar beleugranak egy kapcsolatba...nem ismerik meg kellőképpen meg egymást, és aztán jön a kiábrándulás, hogy hoppá...a 10 tulajdonságból, ami miatt beleszerettem, csak 1-el rendelkezik...!

Nagyon nehéz megtartani a szerelmet, de nem lehetetlen...de nagyon sokat kell tenni érte!

Egymásra akkor unnak rá, ha nem is volt sose igazi szerelem...csak hitték...!

A legfontosabb, hogy fel tudjanak nézni egymásra..., mint emberre, mint férfira/nőre...!

Nagyon fontos, hogy mind a két fél fejlett legyen emocionálisan...!

Továbbá elengedhetetlen a megfelelő kommunikáció...!

Ha belegondolsz, az itt lévő kérdések zöme is arról szól, hogy sok esetben nem merik megbeszélni az adott problémákat a párjukkal...inkább elmenekülnek, megcsalják a párjukat, szenvednek tovább a kapcsolatban/házasságban...!

Nagyon bonyolultak a párkapcsolatok..., nagyon nehéz fenntartani, de nem lehetetlen..., de ebben neked is hinned kell...!

Egyébként nekem volt 4 éves kapcsolatom is;) Sajnos tönkrement, mert az életünk mind a kettőnknek rosszul és bonyolultan alakult..., de nem féléves volt...;)

Szóval ne add fel;)

2010. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5éve vagyunk együtt. Nem problémamentes, mert nehéz ember vagyok(ő is néha). De együtt erősebbek voltunk. Ha meg is tetszett más pasi ez idő alatt(és gondolom ő is látott azóta olyan lányt aki tetszett neki)ez múló pillanat volt csupán, én becsülöm őt, és ő is engem. Sokat ér a szerelme, többet ér egy éjszakás kalandnál. Úgy érzem ez kölcsönös. Mikor a szingli barátnőimmel bulizni megyek olyan boldog vagyok, hogy engem ő vár otthon, és nem irigylem őket hogy pasizhatnak.


A kapcsolat másik értelme ha nem az érzelmi biztonságot nézzük, akkor az anyagi biztonság(nem az eltartásra gondolok, hanem két átlag fizetésre). Ketten mindent könnyebb elérni.


Hidd el, van értelme. Van aki becsüli a párját.

2010. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amiről beszélsz, az kétely, és amihez vezet, az megalkuvás, beletörődés, megadás. Aki pedig feladja azt amire vágyik, az vesztesként indul. Lehet, szívni fogsz még eleget amiatt, hogy párkapcsolat-orientált vagy, legalábbis erre tudok következtetni a szavaidból. Ha azonban eleve másban utaznál, mint amire vágysz, akkor az esélyeidet, hogy boldog légy, nullára csökkentenéd. Ki kő bírni tesa =D
2010. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!