Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezelnéd azt a szituációt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezelnéd azt a szituációt, hogy a szerelmed epilepsziás és szeretne tőled gyereket? (enyhe epilepszia, gyógyszerekkel tünetmentes - kb 10% esély, h örökli)

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is epilepsziás vagyok, gyógyszerrel, de amikor a párommal erről beszéltünk annyi merült föl bennünk, hogy tervezett baba legyen, és orvosi konzultáció teherbe esés előtt. Az a tíz százalék semmi.
2010. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagybátyámnak 2 egészséges gyermeke született, pedig ő is az.Én nem igazán problémáznék ezen szerintem.
2010. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sztem sem lehet ez egy párkapcsolati krízis!
2010. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan be lehet vállalni a teherbeesést :) Az epilepszia egy kezelhető betegség (koraszülött kisöcsémnek lett epilepsziája az oxigénhiány miatt, tehát nem csak örökléssel lehet valaki epilepsziás), megfelelő gyógyszerekkel szinte tünetmentessé lehet tenni. Ráadásul az a 10% igen csekély, emiatt ne aggódj :)
2010. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%
Tünetmentes epilepsziás kismama vagyok. Az én páromnál 1 percig nem volt ebből probléma, amiből tudom h tényleg szeret. Valószínű ha ez neki problémát okozott volna nem lennénk együtt, engem senki ne sajnáljon. Az epilepsziát örökölni nem lehet. Esetleg a terhesség alatt szedett gyógyszertől lehet a babának fejlődési rendellenessége. De a mai gyógyszerek már nagyon fejlettek, amivel megtudják előzni esetleg a problémákat(különböző terhesvitaminok). 31 hetes kismama vagyok és én is a baba is teljesen jól vagyunk. Még egyszer hangsúlyozom az epilepsziát nem lehet örökölni.
2010. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

32. Milyen nagy az epilepszia kockázata, ha az apa vagy az anya epilepsziás?


Ez nagyban függ az epilepszia típusától. Az ún. idiopátiás generalizált epilepsziában (tehát ahol nincs agyi károsodás a generalizált epilepszia hátterében) az utódok kockázata mintegy 8%-os. Vagyis több mint 90%-os az esélye annak, hogy az utód nem lesz epilepsziás. A tüneti fokális epilepsziákban (ahol valamilyen kimutatható vagy valószínűsíthető helyi károsodás okozza az epilepsziát) az öröklődés kockázata lényegesen kisebb, legfeljebb pár százalék.

2010. máj. 20. 15:17
 7/7 A kérdező kommentje:

Az epilepszia különböző típusai közül csak kevés öröklődő, de ilyenkor is alcsony a valószínűsége annak, hogy az utódban epilepszia alakul ki.


Tehát lehet a tied nem öröklődik de egy pár típus igen. Csak, hogy pontosak legyünk.

És nagyon sok ága van az epilepsziának (sajnos). És van amelyiket gyógyszerekkel sem lehet kezelni. No még az is érdekes kérdés, hogy lehetséges-e, hogy az utód erősebb epilepsziás lesz mint a szülője. ... De ezt majd a doktornőmtől :D

2010. máj. 20. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!