Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van esély arra hogy megváltozz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély arra hogy megváltozzunk?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy éve hogy összejöttem a párommal. Az utóbbi időben elég sokat bántottuk egymást. nem fizikailag, hanem lelkileg. Minden egyes nap elsirtam magam, mert már nem birtam h mindenbe beleköt. Megbeszéltük mindig a dolgokat, de mindig kezdődött elölről...kicsi apró veszekedések amik számomra eleféánntá dagadtak és már mindenen elsirom magam:( Tegnap azt hittem minden tökéletes lesz, hiszen egy évesek vagyunk (amúgy nem nagyon ünnepeljük hogy egy hónap, két hónap stb...) de nem úgy lett, kiakadt és ellaposodott a tegnapi nap is, annyira hogy majdnem szakitottunk.mikor hazament felhivott és sirt hogy nem akar elvesziteni és bocsássak meg neki...Én persze hogy megbocsájtok neki, hiszen szeretem. És tudom hogy Ő is engem, de az utóbbi időben már eléggé eltávolodtunk egymástól...lehet tenni valamit? 18 éves lány
2008. szept. 24. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem könnyű ezt eldönteni, vannak érvek és ellenérvek. Épp ma olvastam, hogy egy kapcsolat csak akkor menthetetlen, ha a felek már veszekedni sem tudnak egymással...

A saját tapasztalatom alapján viszont azt mondanám, hogy jobb, ha békében elváltok. Én 8 évig voltam olyan kapcsolatban, amiben állandóan martuk egymást, én mindíg reménykedtem, hogy majd jobb lesz. Hát, nem lett.. és közben rengeteg időt elpazaroltunk. Én nagyon bánom, hogy képtelen voltam még idejében abbahagyni.

De biztos, hogy lesznek, akik azt írják, hogy nekik sikerült, de az tény, hogy ennek az a feltétele, hogy mindketten akarjatok változtatni, és ezen keményen dolgozzatok! Anélkül hiába.

2008. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól tartok, nem fog tetszeni amit írok. Úgy gondolom, ez a kapcsolat megromlott. Persze javítani lehet(ne), nagyon jó, hogy megosztjátok egymással a gondjaitokat. És ez eddig rendben is volna, de mégis újra felbukkannak a problémák! Vagy nem célratörően, lényegbevágóan közlitek egymással (mert ha már mondasz/mond valamit, akkor értelmesen, vagy sehogy!), avagy elfojtott gondok állnak a háttérben.

Egy egyszerű példa - rám: már egy ideje sulis gondom van, amivel holnap kell véglegesen szembenéznem. Ez az én gondom, rám tartozik, mégis a barátomon vezetem le a feszültségem, minden ok nélkül. Egyáltalán nem tehet róla, sőt, még segíteni is próbál, egyáltalán nem piszkál, mégis valamibe bele tudok kötni, mert belül nagyon nyomaszt a gondom!

A sok felhalmozódott lelki bántásból persze, hogy csak nagyobb lesz. Ebből az látszik, hogy mégsem teljesen beszélitek meg a gondjaitokat. (Ha már fizikai bántalmazás jelentkezne, akkor abszolút egyértelmű lesz a válasz: ott hagyod őt.)

Ha nem sírnál minden nap, akkor azt mondanám, zökkenők minden kapcsolatban vannak. De hogy ennyire súlyos a helyzet, így azt hiszem, jobb lenne, ha nem 'nyűglődnétek'. Hosszú távon visszaköszön majd a feszültség (akár már máson is levezeted, ilyenkor én úgy érzem, mintha nem lenne önkontrollom). Persze, szereted, és ő is mondja, de valahogy mégsem azt érzed, mikor el kezd piszkálni és sírva fakadsz, nem igaz?

Ez legyen az első és utolsó esélyed, amit neki adsz. Még mindig lehet, hogy az elfojtott probléma áll mögötte, amit vagy nem akar megosztani veled, vagy még ő sem meri beismerni saját magának. Ezt mielőbb ki kell deríteni, és utána lépni, ha szükséges.

Ha valami történik, akkor írhatnál ide, hátha kiderül valami! :) Üdv, famerilla.

2008. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha őszinte vagyok magammal akkor azt mondom hogy egy idelyig állandóan Vele voltak gondok, és a sok igéret sok változni akarás azt hozta hogy már azon is kiakadok amin nem kellene, vagy régebb nem akadtam ki. tudom azt hogy szive minden szeretetével szeret...elkell mondjam hogy rengeteg dolog van a hattérben, amit csak én tudok, és én segitettem neki feldolgozni annak idelyén. egy eléggé komoly depresszióból rángattam ki, a szakadék szélén volt...mikor megismerkedtünk édes volt meg mindig mosolygott. azt mondta nekem hogy ő nem ilyen valójában...aztán később kiderültek a dolgok. tény hogy sokat változott, és tudom, hogy miattam. én szeretnék mellette lenni, de lassan idegileg roncs vagyok. köszönöm a válaszokat:) köszi Famirella:)
2008. szept. 24. 14:17
 4/8 A kérdező kommentje:
**Famerilla
2008. szept. 24. 14:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Rendes Tőled, hogy segíteni próbálsz/segítettél neki, egy barátnőnek kell is, na de nem a Te egészséged árán! :) Ha miatta a végén Te jársz rosszabbul, akkor nem neked kell segítened. Esetleg szakemberhez elküldeni, ha saját magával nem boldogul. Te segítettél, megtetted, amit tudtál. Talán ez az igazi énje... Ne hagyd, hogy teljesen tönkretegyen.

famerilla.

2008. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) ma beszélünk este remélem minden rendben lesz
2008. szept. 24. 16:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Beszéltünk. Bocsánatot kért egy szál vörös rózsát kaptam...kicsit hiszek abban hogy minden rendben lesz:) mostmár csak idő kérdése:)
2008. szept. 24. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én is nagyon remélem! :) Sok sikert a jövőben!

famerilla.

2008. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!