Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megcsalás? Ha csak szexelünk vkivel érzelem nélkül de a párunkat szeretjük, vagy ha csak a párunkkal szexelünk de közben másra gondolunk?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam itt egy hozzászólást a megcsalásról, ami eléggé elgondolkodtatott.

Szóval, az illető kifejtette, hogy nem várható el egy házasságban egyik féltől sem, hogy életük végéig egymással szexeljenek, hiszen időnként megkívánhatnak mást. Tehát amíg a félrelépés csak a szexről szól, addig náluk otthon ez természetes. Ha belegondolok, valahol igaza, van, hiszen lehetetlen 30-40évig úgy élni, hogy ne kívánjunk meg mást. És mégis mi a megcsalás? Ha csak szexelünk vkivel érzelem nélkül de a párunkat szeretjük, vagy ha csak a párunkkal szexelünk de közben másra gondolunk? Közben meg ott van az is, ha szeretek vkit, akkor nem csalom meg, mert nem okozok fájdalmat neki. Amikor tegnap ezt tegnap felhoztam a férjemnek, teljesen kiakadt, hogy ő nem akar megcsalni, nem is gondolokozik ezen, tehát felesleges ilyenekről még csak beszélnünk is. De persze nem tudja ő sem, mi lesz 5-10év múlva. Szóval az érdekelne, ti ezt hogy fogjátok fel, illetve mit gondoltok erről!?


2008. szept. 21. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem azért vagyunk emberek, mert uralkodni tudunk az ösztöneink felett. Ha egyszer valaki kimondja az "igen"-t, és örök (testi-lelki) hűséget fogad a másiknak, akkor tartsa magát ahhoz. Ha pedig nem sikerül, váljon el.

Az, hogy mindenből "kiszedem" a számomra legjobban tetszőt, és egy kicsit itt is vagyok meg ott is, abszolút azt jelenti, hogy átadom az irányítást az ösztöneimnek.

Ez több szempontból is hülye lépés: pl. megbántod a többi "részt vevőt", hiszen akaratlanul is kiosztasz rájuk egy olyan szerepet, amiben mindketten másodikok csupán és az első te vagy - a te kényelmed és boldogságot. Másrészt, valószínű, hogy ha a párod ezt megtudja, és hozzád hasonló felfogású, ő is félrelép majd - és "érdekes módon" ezt nem lesz majd olyan könnyű elnézni, mint a saját félrelépésedet. Harmadrészt: nem lehet "megállj"-t parancsolni. Ha megtetted egyszer, megteszed még egyszer, és így tovább - meglehet, mindig mással és mással.

Szóval, szerintem embertelen dolog, a vége valószínűleg az lesz, hogy idős korodra végtelenül magányos maradsz... Az ilyen embert hosszútávon nem lehet megbecsülni és feltétel nélkül szeretni - szerintem...

2008. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

100%-ig egyetértek az első válaszolóval! Azért vagyunk emberek, mert képesek vagyunk uralkodni az ösztöneinken. Ha szereted a párodat, akármilyen régóta is vagytok együtt, akkor kívánod is, olyan nincs, hogy szeretem, de nem kívánom, a szerelemben ott van a test vágy.

Az én véleményem az, hogy érzelemmentes szex nem létezik, akik számára igen, azok eléggé érzelemszegény emberek lehetnek. A szex egy intim dolog. Érzelmek és bizalom nélkül nem lehet csinálni (most arról beszélek, mikor valaki csinálni akarja, ha valamiért rákényszerül pl prostitúció stb. az más dolog), de lehet, hogy csak én vagyok ilyen maradi. Az én véleményem az, hogy ha valakit megcsalnak, akkor ott a kapcsolatnak véget kellene vetni, mert a megcsaló fél már nem szerelmes, legfeljebb csak ragaszkodik a másikhoz.

Persze meg lehet kívánni mást is, mindenki fejében megfordulnak ilyen gondolatok, de egészen más gondolni valamire, mint megtenni azt.


(Egy férfi)

2008. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az első válaszoló félreért. Eszembe sem jutott megcsalni a férjem, nem lennék képes megtenni, csak tegnap ezt elolvastam, és elgondolkodtatott. De ez nem azt jelenti, hogy félre akarok lépni, mert meg sem fordult a fejemben.
2008. szept. 21. 11:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy férfi gondolatához (egészen más gondolni valamire, mint megtenni azt):


"Azt nem tudjuk megakadályozni, hogy a madarak elrepüljenek a fejünk felett, de hogy fészket is rakjanak rá, az ellen már igazán védekezhetünk."


Nem biztos, hogy szó szerinti idézet, Charles Haddon Spurgeon lelkész mondta a XIX. században, szerintem roppantul ideillik.


Egy másik férfi (aki szereti a párját és hűséges hozzá)

2008. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen fogom szemléltetni az elméletem, ezért előre is elnézésedet kérem. Szóval én pl nagyon szeretem a túrós palacsintát, de ha mindig csak azt enném valószínűleg megunnám. Ez sok mindenben így van. Első ránézésre a szexben is. Ámde nem szabad elfelejteni a palacsinta csak egy élvezeti eszköz a férj/társ nem az. Szerintem sokkal jobb ha az ember a szerelmével szerelmeskedik mint ha egy szeretővel szexel. Ha pedig már kezd rutin szerűvé válni bele lehet vinni valami újat mert az embernek van egy alapvetően negatív tulajdonsága, hogy sok féle arcot fel tud venni. És ezt a tulajdonságot hasznossá lehet tenni ebben-abban... :)
2008. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátom mindig azt mondja nekem hogy ha már csak gondolsz arra.hogy megcsalod a párod az annyi mintha már félig megcsaltad volna...amit olvastál azzal kapcsolatba csak anyit tudok mondani hogy az emberek közt is mindenki már és mindenki máskép gondolja, hogy mi a megcsalás 1 kapcsolatban...véleményem szerint mindeki akér az oltár előtt is hüséget fogadott és nem vakságot,szoval az még nem megcsalás ha megtetzik valaki de az már igen ha pl le is fekszel vele....
2008. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hali. Én személy szerint nem tudnám elfogadni, hogy a pasim lefeküdjön valakivel, mert megkívánta, de közben engem szeret. Lehet, hogy ez valamilyen szinten önzőség, de ha mi egy pár vagyunk, akkor csak velem legyen. Nem tudom, miért olyan hihetetlen, hogy egy életen át csak egy pasit kívánjunk. Én is megnézek egy jó srácot, de eszembe se jut, hogy milyen lehet vele az ágyban, de kipróbálnám! Nem is értem!
2008. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nem hiszem, hogy túl sokan lennének itt akik 25-30 éve élnek a párjukkal és valódi élettapasztalatból beszélhetne. :)

Nem a megcsalás a lényeg és nem a szex. A lényeg, hogy megértse mindenki, hogy nagyon sokféle módon tudnak boldogan élni emberek. Olyan módon is ami nekem vagy neked érthetetlen vagy elfogadghatatlan.

Minden házasság egyedi eset. És a fogadalom arról szól, hogy mindent megteszünk azért, hogy a kapcsolat létezhessen. Vagyis kommunikáció, kommunikáció. És, hidd el, sokaknak elfogadható ami másnak nem. Mert valójában annyiféle értékrend, ahányfélék vagyunk.


Elgyönyörködünk néha egy másikneműben milyen szép, lendületes vagy vonzó de az esetek nagyobbik részében nem kezdeményezünk kapcsolatot. De semmi de semmi nem véd meg attól, hogy egy nap ránkszakadjon az ég, és beleszeressünk valaki másba mint akivel élünk. Ilyenkor jön a nagy dilemma. Mert ahova beférkőzik egy harmadik ott már valami baj volt korábban is. De vajon mekkora a baj??? Vajon orvosolható még? Vagy végleg vége? Ellenálljunk a mindent elsöprő érzelmeknek (merthát nem vagyunk állatok és az adott szó kötelez és stb...)Ésszerű kérdések csak a szerelmes ember ezeken pont nem tud gondolkodni. És nem segít neki senki, csak hallgathatja az erkölcsi prédikációkat. A legritkábban mondja az bárki, hogy valami nem volt nálatok rendben...


És ha valahol kihül a szexuális vonzalom?

Az egyik fél hiába próbálja mozgatni a dolgot ha a másik hűvös és tartózkodó. Akkor válni kell? Mert a szex fontosabb mint az egyébként stabil és megbízható szeretetteljes kapcsolat? Pedighát... nem vagyunk állatok, hogy az ösztöneink legyenek mindennél fontosabbak.:DD Mégis belehalunk ha ilyesmi történik.


"ha szeretek vkit, akkor nem csalom meg, mert nem okozok fájdalmat neki" írod. És ő? Ő okozhat fájdalmat azzal, hogy figyelmen kívül hagyja, hogy nekem mi lenne jó? :))

Hiszen ha rákívántam valaki másra, az nekem jó lenne.


Másra gondolás...

az emberek nagy része úgy megy be a munkahelyére, hogy van ott valaki akinek a kedvéért felöltözik, kicsinosítja magát, akivel flörtölget, kávézgat. És esze ágába sem jut, hogy ez megcsalás lenne. Vajon a párja is így látná ha tudna róla?


Akik csaltak és így vagy úgy megélték a dolgot (vállalták vagy váltak vagy megbocsátást nyertek vagy akármi) azoknál vajon jobbak, értékesebbek azok az emberek akik fogukat összeszorítva nem csalták meg a házastársukat inkább depreszióba, mániákba és neurózisokba menekültek és megnyomorítják a házastársuk, gyerekükm életét mert elfojtották a vágyaikat meg az érzelmeiket?


Én egyetértek a kérdezővel abban, hogy ezek érdekes kérdések.


Választ nem tudok, csak annyit:

óvatosan az ítélkezéssel. :))

2008. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor! Én 23 éve élek boldog házesságban, és még eszembe sem jutott hogy a feleségem megcsaljam! Ja, előtte 3 évig jártunk, akkor sem. Tehát ez már 26 év! Én amondó vagyok, ha két ember otthon megkapja egymástól mindazt amire igénye van, nem fog máshol kutakodni!

Én is megcsalhattam volna a páromat már sokszor: oan a munkahelyem, beosztásom is! De ienkor az ember elgondolkozik: 1 5-10 perces gyors numeráért kockáztasson az ember egy házasságot? Na, Én nem!

Lehet sok férfi ezért ostobának tart, de én vállalom!!!

2008. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én inkább a fizikai megcsalást választanám.
2009. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!