Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A veszekedés (vitatkozás)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A veszekedés (vitatkozás) igen is kell egy párkapcsolatba. Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy minden "egészséges" párkapcsolat része a veszekedés is. Nem az "anyádpi..ázós" veszekedésekre gondolok, hanem a nézeteltérésekre, amiket néha vitatkozással old meg az ember. VAnnak ismerőseim, akik azt mondják sosem veszekednek, vitatkozna, mondjuk még nincsenek egy éve együtt, de akkor is. Vagy nem stimmel valami vagy hazudnak:P Valahol szerintem egészséges a vitatkozás, nem lehet mindig mindent lenyelni a másiknak, mindent "igen, szivem, úgy lesz szivem"-el elintézni. Ti nem így gondoljátok?

Én 3 éve vagyok a párommal, és bevallom, az első év után rengeteget veszekedtünk, de minden veszekedés alkalmával tanultam, építő jellegűek voltak...formálódtunk-alakultunk egymáshoz...Mostmár ritkán veszekszünk és akkor is csak halkan, moderálva...persze úgy, hogy nem bántjuk közben a másikat, de hangot adunk a nem tetszéseinknek...

Nem azt mondom, hogy ordibálni kell, szemtelenkedni, minden marhaságon veszekedni, de azért senki sem galamb lelkű...aki meg igen abból előbb utóbb papucs lesz...mi a véleményetek erről?


2010. ápr. 10. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én pl. ismertem olyan lányt, akivel el sem tudtam képzelni, hogy lehetne veszekedni. Annyira egy halk szavú, csendes, nyugodt kis lélek volt, hogy el se tudta képzelni az ember, hogy milyen, amikor dühös.


De egyébként is, kérdés, hogy mit értesz egyáltalán veszekedés/vitatkozás alatt, mert legalábbis az én felfogásomban ez mindenképp egy indulatos dolog, márpedig indulatból cselekedni/beszélni már eleve zsákutca. Nagy levegő, elszámolunk egy darabig, stb., és szépen csendben, nyugiban, értelmesen is meg lehet beszélni mindent. Aki csak a hangját felemelve tudja érvényesíteni magát, az legalábbis az én tapasztalataim szerint egy agresszív dög, aki értelmes érvek híján erőszakkal kárpótolja magát.


Szóval szerintem a civilizált beszélgetés és egyeztetés a követendő út.

2010. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dettó nővérem meg pasija!:S 11 hónapja vannak együtt és a srác akkora egy papucs, lenyel mindent. Amit a tesóm akar az úgy is lesz, úgy is van, ha a srácnak nincs pénze, de tesóm gumicukrot akar akkor is megkapja.. meg tesóm lealázza, szónélkül elviseli. Papucs.

Szerintem is egy egészséges kapcsolatba van veszekedés. így lehet igazán "kikapcsólodni" és tiszta lappal inditani. :S mert aki nem veszekszik, abba felgyülemlik és egyszer kiborul a bili és akkor fog mindent elmondani...

2010. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenen összekapni, de az sem jó, ha az egyik fél mindig mindent ráhagy a másikra csak azért, hogy ne legyen veszekedés. Meg kell találni a középutat.
2010. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem és párom szerint is szükséges a vitatkozás egy kapcsolatba. Mi is szoktunk veszekedni, nem a tányérdobálós módon, de össze szoktunk vitázni, mert mindkettőnk fafejű. Utána megoldódik, de szerintünk azoknál, akik nem veszekednek, felgyülemlik az indulat, és egyszer kinyírják egymást. Anyumék is vitáztak, amikor apum élt, de soha nem kiabáltak, mert apum fogta, és kiment, hogy anyum ne morogjon vele, és később beszélték meg, amikor anyum agya nem volt elborulva.
2010. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Vannak dolgok (nem hiszem, hogy két ember MINDENBEN egyet ért) amiket nem lehet megoldani anélkül, hogy oda ne szóljál valamit...felindulásodban stb...

Persze nem azt mondtam, hogy így oldunk meg konfliktusokat, mert beszélgetéssel, kommunikációval hiszem, hogy sok mindent meglehet oldani. De van amikor a legnyugodtabb emberből is előjön az odamondogató..ami nem feltétlenül rossz. Utána meg szépen meglehet beszélni, hogy kit mi bántott, nem kell keserű szájízzel maradni:)

2010. ápr. 10. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen és nincs is jobb utána, kibékülésképpen szexelni egy nagyot.
2010. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a veszekedés a lényeg hanem az, hogy megbeszéljék a dolgokat ha valami nem jó.
2010. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is szükség van rá. Barátnőm hihetetlenül heves mérmérsékletű,azonnal felhúzza magát és "erőszakos" lesz. Ilyenkor szoktam ráhagyni,hagy mondja a magáét,majd mikor emgnyugodott,leültettem,teljesen nyugodt hangon felvázolok neki egy mindkettőnk számára jó alternatívát.

Meg vita után a szex is jobb :D

2010. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
énis veszekednék, de csak néha, de a párom nem igazán hagyja... fogja magát és duzzog inkább, mostmár azon a ponton vagyok hogy csakazért se veszekszek, de ez meg nem jó, mert ilyenkor meg az jön h úgyis bajom van és már az se érdekel néha h megbeszéljem a másikkal... úh egyszóval veszekedni azt kell néha
2010. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!