Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Súlyos válság a kapcsolatomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos válság a kapcsolatomban! Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden és lényegre törően leírni, mert bonyolult és hosszú. 23 éves férfi vagyok, barátnőmmel több mint 2,5 éve vagyunk együtt, azóta már-már mesébe illően a szó legszorosabb értelmében minden tökéletes és harmonikus. Tökéletesen megértjük egymást, nincs sok vita, a szex is tökéletes... volt egészen mostanáig. Január óta nem nagyon szeretkeztünk, de ez engem nem is zavart, mert nem szexpartnernek "tartom" a barátnőm, hanem hogy életem végéig vele lehessek mint a társa, szerelme. Különben is fogamzásgátlót szed, és annak van ilyen mellékhatása elvileg. Meg néha nem nedvesedett be és fájt emiatt neki, gondoltam ezek miatt. Szüleimmel lakom, ő is nálunk lakik már 1 éve. Kicsit távolságtartó lett, szex semmi (de mondom, nem zavar), néha 1-1 csóknál is nagyon passzív volt. Sajnos ő olyan, hogy a problémákat szereti szőnyeg alá söpörni, mert szerinte majd megoldódnak, én meg olyan vagyok, hogy mindent meg akarok beszélni, hogy megoldódjanak. 3 napja kiderült egy beszélgetésünkből minden. Nagyon lelankadt a szerelme irántam, nekem ugyanolyan mint a legeleje óta. Azt mondta, hogy most inkább barát, sőt lakótársként tekint rám, sem szerelmesen, de szerelmes is belém, de csak kicsit... Viszont szeretni hihetetlenül szeret. Azt mondja, hogy talán a nagyon szerelmes-kicsit szerelmes görbe alján van éppen, ami mindenkinél ingadozik kicsit mindig. Én vagyok az első az életében, így nem tudja, hogy mi a baj, de két dolog 100% bizonyossággal állítható: nincs harmadik fél a képben, és Ő azt mondta, hogy bennem nincs hiba. Azonban amíg nem találta meg magában, hogy miért tekint rám barátként és kicsit lakótársként mintsem szerelmemként, nem lépünk semerre sem. Azt mondta, hogyha megvan a probléma, annak tükrében eldönti, velem marad, vagy sem, mivel neki sem létfontosságú a szex, de anélkül egy párkapcsolat elég furcsa, és ő úgy nem szeretné folytatni. Mindazonáltal ha úgy dönt hogy elhagyna, akkor megvan a probléma forrása, így elkezdhetünk dolgozni rajta és megmenteni a kapcsolatunkat. És attól függően maradna velem, hogy sikerül-e megoldani a gondot, vagy nem. Mondtam neki hogy próbálok leszokni 1-2 általa maximálisan elfogadott idegesítő szokásomról, illetve többet törődöm vele (alapból nagyon sokat foglalkozom bele, mert mint írtam, még mindig esztelenül szerelmes vagyok belé). Megbeszéltük, hogy néha pettinggel kényeztetem, hátha hirtelen elfogja a vágy, és hirtelen megoldódik a szex része. Megkérdeztem, mert elég sokat beszéltünk erről, hogy most hogy érzi, melyik válasz felé hajlik: velem marad, vagy elhagy. Afelé hajlik, hogy velem marad. Eléggé össze vagyok zavarodva, a munkámat sem tudom normálisan végezni, folyton idegeskedem és félek hogy elhagy. Bármi áron vele akarok maradni. Kérlek titeket, hogy ha volt hasonló dologban részetek, vagy ismerőseiteknek, segítsetek, vagy tanácsoljatok nekünk valamit, borzasztó fontos lenne. Előre is köszönöm a válaszokat (az értelmeseket), főleg azoktól, akik végigolvasták ezt a nem túl rövid kifejtést.
2010. ápr. 2. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát... volt ilyen élményem nekem is, megpróbáltam megmenteni a kapcsolatot, és az egyik legnagyobb szopás lett belőle, amiben valaha is részem volt. Nyilván kicsit elfogult vagyok emiatt, de nekem az a véleményem, hogy ennek - mint kapcsolatnak - vége, szépen engedjétek el egymást. (Ha "idejében" meg tudjátok ezt tenni mindketten, a barátság még akár meg is maradhat - ami egy igen ritka dolog.) (36/F)
2010. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

engedd el. Annak idején én is megéltem ilyet. Most nincs neki senkije, de egyszer lesz. Mert az igazság az, hogy te már nem izgatod fel. ez nem a te hibád, így alakult. azért bizonytalankodik most, hogy veled marad vagy sem, mert nem akar egyedül maradni, de nem jelent meg az életében még az a másik, akiért elhagyna téged, de ez csak idő kérdése.

27/N

2010. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
valahogy érzem hogy megoldódhat a dolog... de félek... semmi esélye sincs hogy visszahódítsam?
2010. ápr. 2. 09:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ismerem a szitut. Nálam is volt egy ilyen eset, nem könnyű. Nekem volt egy javaslatom a párom felé, hogy maradjunk együtt, de úgy, hogy kis időt töltsünk külön. Hiányozni fog-e a másik vagy nem? Nálunk nem ment bele, további szenvedés lett belőle, gondold át mi a jó?
2010. ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz lehet most neked:/ De szerintem ez már sosem lesz olyan mint régebben az ő részéről.Talán megunt :/
2010. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ami nem megy, nem szabad erőltetni. sajnos ezzel anno én is befürödtem. ugyanez a szitu: söpörjünk a szőnyeg alá mindent, majd megoldódik magától (persze nem az én részemről). aztán azon kaptam magam, hogy megcsaltak, és utólag kiderült az is, hogy már mindegy volt neki, csak ne velem legyen... (vagyis több embernél próbálkozott be).


ha hagyjátok addig fajulni, hogy megcsaljon, akkor még rosszabb lesz

2010. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem is olyan régen volt egy ilyen kapcsolatom. Ott én voltam az, akinek kezdett alábbhagyni a vágya a másik felé és az végül teljesen meg is szünt. Már nem voltam szerelmes és inkább csak barátként tekintettem a lányra. Be is fejeztük, de szerencsére barátok tudtunk maradni.

Szeretkezés, csókolózás nélkül nem működhet egy párkapcsolat hosszú távon. Pár hónapot kibírtok így, de mi lesz a következő 30 évben?

2010. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a kialvó tüzet nehéz újra visszahozni. Vélenményem szerint ha egy kapcsolat tüze alatt kezd kifogyni a kox, tehát kevesebb a szex, találkozás ilyenek, akkor az már a végét járja. Nem szabad megvárni amíg félrek*rás lesz belöle. Így még elválhattuk úgy hogy szép emlékként marad meg a dolog. De ha valami undokság fog történni valamely részről akkor biztos hogy nem.
2010. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a furcsa az, hogy kizárólag a szeretkezés nem megy, örömmel kielégít engem, csókok, masszázs, összebújás, szerelmes szavak megvannak, tehát ezért is nagyon furcsa az egész... tudom, hogy nagyon szeret, és megcsalni soha nem csalna meg, és én se őt... találkozni ugyanúgy folyton találkozunk mint eddig (hisz' itt lakik), a félredugás meg tudom jól, hogy nem téma nála sem...
2010. ápr. 2. 12:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok semmi tanácsot adni, mert ilyen dolgokra nincs se tipp, se gyógyír, csak rajta múlik. Ha azt mondod, mindent megteszel a dolog érdekében, akkor többet nem tudsz. Iszonyat szívszaggató elfogadni, de várni kell. Együttérzek veled, én is hasonló helyzetben vagyok, csak nálam még bonyolultabb. :(
2010. ápr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!