Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A parom nem akarja megerteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A parom nem akarja megerteni a problemaimat, sot ront rajtuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok, amiket nem tudok lerendezni a fejemben, nagyon kihatnak a minden napjaimra. Bantalmaztak a szuleim napi szinten fizikailag es lelkileg is. Volt, hogy ugy megvertek, hogy korhazba kerultem. O nem erti meg, mert sose volt ilyen helyzetben. Maga a problemam felismerese egy folyamat volt, a gyogyulas egy masik, es en epp ebben vagyok. Terapian vagyok. Mikor elmeseltem neki, hogy sirva, hogy valoszinuleg a gyerekkorom traumai hatnak ki a mai gatlasaimra, szinte nem mondott semmit, mikor meghoztam, azt a lepest, hogy megszakitom a szuleimmel a kapcsolatot, arra se mondott semmi biztatot, pedig nagyon nehez volt, a terapiarol meg se kerdezte mibol all. Ossze kellett irnom a dolgokat, amik ugy erzem hogy segitenek es amik ugy erzem, hogy rontanak. Megmutattam neki, elmagyaraztam, de a segitoeket egyaltalan nem veszi a figyelembe, a bantoakat viszont sokszor mondja/csinalja, de megbeszelni nem hajlando oket, kb elfelejti. Ma kicsit feszultebb napom volt, sirtam is, es nagyon bunkon kezelte, kiabalt velem, szerintem direkt hergelt, mert apamat emlegette. Hogy erethetnem.meg vele, hogy sokkal konyebb lenne ez az egesz, ha bevonhatnam, de ehez szukseg volna ahoz, hogy elozekenyebb legyen? Normalis valaszokat legyszi, magam alatt vagyok.
2016. dec. 17. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy együtt egy ilyen bunkó emberrel? Nem erre lenne szükséged. Ettől még az egyedüllét is jobb. Így duplán szenvedsz.
2016. dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkorukban bántalmazott nők, sokszor felnőttként is bantalmazo kapcsolatba kerülnek.

Nem mondom, hogy ez az, vagy az lesz, de ami látszik, hogy teljesen érzéketlen a problémaiddal szemben, nem törődik veled.


", szerintem direkt hergelt, mert apamat emlegette"

Hm.

Vigyázz ezzel az emberrel... lehet a fenti soraim már be is igazolodtak...

Nincs az a lelki mélység, ahonnan ne lehetne visszajonni.

Fel a fejjel :)

2016. dec. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Veszekedéskor mindig rád teszi a felelősséget?
2016. dec. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen :( :( hat sokszor ram teszi a felelosseget, mert nem ert meg es az a baj, hogy hajlamos vagyok szorongani, ami neha indulatokat is hozz magaval. Es sokszor egy oleles megnyugtatna, de megsertodik azon, hogy indulatos vagyok es akkor az en hibam a szitu.
2016. dec. 17. 01:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerünk titeket, így nehéz megérteni a szituációkat.

De amit nem értek, az az hogy milyen párkapcsolat az, ahol ennyire lesz.arja az egyik másikat? Egy lelkileg sérült ember vagy ő viszont sajnos nem szeret téged annyira, hogy segítsen neked. Szerintem nem csak a szüleiddel kellene megszakítanod a kapcsolatod, hanem magadban lerendezni a dolgodat és felállnod, megerősödnöd, mert ilyen passzív emberek mint a párod csak visszahúznak.

2016. dec. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg lehúz, így tart benne ebben a kapcsolatban. Valószínűleg vannak problémái saját magával, amit egy fura leszrom stílussal leplez, de azt gondolja, h otthagynád, ha rendben lennél. Szedd össze maga, a legfontosabb az lenne, hogy a terápiával haladni tudj, jó, hogy felismerted, h a pasid ebben hátráltat, előbb-utóbb meg kell hoznod azt a döntést, h otthagyd, mert komolyan bele fog nyomni a szakadékba. Megérdemed, hogy helyregyere, megérdemled a támogató hátteret és hogy ne egy ilyen lelkileg bántalmazó pasival legyél!
2016. dec. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a párod , ő - gondolom ő a pasi - és csak dugni tart. Amellett bunkó és szeretné, ha a kapcsolatotokban is ilyen alárendelt, megalázó helyzetben lennél, mint a szüleid.

Szóval pont semmit nem veszítesz vele, ha elfelejted.


Ha kórházba is kerültél verés miatt, ők tán csak tesznek feljelentést, vagy valami lépést - ha 18 alatti vagy akkor a gyámhivatal felé.

Sajnállak, nagyon.

2016. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mar felnott vagyok.
2016. dec. 17. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!