Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltérő zenei ízlés miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő zenei ízlés miatt tönkremehet egy kapcsolat?

Figyelt kérdés
Én és a párom már majdnem fél éve együtt vagyunk. Az elején minden szép és jó volt, de egyre többet veszekszünk amiatt, hogy neki a zene kiemelten fontos helyet foglal el az életében, én pedig nem szeretem a zenéi 90%-át és olykor eljutok odáig, hogy teljesen kiakadok egy-két durvább, szélsőségesebb zenétől. Nem akarok szakítani vele, mert ezt leszámítva mindenben egyezünk, az egyéb érdeklődési körei ugyanazok, mint nekem és van közös hobbink is. Szeretem a páromat, és szeretném megmenteni a haldokló kapcsolatunkat, mert nem vagyok biztos abban, hogy találok mégegy olyan embert, akivel ennyi közös van bennünk és még vonzó is számomra és az egyénisége is ennyire szerethető. Mit tegyek, hogy elkerüljem a szakítást és rendbehozzam a kettőnk dolgait? Nem akarom elveszíteni őt!

2017. dec. 28. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy tönkremehet. Pláne ahogy egyre jobban múlik az idő, egyre idegesítőbb lesz.
2017. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

"Szeretem a páromat, és szeretném megmenteni a haldokló kapcsolatunkat, mert nem vagyok biztos abban, hogy találok mégegy olyan embert, akivel ennyi közös van bennünk és még vonzó is számomra és az egyénisége is ennyire szerethető."


Mindjárt elolvadok. Szentem, fél éve vagytok együtt.

2017. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Tolerancia, kompromisszum, kommunikáció. Ezeket javaslom, hidd el, ezek együtt csodákra képesek.

Amúgy pedig egy jól működő kapcsolat, ha ilyenen elbukik, akkor az nem jól működő kapcsolat valójában.

2017. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Te tudod, mennyire tolerálható ez a ti kapcsolatotokban. Engem zavarna, és nem tudnám elviselni, ha nagyon eltérő lenne a zenei ízlésünk, mert ez nyilván más területen is megmutatkozik.
2017. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igen. Nekem nagyon-nagyon fontos, hogy hasonló legyen a zenei ízlésünk a nővel, mivel az is egy összekötő kapocs. Most képzeld el, meghallasz egy jó számot a rádióban vagy akárhol, elküldöd neki és hidegen hagyja vagy még utálja is. Hogyan erősíti ez a kohéziót köztetek? Ha pedig neki is nagyon bejön, akkor legközelebb, amikor meghallja, eszébe juthat, hogy ekkor és ekkor küldted neki. Érzésekhez kapcsolhatja. Ugyanez vagyok filmek terén (drámák, igaz történeten alapuló, dokumentumfilmek, életrajzi, művészfilmek érdekelnek), ki lehet kergetni a világból sci-fivel, fantasyval (na jó, itt még van néhány, ami érdekes), horrorral...
2017. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem olyan bot fülem van, minden zenének nevezett hangoskodástól a falra mászok.

A párom viszont imád zenét hallgatni, bulizni. Még sem vesztünk ezen össze egyszer sem.

2017. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az eltérö zenei ízlés a gond, hanem hogy mindenáron a másikra akarjátok eröltetni a saját hozzáállásotokat.


Ö hallgassa a zenéjét fejhallgatóval és erröl ne beszéljen veled, te meg fogadd el, hogy ez olyan terület, ami csak az ö maganterülete.


Ha ezt meg tudjátok így oldani, akkor még marad böven közös téma is, amikor lehettek együtt

2017. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel a zenei ízlés.

Ha nem szereti amit én, nem hallgatom ha együtt vagyunk. Ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak.

Pl én metált hallgattam, exem pedig technot. Nem ezért ment tönkre. De nem hallgattunk úgy zenét, hogy idegesítsük egymást.

Kompromisszum.

2017. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem kellene, hogy problémát okozzon, attól hogy egy pár vagytok még elmehettek külön is szórakozni, még jót is tesz a kapcsolatotoknak. Ha meg kicsit nyitottabbak vagytok mindketten akár meghallgathatjátok egymás kedvenc számait, ki tudja a végén még megszeretitek kicsit :) Én például a rock zenén át a technoig vagy a mulatósig bármit meghallgatok ha az ízléses :)
2017. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha amiatt megy tönkre, az annyit is ér.

Fülhallgató, füldugó, aztán kézcsókom.

Itt inkább az a baj, hogy te ki tudsz akadni bármilyen zenétől és ez konfliktust okoz. Ezt a részt csak akkor tudom elképzelni, ha Nótári Marit hallgat.

2017. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!