Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valakinek volt dolga pszicholó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valakinek volt dolga pszichológussal mint segítség a párkapcsolatban? Segített?

Figyelt kérdés

3 éve már, hogy az első Nagy Szerelmem elhagyott egy másik nő miatt. Sokáig nem találtam a helyemet, de 1 éve már, hogy együtt vagyok a jelenlegi párommal. Semmire nem panaszkodhatok, viszont a 3 évvel ezelőtti csalódást még a mai napig érzem: nehezen tudok bízni a páromban, kételyeim vannak, nem érzem magam jónak, miközben Ő mindent megtesz, hogy bebizonyítsa nekem az ellenkezőjét. Ezeket az érzéseket még a múlthoz tudom kötni, félek hogy újra csalódni fogok...Szorongásaim vannak és sokszor vagyok ok nélkül feszült és ebből veszekedések alakulnak ki.

Eljutottam arra a pontra (A párom is már ajánlotta, hogy mi lenne ha szakemberhez fordulnánk), hogy felkeresek egy pszichológust, hátha tudna nekem segíteni, hátha tud nekem/nekünk segíteni és tanácsot adni. Szerintetek jó ötlet? Valakinek már hasonló tapasztalata? Mire számítsak egy pszichológusnál? Csak elkezdek vele beszélni a problémámról és alakul? Vagy hogy működik egy ilyen folyamat?


Köszönöm a megértő válaszokat! :)


2017. márc. 20. 17:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg érdekelne, hogy aki ilyen szorongással, önbizalomhiánnyal küzdött, az hogy győzte le, hogyan alakította a személyiségét ki olyannak, hogy másképp álljon a dolgokhoz és ne legyen féltékeny típus?
2017. márc. 20. 17:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen segített átalakítani az emberi kapcsolataim működését, de ez hosszú idő. A kötődési problémák egészen kora gyerekkorból fakadnak, a későbbi (felnőttkori) csalódások már tünetei, és nem okai a problémáknak.
2017. márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én mint szakember tudok írni a másik oldalról bár én gyerekekkel dolgozom.

A tanácsadás/terápia lényege hogy megtanulj rálátni a saját problémáidra, együtt felfedezzétek hogy honnan indult, mi a probléma gyökere és hogy mire lenne szükség a megoldáshoz (ez tulajdonképpen az önismeret fejlesztése). Mindketten dolgoztok ezen, hiszen a pszichológus nem lát beléd, viszont van egy olyan egyedi, független nézőpontja, tudással karöltve ami pl. családtagoknak, barátoknak, idegeneknek nincs. Plusz ugye a háttértudása amit az egyetemi évek alatt szerzett.

Akárkit is keresel fel szerintem a legfontosabb, hogy meglegyen a szimpátia az irányában és hogy lehetőleg rendelkezzen a megfelelő végzettségekkel. Tehát minimum okleves pszichológus legyen, vagy tanácsadó szakpszichológus. Ezen belül is léteznek módszerek, valaki mondjuk művészetterapeuta, ő lehet rajzolni fog, egy klinikai irányultságú felvehet teszteket veled, egy kognitív irányultságú pszichológus meg lehet házi feladatot is ad :)

Szóval sok fajta módszer létezik, tájékozódj, nézz ki egy szimpatikus szakembert, kérdezd meg hogyan dolgozik, és azt tanácsolom végj bele.

2017. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én olyan nőt ismerek, aki 7 év után hagyott ott más nőért a párja.

Amikor erről beszélt, sajnálja az elvesztegetett időt, de a legrosszabb, hogy azóta nincs normális kapcsolata, nem bízik senkiben, mert elkönyvelte ezt magában, így csak egy olyan emberrel van együtt, aki kihasználja, de nem kapcsolatban vannak, nem számíthat rá fontos dolgokban.

Sajnos így saját magától veszi el az időt, amit valóban a társ megtalálására fordíthatott volna..


Szóval ezt látva, ha a párod is melletted áll, mindenképpen javaslom, hogy ezt próbáld meg feldolgozni, ah egyedül nem megy, akkor pszichológussal, de egy régi rossz történésnek ne engedd, hogy befolyása legyen a jövődre.

2017. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem segített. 1 évig jártam, szerinte több évig kellett volna. Az bosszantott, hogy amiket mondott az csak a hitre épült és semmi nem bizonyította illetve logikátlan volt. Nekem az a bajom, hogy akit vonzónak találok, annak én nem vagyok vonzó, ezért sosincs párkapcsolatom. F,37
2019. febr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így lassan 2 év elteltével :) Végül nem kerestünk fel dokit, az interneten talált anyagok, tapasztalatok alapján fejlesztettem önmagamat. Sajnos még azt a pontot nem értem el, hogy ha ezzel az exel es a nőjével találkozok (nagyon ritkán), akkor ne legyen görcs a hasamban és ne tudjak elmenni mellettük úgy, hogy büszkén a szemükbe nézek, de ezen is már dolgozom, ugyanis nem nekem kell rosszul éreznem magam. Fél-1 éve hogy rávezettem magamat arra, hogy "köszönettel" tartozok ennek az exnek azért, amiért elhagyott, ugyanis nem engedte, hogy egy hamis alapokra épülő kapcsolatba fektessek további energiát, és ami a legfontosabb: hogy a történteknek köszönhetően elmentem az egyetemre és belegondoltam, hogy mennyi szuper dolog történt velem: bulik, új emberek, új barátok, sikerélmények, diploma. Kvázi megköszönném neki, hogy ilyen jó dolgot tett velem!
2019. febr. 2. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!