Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet hormonális vagy idegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hormonális vagy idegi jellegű problémája valakinek a szerelem miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges, depresszáns hangulatban vagyok. Hat hónapja tart ez a dolog. Előtte valahogy megvoltam, bár volt korábban egy egyéves depresszáns korszakom, amiből lehet, hogy nem másztam ki teljesen. De a szerelem miatt bekattantam. Már három hete jobban vagyok, vagy talán rövidebb ideje, de így is vannak nagyon rossz időszakaim, amik pár napig tartanak. Ilyenkor sem tea, sem jó szó, sem semmilyen program nem segít. Kezdem úgy érezni, hogy nem normális, amiben benne vagyok. Csak nagyon szégyellem :S, mert ez nagyon égő. 24 éves lány vagyok. Korábban is érzékeny voltam pszichésen, de sosem voltam orvosnál. Mondjuk betegesen zárkózott voltam, de mindenkinek vannak dolgai...
2010. jún. 6. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Idegi jellegű biztosan lehet, hormonális is, de az már nagyon hosszú távon....
2010. jún. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. jún. 6. 00:33
 3/16 A kérdező kommentje:
De az idegi jellegű problémára nem derül fény, ugye?
2010. jún. 6. 00:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Idegi semmi esetre sem, maximum pszichés. És igen, lehet, mert ilyenkor nagyon igénybe vagyunk véve lelkileg, ki is meríti az embert a szerelem, ezért van az, hogy az az igazi "nem bírom nélküled, meghalok nélküled, egész nap csak rád gondolok" korszak 2-3 év után elmúlik, mert az agy egyszerűen már nem bírja ezt az intenzív igénybe vételt. Nagyon erős, mondhatni stresszhatásnak vagyunk kitéve, a nőkben több ösztrogén meg még ki tudja milyen vegyi anyag, hormon termelődik, tehát a pszichés állapotunk mindenre kihat.
2010. jún. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt hogy érted, hogy idegi jellegű problémára nem derül fény?
2010. jún. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
találj ki valamien elfoglaltságot pl sport, ami eltereli kicsit a gondolataidat
2010. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Lehet hormonális vagy idegi jellegű problémája valakinek a szerelem miatt?"


Nem, hiszen a szerelem már maga is bizonyos értelemben elmebetegség.


"depresszáns korszakom"


Mármint depressziós korszakod, és az is csak akkor, ha orvos diagnosztizálta.


"sosem voltam orvosnál"


Akkor viszont nem tudhatod, hogy valóban abnormális-e, amin keresztülmész. Pl. nem tudhatod, hogy valóban depressziós vagy-e. Mit érzel konkrétan? Ezt el kell mondanod orvosnak, aki majd eldönti, mi a teendő.


Amúgy meg aki depressziós, vagy annak érzi magát, annak mindig elmondom, és elég érthetetlen, hogy ez ennyire nem közismert, hogy a depressziónak van egy azonnal ható, radikális és természetes gyógymódja (kb. az esetek 3/4-ében beválik): át kell virrasztani egy éjszakát. Ha egy éjszakát alvás nélkül töltesz (de egy percre se dőlsz le), és ettől másnap jobb kedved lesz és kipihentebb leszel, mintha aludtál volna, az valószínűsíti a depressziót (egyben gyors ambuláns kezelés arra az esetre, ha nagy a baj).

2010. jún. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszike!

Az utolsó válaszolónak: nálam ez azért nem válna be, mert én éjszakai bagoly vagyok amúgyis :S. Sajnos az a helyzet, hogy az utóbbi időben egyre többször maradok fent éjszaka, vagyis mindennap, ilyen kettő-háromig. Volt, amikor csak hajnalhasadáskor aludtam el. De igazából én éjszaka vagyok aktívabb. De én régebben nagyon sokat éjszakáztam a főiskola alatt, és sokszor aludtam keveset, így én ehhez hozzá vagyok szokva :S. De nem lennék kipihentebb, csak megkönnyebbültebb, hogy többet tanultam, vagy több feladatomat oldottam meg.

2010. jún. 6. 14:56
 9/16 A kérdező kommentje:
De én sem hallottam még erről a módszerről. De akkor, ha jól értem ez a depresszió kezelésére szolgál? Mert lehet, hogy félreértelek, de valahogy úgy képzelem, hogy ez hosszabb távon oldható meg...
2010. jún. 6. 14:57
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, depressziós korszakom. Bocsánat. Igyekszem minél többet megtudni a dologról.

Csernust hallgattam a youtun, és ott beszélt arról, hogy milyen az, ha az ember nem fogadja el az érzelmeit. Erről már korábban hallottam, úgyhogy igyekszem magamba olvasztani az érzéseimet. Többnyire működik is, de most megint rosszabbul vagyok, de most érzékenyebb vagyok, és inkább a sírás jön rám többször, pedig sosem szoktam sírni.

Igen, tényleg érzem, hogy eléggé igénybe van véve a pszichém. De én elképzelni sem tudom, hogy bírnám ezt ki évekig. Szerintem, ha viszonzatlan a szerelem, akkor csak elmúlik. Tartom a fiúval a kapcsolatot, de a fiú csak néhány hetente akar engem látni, és emiatt nagyon hiányzik, ésatöbbi. Ez engem nagyon megvisel. Most majd elmegyek részletes orvosi kivizsgálásokra. De nagyon örülnék, ha nem ilyen fiatalon jutnék rossz sorsra, és nem szeretném, ha a pszichém rámenne a fizikumomra, úgyis épp elég dolog van, ami miatt gyengül az immunrendszerem. Nem tudom, néha úgy érzem, hogy már nem bírom. Ez nagyon gyerekes, és sokszor vagyok hisztis. Most úgy érzem, hogy képtelen vagyok párkapcsolatra. De mint hallottam, sokan szenvednek ilyesmitől. De igazából én próbálkozom a szerelmet magamba olvasztani. De van egy másik dolog is: képzőművészettel is foglalkozom, és hát, a két érzés néha összecsap, és ezzel sem tudok mit kezdeni, ettől kezd olyan lebegő érzésem lenni. De mint minden, ez is visszahat. Két napig jól vagyok, aztán meg napokig rosszul. Pluszban az érzéseim nem állandóak.

Az első két hónapban változatos érzéseim voltak. Azután márciusban kezdett átalakulni, és megint átalakul.

Az érzések feldolgozására sok módszert használtam már, mint a transzformációt, kirekesztést, ez a beolvasztás módszere tűnik tényleg a jónak, de ezzel meg az a baj, hogy ha ezt csinálom, akkor az érzéseim dróton rángatnak, és nem is tudom rendesen folytatni az életvezetést. A rossz életvezetés miatt meg állandóan vitázom a családommal...

2010. jún. 6. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!