Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hol a határ? Meddig érdemes küzdeni?
A kérdés elméleti, így konkrét esetet mellőz. :)
A manapság "divatos" kapcsolatmodellre gondolok alapvetően, amikor is már könnyebb lecserélni a partnert, mint megoldani a problémákat.
Azt gondolom, az lenne a normális, és egy jól működő kapcsolatban jelen is van, hogy probléma esetén megoldjuk, és alkalmazkodunk, és kitalálunk valamit.
De meddig mondható ez egészségesnek?
Meddig lehetünk rá büszkék, hogy igen, én ragaszkodom a másikhoz, és megpróbálunk mindent - és mikortól beteges, túlzott a ragaszkodás? Mikor számít függőségnek, vagy feleslegesnek az erőlködés?
Azt gondolnám, hogy ilyen esetben talán a környezet a mérvadóbb, hiszen ha benne van valaki az adott szituban, nem feltétlen lát tisztán... De ahogy ezen az oldalon, a való életben is az látszik, hogy probléma esetén könnyebb a szakítást javasolni.
Ha például az egyik fél azt gondolja: "eddig minden kapcsolatom rossz volt, most ezt nem adom fel, mert azt akarom, hogy működjön" - meddig tartható ez az elv?
Ti mit gondoltok?
Nekem nem sok párkapcsolatom volt, ebből adódóan elég ragaszkodó fél vagyok, voltam. Túlságosan is ráfüggtem a leányzóra, de tegyük hozzá, hogy már előtte is más oldalakról elég sok kudarc ért, szóval itt a végsőkig próbáltam küzdeni, de mind hiába.
Nem ismerek sok nőt, de amit igazából látok, az az, hogy egyszerűen ma már csak addig hajlandóan küzdeni legtöbbször az emberek, de talán leginkább a nőkre jellemző, amíg kényelmesen érzik magukat a kapcsolatban.
Sajnos az én partnerem nem volt az a küzdő típus és inkább abban gondolkodott, ha ez nem működik, akkor majd talán működik egy másik.
Szerintem nem szabad nagyon ragaszkodni, mert minél jobban ragaszkodunk, annál nagyon pofon érhet minket a hő szeretet másik felünktől. Szerintem nem szabad betegesen ragaszkodni, mert ha menni akar, akkor kezed-lábad eltörheted, mert ha egyszer már döntött, akkor sok esetben már nincs vissza út.
Egyébként helyes a meglátásod, ugyan is tényleg helyzet, illetve egyén függő. Tényleg nem látunk tisztán sokszor.
Amit én az exemnél tapasztaltam, az az, és ami sajnos a nők 80%-nál legalább így van:
Engem ott hagyott és egyből bele vetette magát a pasik közé. Több sráccal is volt együtt, illetve volt egy egy éves kapcsolata, ahol a srác végül szakított, mert nem lehetett úgy a lánnyal, ahogy az kellemes lett volna mindkettejüknek, alig dobta ki a gyerek, szerintem rá 2 hétre már másik pasival volt együtt.
Annyira meg van fertőzve az emberek feje ezzel a "nem szabad megállni egynél", meg "hogy ki kell élni magát az embernek".. szerintem ez botrányos. Mert nagyon rossz útra tereli a fiatalságot, olyan szinten, hogy lehet meg se tanulják értékelni amijük van és talán van aki szeretni se képes igazán.
Pl, betegesnek tartom az ő részéről ezt a "nem tudok meglenni pasi nélkül" dolgot. Persze, nem azt mondom, mert az ember társas lény, de azért úgy, hogy ennyire könnyen megy egyik kapcsolatból a másikba az valahol azt bizonyítja, hogy egyik sem volt szerelem. Ha szeretek valakit, nem ugrálok fiúról fiúra, szerintem, vagy lányról lányra.
Tehát még egyszer: igen, ma már egyszerűbb kihátrálni, mert úgy vannak vele, hogy úgy is halálra ítélt az a kapcsolat, és nem is akarják megoldani.
De akkor az ilyen ne is menjen férjhez soha! Ne tegye tönkre más életét a saját hülyesége árán.
"Én, XY fogadlak, téged, YX törvényes férjemül/feleségemül, és kitartok melletted jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben, szeretni és tisztelni foglak, míg a halál el nem választ."
Azt nem mondom, hogy ne lenne olyan helyzet, amikor tényleg törvényszerű már a szakítás, mert értelmetlen folytatni. De van amikor nagyon kis problémákért dobnak el éveket az emberek.
Vannak olyan dolgok, amiknél normális ember tudja, hogy a kapcsolatnak vége, és pontot kell tenni a végére.
A teljesség igénye nélkül:
- megcsalás
- pofon
- alkoholizmus, drogfüggés
- pénzszórás (szerencsejáték)
- élősködés a másikon
Ezek ilyenek, és minden kívülállónak egyértelmű is, hogy itt hagyni kell. (Lásd az ide írogató idióta picákat, hogy veri a pasija, de nem akar szakítani...)
És vannak azok a mélypontok, amik minden hosszú kapcsolatban előfordulnak, és át lehet hidalni, ha MINDKETTEN tesznek érte.
Mármint nem azt teszik, hogy ilyenkor sírva rohannak egy szeretőhöz vigasztalódni, mert ellaposodott a kapcsolat.
első: kicsit kihallatszik a csalódás az exedből a sztoriban,de azért nem kell a nőket általánosítani. Főleg,hogy a környezetemben az a legnagyobb gond, hogy a barátnőim túlságos ragaszkodnak a kapcsolatukhoz, egyik sem gondol bele abba,hogy pl mással is lehetne, és amikor rossz lesz a kapcsolat,kétségbeesésükben mégjobban elkezdenek ragaszkodni (így pl egy pofont is eltűrnek)
Amúgy addig ragaszkodok, amíg több a jó dolog,mint a rossz. (persze ha valami váratlan,rajtunk kívülálló dolog történik, pl a barátom elveszti a munkahelyét,és emiatt feszült, több a rossz mint a jó mégis kitartok mert ez csak egy átmeneti állapot.
Egy válaszom egy hasonló kérdéshez:
"3,5 éve vagyunk együtt. Első évben semmi baj nem volt. Most 1 éve nincs semmi baj :)
De ami a maradék 1,5 évben volt... Azt nem kívánom senkinek. Se veled se nélküled kapcsolat volt, de iszonyat szörnyű! (Megcsalás nem volt egyikünk oldaláról sem!!)
Belefáradtunk a balhékba-1,5 év után nem is csoda. Már erőnk nem volt veszekedni. Most meg már olyan szinte mint az elején :)
Hála Istennek :) "
És tényleg belegondolva szörnyű 1,5 év volt. Mindenki azt mondta, hogy szakítsunk, nincs jövőnk stb.. ne bánjuk hogy nem adtuk fel. Azóta sokkal jobban alkalmazkodunk egymáshoz, nincs veszekedés sem. :)
#5 Kíváncsi lennék, mivel sikerült megjavítani a dolgot. :)
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Csak ezeket a lepontozásokat hanyagoljuk, szerintem minden szempont érdekes. :) Az első válaszoló is nyilván nőkről tud beszélni, ha ő pasi, más meg pont fordítva. :)
Hogy lehet felismerni, hogy ez csak mélypont vagy tényleg vége? Az utolsó válaszolóhoz hasonló esetekre gondolok, hiszen ott mindenki keresztet vetett már a kapcsolatra, mégsem volt veszve. Máskor meg szimplán nem hajlandók felismerni a felek, hogy nincs miért küzdeni.
Amíg a kölcsönösség, egyenlőség fennáll.
De ez azt is jelenti, hogy nincs küzdelem, mert amikor már erőlködni kell, már nem odavaló töltelék van a palacsintában...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!