Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékenység? Irigység? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység? Irigység? Mi ez? Veletek is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

A páromnak (volt) egy régi lánybarátja, aki többet akart volna tőle - de a párom sosem akarta - ezért csak barátok maradtak. Már nincsenek olyan jóban, volt is egy nagyobb vita köztük. Ennek ellenére elmondhatatlan ellenszenvet és düht érzek a lány iránt.Már attól felbosszantom magam, ha meglátom, hogy emailt írt a páromnak vagy Szilveszteri SMS-t küldött stb. Miért van ez? Tudom, hogy nem csalna meg a párom pláne nem vele, hisz ha kellett volna neki, már rég megkaphatta volna. Semmi gond nincs a kapcsolatunkkal, jól meg vagyunk. Mégis, szinte egy kanál vízbe bele tudnám fojtani a csajt. Mit csináljak? Egyszer már volt egy kisebb vitánk a lány miatt, és úgy érzem a páromnak kicsit hiányzik a lány barátsága. De nem vallotta be. Akkor miért van mégis, hogy időnként "váltanak pár szót"?.. Egyedül én vagyok olyan, hogyha azt mondom lezárok valamit, akkor azt le is zárom?

Mondjam el újból a barátomnak mit érzek, vagy mit tegyek?


2010. máj. 10. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg, az őszinteség a legkönnyebb, tiszta lesz a lelkiismereted:)
2010. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerintem normális ha vannak olyan lányok, akiket nagyon nem bírsz elviselni - mindenkinek vannak ilyenek, különösen ha valamilyen köze van a barátodhoz, s össze is vesztetek már miatta.

Viszont ezt próbáld meg lenyelni, ha nem beszélnek túl gyakran akkor nincs gáz, ha viszont megtiltod hogy találkozzanak, abból nem jöhetsz ki jól, sajnos akkor te leszel a gonosz mumus aki eltiltotta egy havertól, ami visszaüthet rád (ennek a lehetőségnek a bekövetkezése a barátodtól függ, lehet kötélidegzetű és semmi baj nem lenne, lehet kiakad, esetleg a csaj ellened próbálja hangolni - ez a szituációtól függ, te tudod milyen jellemek).

Ugyanakkor érdemes megbeszélned a barátoddal, nem hisztisen, nem követelőzősen, csak higgadtan, hogy érzel némi ellenszenvet a lány iránt, így valamennyire feloldódhatnak az érzéseid, vagy legalábbis a beszélgetés megnyugtat, hogy nincs miért aggódnod.

2010. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

Már beszéltünk róla.. És nem is igazán vita lett, csak amolyan " de miért, ha Te is tudod, hogy többet akar Tőled, és kavar meg szemtelen?" És mit mondhatna rá..

Nem akarom felhozni megint a témát, mert volt már egy két dolog az utóbbi időben amire azt hitte, hogy direkt akarok vitázni. Ennek ellenére viszont tudom, hogy beszélnünk kéne róla.

De ha nem történt semmi, csak láttam, hogy kapott tőle egy emailt, az nem akkora dolog.. Mégis bosszant...

2010. máj. 10. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:

teljesen ugyanebben a helyzetben voltam... de van egy nagy igazság amit egy nagyon bölcs ember mondott. afelé kell nyitni akivel a legrosszabb a kapcsolatod. én nagyon rühelltem a csajt de megpróbáltam előítéletek nélkül nézni rá, és mindig mosolyogni amikor találkoztunk. egy darabig küzdöttem magam ellen de aztán feltűnt h a mosolyom már őszinte. aztán volt egy este mikor összefutottunk egy buliban a barátom épp nem volt ott. és megbeszéltünk mindent én elmondtam neki h féltékeny voltam rá, ő meg elmondta h miattam nem mert már kommunikálni a pasimmal mert biztos volt benne h én utálom és rosszul esne. azóta beszélőviszonyban vagyunk, néha eljárunk közösen ide-oda. és ámr nem vagyok féltékeny se:)


persze ez csak saját tapasztalat nem mindig jöhet össze. de sztem meg lehet próbálni:)

2010. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ez a csaj inkább annak örül, ha besározhat.. :-S

és "szerencsémre" még összefutni sem tudok vele, mert nem lakik közel..


lehet mondani, hogy hülye vagyok, hogy még mindig ezen rágom magam. és igazatok is lenne/van.. de nem tudom mit kéne megpróbálnom..

2010. máj. 10. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Án is ugyanigy érzek pár lány iránt. Egyik még jobban, a másik annyira már nem izgat. Pedig nekem is ex-pasijaimmal vannak együtt... Szerintem egy kis irigység, vagy szerelemféltés van benne... Ne félj, idővel elmúlik!
2010. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kell hagynod magad. Nekem is volt hasonló tapasztalatom és nagyon kiakadtam. Meg is mondtam a barátomnak, aki akkor ott megharagudott rám. Én elmagyaráztam neki, hogy ha én vagyok a szerelme, engem szeret, akkor ne a másik lányt védje. Elgondolkodott és igazat adott nekem, majd meg is szakította a másik lánnyal a kapcsolatot. Abba kell a fiúnak is belegondolnia, ha te lennél olyan helyzetben, hogy neked lenne fiú barátod, aki hasonlóan viselkedne veled, mint vele a csaj, akkor az neki hogy esne. Amúgy ha tényleg szeret, akkor neked fog igazat adni és meg fogja érteni az aggodalmadat. És még valami, ha ennyire rágódsz ezen, jobb minél hamarabb kimondani, mert csak nyomasztani fog, és egyszer csak robbanni fog a bomba!
2010. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előzőnek nincs igaza. Azért találkozik más lánnyal, bár sosem lesz semmi köztük, mert a szerelem terhe nélkül ismerhet meg mélyen egy nőt. Ez jó. Javítja a kapcsolatotokat. Azért, mert neked szar, ne őt büntesd.
2010. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondhat akárki akármit, én nem hiszek a fiú-lány barátságban, mert az egyik fél előbb vagy utóbb, nyíltan vagy titokban de mindig mást is akar.

Az én páromnak nincsenek lánybarátai, nekem nincsenek fiúbarátaim és ez így van jól. Persze olyan van, hogy párokkal járunk össze, de az megint más, mert mindig csak úgy találkozunk ha legalább a 4emberből 3 ott van. Nálunk ezt senki sem fájlalja és valószínűleg nem is működne másképp. Nekem a párom a legjobb barátom és én is neki, emellett van pár haver és ez így normális. Szerintem.


Mellesleg ha már a csaj ráhajtott a barátodra,az már nem lehet barátság. Ezzel most nem a féltékenységed akarom növelni, hanem csak a saját véleményem, de tudom, hogy sokan nem így látják a dolgokat.

De nálam és a páromnál működik.. Így nincs se féltékenység, se megcsalás és a legjobb hogy mindent meg tudunk beszélni a másikkal.

Próbálj beszélni a barátoddal, mert ha szeret meg fog érteni :)

2010. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!